Obrázky a absolutní adresy

Obrázky a absolutní adresy

autor Rostislav Mikulecky -
Počet odpovědí: 6
Přeji dobrý den

Včera jsem si pustil Moodle na Google Chrome s vypnutou posporou javy, v editačním formuláři byl HTML kód, a zjistil jsem, že všechny obrázky v kurzech mají absolutní adresu. Prosím. Dá se to někde vypnout? V případě absolutních adres po přenesení kurzu na jiný server je nutná úprava. A já si většinou kurzy dělám v klidu na lokálu s následnou archivací a přenesením.

Děkuji za radu.
Nashledanou
Rostislav Mikulecký


Počet hodnocení: -
V odpovědi na Rostislav Mikulecky

Re: Obrázky a absolutní adresy

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Dobrý den,

ano, Moodle záměrně ukládá všechny adresy jako absolutní URL. Odkaz totiž musí fungovat v emailech, po exportu do e-portfolia a podobně.

Při obnově kurzu ze zálohy se adresy obrázků automaticky konvertují na nové umístění. Povšimněte si, že zde by relativní URL stejně nepomohly, neboť po rozbalení na novém serveru dostane příslušný kurz pravděpodobně jiný identifikátor (parametr id v adrese obrázku).

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Obrázky a absolutní adresy

autor Rostislav Mikulecky -
Dobrý den

Dík za odpověď. Musím trochu popřemýšlet jakým způsobem jsem se při přenosu kurzu dostal k absolutním adresám obrázků směřovaným na původní web. Adresáře s obrázky byly správně přeneseny i na nový web.

Nashledanou
Rostislav Mikulecký
V odpovědi na David Mudrák

Re: Obrázky a absolutní adresy

autor Mikuláš Gangur -
Dobrý den,

při obnově kurzu ze zálohy se adresy obrázků automaticky nekkonvertovali na nové umístění. Zapomněl jsem něco nastavit ? Jak řešit tento problém ?

Děkuji za pomoc

M. Gangur
V odpovědi na Mikuláš Gangur

Re: Obrázky a absolutní adresy

autor František Pinc -
Pokud jde o adresy obrázků v html popiscích, tak ty se nepřevedou. Pomohlo by, kdyby adresy obrázků a odkazů obecně nebyly zapsány absolutně a obrázky byly uloženy na správném místě. Obávám se , že ruční editace je nutná.
V odpovědi na František Pinc

Re: Obrázky a absolutní adresy

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Pokud jde o adresy obrázků v HTML popiscích, tak ty se nepřevedou.

Nesouhlasím. Právě jsem to testoval a funguje mi to bez problémů. Obrázky na novém serveru vidím s novou adresou (testováno na verzi 1.9.9+ na obou serverech).