Proč jsou všichni s rolí Učitel jako účastníci kurzu?

Proč jsou všichni s rolí Učitel jako účastníci kurzu?

autor Martin Benda -
Počet odpovědí: 5
Je v pořádku, že mám u každého kurzu pro studenty mezi účastníky všechny s rolí Učitel? Nebo to máte nastaveno jinak?
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Martin Benda

Re: Proč jsou všichni s rolí Učitel jako účastníci kurzu?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
To je v pořádku. V Moodle 1.x jsou za účastníky považováni všichni uživatelé s pravomocí vidět kurz (moodle/course:view). Je tam k dispozici výběrové pole pro filtrování dle role.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Proč jsou všichni s rolí Učitel jako účastníci kurzu?

autor Martin Benda -
O této možnosti vím. Ovšem kantoři-neinformatici nějak tuto věc nemohou pochopit - proč jsou ostatní kantoři prostě účastníky kurzu, když se tam nepřihlásili...
Dalo by se to asi ošetřit zásahem do oprávnění rolí, ale není čas na testování.
V odpovědi na Martin Benda

Re: Proč jsou všichni s rolí Učitel jako účastníci kurzu?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Aha, tak já jsem vás původně nepochopil. Pokud se vám ve všech kurzech objevují všichni vaši učitelé, máte stoprocentně chybně přidělené role. Roli učitel chcete přidělovat lokálně v kontextu kurzu. Vy jste ji přidělil globálně. Více viz např. na https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=249941
V odpovědi na David Mudrák

Re: Proč jsou všichni s rolí Učitel jako účastníci kurzu?

autor Martin Benda -
Odstranil jsem teď kantory s globální role Učitel. Ovšem pokud je přiřadím v dané kategorii (u nás to máme rozděleno na jednotlivé sekce), tak se opět tito kantoři objevují automaticky jako úřastníci všech podkurzů či podkategorií.
Ještě mě docela jedna věc zdržuje a dost si na ní ničím oči - když vybírám kantory pro roli Učitel z toho kvanta zaregistrovaných. Škoda, že nejde jednoduše vytvořit skupinu kantorů a s ní po tom manipulovat jako z celkem.
V odpovědi na Martin Benda

Re: Proč jsou všichni s rolí Učitel jako účastníci kurzu?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
> opět tito kantoři objevují automaticky jako
> úřastníci všech podkurzů či podkategorií.

Ano, tak přesně fungují kontexty a role - viz dokumentace.

> nejde jednoduše vytvořit skupinu kantorů

V Moodle 1.x ne, ve 2.0 lze pomocí globálních skupin (angl. cohorts)