Problem z startlastseen w kursach dla gości - Moodle 3.7

Problem z startlastseen w kursach dla gości - Moodle 3.7

Napisane przez: Wojciech Elszyn ()
Liczba odpowiedzi: 1

Witam,

mam następujący problem:

Stworzyłem kurs, który ma być kursem DEMO - zawiera tylko niewielką część właściwego kursu i dostępny jest z poziomu konta Gościa. Kiedy jednak wchodzę drugi, trzeci czy dziesiąty raz do udostępnionych w tym kursie lekcji to za każdym razem wyświetla mi stronę "startlastseen" z komunikatem:

Widziałeś już więcej niż jedną stronę tej lekcji.
Czy chciałbyś zacząć od ostatniej strony, którą przeglądałeś?

Rozwiązanie samo w sobie bardzo przydatne, ale nie w kursie dla gości, gdyż moodle traktuje chyba każdego gościa, jako to samo konto i jeśli ktokolwiek przejrzy lekcję z konta gościa, to inny użytkownik, który też jako gość wejdzie do lekcji widzi już komunikat z pytaniem o to, gdzie rozpocząć. 

Czy można to ustawić jakoś w administracji (z poziomu lekcji lub kursu), by się to nie wyświetlało? Najbardziej zależałoby mi na tym, by nie wyświetlało się dla konta Gość, ale jeśli się nie da to mogę ustawić to globalnie, dla wszystkich.

Może też da się to ustawić bezpośrednio w kodzie. W mod/lesson/view.php znajduje się następujący fragment:

// Check to see if end of lesson was reached.

    if if ((isset($lastpageseen) && ($lastpageseen != LESSON_EOL)) !(isguestuser())) {

        // End not reached. Check if the user left.

        if ($lesson->left_during_timed_session($retries)) {


            echo $lessonoutput->header($lesson, $cm, '', false, null, get_string('leftduringtimedsession', 'lesson'));

            if ($lesson->timelimit) {

                if ($lesson->retake) {

                    $continuelink = new single_button(new moodle_url('/mod/lesson/view.php',

                            array('id' => $cm->id, 'pageid' => $lesson->firstpageid, 'startlastseen' => 'no')),

                            get_string('continue', 'lesson'), 'get');


                    echo html_writer::div($lessonoutput->message(get_string('leftduringtimed', 'lesson'), $continuelink),

                            'center leftduring');


                } else {

                    $courselink = new single_button(new moodle_url('/course/view.php',

                            array('id' => $PAGE->course->id)), get_string('returntocourse', 'lesson'), 'get');


                    echo html_writer::div($lessonoutput->message(get_string('leftduringtimednoretake', 'lesson'), $courselink),

                            'center leftduring');

                }

            } else {

                echo $lessonoutput->continue_links($lesson, $lastpageseen);

            }

            echo $lessonoutput->footer();

            exit();

        }

    }

Ktoś ma jakiś pomysł?

W odpowiedzi na Wojciech Elszyn

Odp: Problem z startlastseen w kursach dla gości - Moodle 3.7

Napisane przez: Artur Szczygieł ()
Sorry, może ja z innej planety, albo choinki... IMHO komunikat który się pokazuje bierze się z ciasteczka, które masz zapisane w przeglądarce. Wyczyszczenie cache powinno rozwiązać problem tego komunikatu.