Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Napisane przez: Ludmiła Malicka ()
Liczba odpowiedzi: 9

Witam,

Mam moodle 1.9. Dodalam do lekcji quiz z ustawieniami ocen i mozliwocia podejsc 3. Uczen rozwiazuje test, pojawia sie w raportach aktywnosci, ale moodle nie zalicza jego podejscia (zadnego), w zwiazku z tym nie pokazuje się ocena i punkty w raportach.

Jak loguję sie jako uczeń jest taka sama sytuacja, mogę rozwiązac test, ale wyniki sie nie pokazuja, ani podejscie nie jest zaliczone.

Bardzo proszę o szybka pomoc (prosto i po kolei napisane), co  z tym zrobic. Dopiero zaczynam z Moodlem.

Ludmila

W odpowiedzi na Ludmiła Malicka

Odp: Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Napisane przez: Agnieszka Herczak-Ciara ()
To co jako pierwsze przyszło mi na myśl, to sprawdzenie opcji przeglądu w ustawieniach quizu.
Potrafiłam odtworzyć opisaną wyżej sytuację - gdy w ustawieniach quizu wykluczyłam udostępnienie punktacji po wykonanej próbie. Niżej przedstawiam pola ustawień quizu, na które należy zwrócić uwagę i prawidłowo je zaznaczyć w zależności od tego, co chcemy faktycznie udostępnić po wykonanym quizie.

iiacvng406ibl85w5jj.jpg
W odpowiedzi na Agnieszka Herczak-Ciara

Odp: Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Napisane przez: Ludmiła Malicka ()

Witam,

Nie wydaje mi się, żeby to byl ten problem. Mam takie ustawienia w quizie:

ustawienia

Na takich ustawieniach uczniowie, mogli rozwiazywac quiz i potem ogladac oceny i nagle przestalo dzialac.

W miedzyczasie, tylko nie moge sobie przypomniec (czy dzialalo po czy przed) zmienialam nazwe swojego moodle. Moze cos w konfiguracji musze zmienic, ale nie mam pojecia gdzie mam tego szukac. Chyba w jakims odwolaniu do bazy danych, albo nie wiem. Bardzo prosze o pomoc, jak to naprawic

W odpowiedzi na Ludmiła Malicka

Odp: Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Napisane przez: Agnieszka Herczak-Ciara ()
Witam,

Na załączonym wyżej obrazku są ustawienia, które
a) tuż po wypełnieniu quizu przez studenta i do momentu jego zamknięcia (tzn. do czasu upływu terminu dostępności quizu zdefiniowanego w ustawieniach- rys.1.) pozwalały na obejrzenie udzielonych odpowiedzi,a także m.in. całościowej informacji zwrotnej, o ile była ona odpowiednio przygotowana w ustawieniach quizu (rys.2.). Natomiast nie pozwalały one na obejrzenie punktacji (liczby punktów zdobytej z tego quizu).
b) po zamknięciu quizu (tj.po upływie daty, o której mowa wyżej) pozwalają studentom obejrzeć informacje zwrotne, oraz punktację (liczbę zdobytych punktów).

rys.1.
rys.1.


rys.2.
rys.2.


Proszę sprawdzić
1) czy wyżej wskazana całościowa informacja zwrotna jest uzupełniona (gdyż w Pani ustawieniach tylko ona może dać informację o wynikach, gdyż nie udostępnia Pani uczniom oglądania punktów tuż po wykonaniu quizu)
2) czy po wykonanym quizie student/uczeń, może obejrzeć swoją pracę
3) proszę ewentualnie wkleić informację jaką uzyskuje uczeń po wykonaniu quizu

Natomiast jeśli chodzi o zmianę nazwy, to co dokładnie ma Pani na myśli. W którym miejscu dokonała Pani tejże zmiany?

W odpowiedzi na Agnieszka Herczak-Ciara

Odp: Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Napisane przez: Ludmiła Malicka ()

Dziękuję za odpowiedź.

W sumie sądziłam, że a) dotyczy czasu, kiedy quiz jest przed zatwierdzeniem, a nie przed zamknięciem. Tak czy inaczej sprawdziłam, że nawet zaznaczając wszystkie kwadraty w ustawieniach quizu, problem nadal jest. Także przy zmienieniu ustawien daty zakonczenia quizu. Generalnie chodzi o to, że po rozwiązaniu quizu przez ucznia, moodle w ogóle nie zalicza podejścia. Czyli nawet jeżeli ustawię jedno podejście do quizu, zaloguję się jako uczeń i rozwiążę test, zamiast wynikiów pojawia się przycisk: Zacznij od nowa. W logach jest: attempt to quiz, ale w wynikach nie (tak jakby w ogole nie było tego podejścia). To jest zrzut po ustawieniu jednego podejscia do quizu, przy zalogowaniu jako uczen, po rozwiazaniu testu przez niego.

zrzut2

Jeśli chodzi o zmianę nazwy, to mialam na domenie www.domena1.pl i zmienilam na www.doemna2.pl . Zmienilam w pliku config.php, w ustawieniach DNS, wydaje się, że wszystko gra, poza tym, ze nie zalicza rozwiazania quizu (ale tez nie wiem, czy to jest powod)

W odpowiedzi na Ludmiła Malicka

Odp: Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Napisane przez: Agnieszka Herczak-Ciara ()
Zacznę od końca. Zmiana domeny nie ma tutaj wpływu na działanie quizu.
Natomiast jeśli chodzi o przedstawiony przez Panią zrzut obrazujący podejście do quizu - nasuwa się pytanie - jakie uprawnienia (w sensie Moodle - student, nauczyciel, prowadzący, autor) posiadała osoba, która uruchamiała ów quiz ?
Pytam nie bez powodu, gdyż dostęp do przeglądu podglądu oraz przycisk zacznij od nowa pokazuje się wyłącznie użytkownikom, którzy w Moodle mają nieco wyższe uprawnienia niż "student", tzn. co najmniej takie jak w roli "nauczyciel bez praw edycji". Gdy osoba o wspomnianej roli "nauczyciela" wypełnia quiz, jej wynik jest przedstawiany (jak widać na załączonym obrazku), ale nie jest zapisywany do bazy wyników.

W odpowiedzi na Ludmiła Malicka

Odp: Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Napisane przez: Ludmiła Malicka ()
Już wiem, ale napiszę może komuś się przyda. Okazuje się, że nie był to problem z ustawieniami quizu, tylko z ustawieniami ról. A konkretnie osoba, która może przeglądać quiz, nie może mieć dostępu do jego przeglądania. Czyli uczniowie muszą mieć włączone attempt quiz i wyłączone review qiuz, wtedy wszystko działa.
W odpowiedzi na Ludmiła Malicka

Odp: Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Napisane przez: Agnieszka Herczak-Ciara ()
Witam ponownie,

Cieszę się, że Pani samodzielnie rozwiązała problem. Mój poprzedni post edytowałam w międzyczasie i jak widać rozminęłam się z Pani wiadomością.


W odpowiedzi na Ludmiła Malicka

Odp: Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Napisane przez: Piotr Piankowski ()

Witam - mam ten sam problem. Kursani wykonują test a ja jako admnistrator nie widzę podejść. Proszę o pomoc. 

W odpowiedzi na Piotr Piankowski

Odp: Niewidoczne oceny, punkty i podejścia do quizów

Napisane przez: Artur Szczygieł ()
Moodle 1.9? ;)
Jak ktoś czegoś nie widzi w Moodle to zazwyczaj dlatego, że nie ma uprawnień. Jeżeli jako admin nie widzisz podejść to może one się jednak nie zapisują?