Sdělení klíče k zápisu

Sdělení klíče k zápisu

autor Pavel Fulín -
Počet odpovědí: 3
Dobrý den,
chtěl bych požádat zkušenější o radu ohledně klíčů k zápisu.

Bohužel mě neznámým způsobem došlo v jedné instalaci Moodle (1.9.6) k následující situaci. Uživatel, který má zájem o vstup do kurzu, obdrží informaci: "Tento kurz vyžaduje 'klíč k zápisu' - jednorázové vstupní heslo,
které by vám měl(a) sdělit"... Bohužel nyní není uvedeno jméno učitele, ale jsou vyjmenováni všichni studenti kurzu. Přitom jméno učitele(ů) je klasicky uvedeno o řádek výš v informaci o kurzu.

Kurz má v nastavení lokálně přidělených rolí 2 učitele a více než desítku studentů. Stejné počty jsou uvedeny i v tabulce účastníků.

V jiné instalaci Moodle se vždy nabízí kontakt na jednoho z učitelů (mimochodem, nevím jakým způsobem dochází k výběru učitele, je-li jich více), ale to považuji za správné chování.

Zkontroloval jsem nastavení rolí a systému na všech možných místech, ale na nic jsem nepřišel. Můžete mi prosím poradit?

Děkuji a přeji pěkný den.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Pavel Fulín

Re: Sdělení klíče k zápisu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Pavle,

musíte jít do Správa serveru > Kurzy > Zápisy a u metody Interní zápis zvolit odkaz Upravit nastavení. V dalším formuláři pak v poli enrol_manual_keyholderrole vybrat roli Učitel. Tipuji si, že tam máte z nějakého důvodu zvoleno Student.

Pokud není role "klíčníka" vybrána zde, zobrazuje Moodle prvního nalezeného uživatele s právem upravovat obsah daného kurzu.