PRZYWRACANIE (ODTWARZANIE) KURSU

PRZYWRACANIE (ODTWARZANIE) KURSU

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Liczba odpowiedzi: 5

Mam taki dla mnie dziwny problem.

Chcę przywrócić kurs (rozpakować kopię) na darmowej platformie moodlecloud.

Podczas odtwarzanie kursu z czystej kopii (tzn. po resecie kursu) zrobionej na Moodle 3.4.4+  wyskakuje mi informacja o błędzie dotyczącym bazy danych: error/moodle/dmlwriteexception .

Natomiast gdy odtwarzam praktycznie identyczną kopię, ale zrobioną na starszej wersji Moodle 3.3.3+ to kurs mi się odtwarza bez problemu.

Nie mam pomysłu na czym polega problem. Te kopie zrobione w odstępie 1 roku na prawdę niczym się nie różnią. Na pewno nie mają innych rozszerzeń.

Na moodlecloud jest już wersja 3.6, ale to nie jest chyba problem, bo, jak wcześniej napisałem, starsza kopia odtwarza się, a nowsza nie.

Proszę o jakieś pomysły.

Pozdrawiam
SG


W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: PRZYWRACANIE (ODTWARZANIE) KURSU

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
dmlWriteException to bardzo ogólna informacja o tym że coś poszło nie tak. Dla pełniejszej diagnozy proponuje spróbować odtworzyć kurs na własnym Moodle 3.6 z włączonym trybem developerskim. W ten sposób uzyskane komunikaty błędów mogą coś więcej powiedzieć.
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: PRZYWRACANIE (ODTWARZANIE) KURSU

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. To musi być jakaś blokada na MoodleCloud (?). Na innych serwerach rozpakowują się bez problemu obie kopie. Zauważyłem jednak jedną zasadniczą różnicę między tymi kopiami (mimo, że są to kopie po resecie kursu). Ta kopia, która bez problemu odtwarza się na moodlecloud utworzona była z odznaczeniem Danych użytkownika. Zatem sprawdziłem to i taką kopie kursu zrobiłem.
Tzn. podczas tworzenia kopii w etapie 1. Ustawienie początkowe nie klikam w Przejdź do ostatniego etapu tylko przechodzę do etapu 2. Ustawiane schematu i tam odznaczam Dane użytkownika (patrz w załączeniu screen).

I taka kopia w tym moodlecloud odtworzyła się bez problemu puszcza oczko.
Świadomy jestem, że to nie jest rozwiązanie problemu, ale działa puszcza oczko.
Tylko, że co wtedy, gdy chciałbym przenieś kurs z użytkownikami zmieszany ?
Pozdrawiam
W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: PRZYWRACANIE (ODTWARZANIE) KURSU

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
Moodlecloud ma limit do 50 użytkowników (w darmowej wersji) . Może to okazało się problemem?
W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: PRZYWRACANIE (ODTWARZANIE) KURSU

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Dziękuję za odpowiedź.
Nie wiem, czy to jest właśnie problem. Kursy w tych kopiach to kursy po resecie. Zatem fizycznie nie ma w nich śladów uczestników (tak mi się wydaje, tzn. tak rozumiem reset kursu). Tym bardziej dziwi mnie ta sprawa z odznaczeniem Dane użytkownika zmieszany.
Po drugie ja mam kursy klasowe puszcza oczko. Tzn. liczba uczestników to maksimów 30 parę uczniów na kursie.
Więc nadal to przywracanie kursu na moodlecloud jest dla mnie tajemnicą.
Dziękuję i pozdrawiam
SG
W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: PRZYWRACANIE (ODTWARZANIE) KURSU

Napisane przez: Artur Szczygieł ()
Ale z opisu wynika, że gdzieś jest haczyk na Moodlecloud. Tak jak się pojawił i w nie do końca pewnych okolicznościach "zniknął" tak znowu pojawić się może... Może warto zadać ten problem administratorom Moodlecloud? To mogłoby być ważna dla wszystkich innych podobnych sytuacji a może nawet ważne dla administratorów?

Pozdrawiam