Forum ogólne dotyczące platformy Moodle, za wyjątkiem dyskusji związanych z tłumaczeniem.

Do tego celu powołane zostało oddzielne forum Tłumaczenia.

Obraz Beata Obiedzińska-Pokorska
Nowy użytkownik - jak korzystać z doświadczeń innych
 

Dzień dobry. 

Własnie dołączyłam do społeczności  Moodle.   Realizując studia podyplomowe Glottodydaktyka - Nauczanie języka polskiego jako obcego , w ramach przedmiotu Nowoczesne technologie w edukacji językowej, mam nadzieję nie tylko poznać funkcjonalności platformy i jej  praktyczne zastosowanie  na etapie studiów, ale liczę , że będę w przyszłości wykorzystywać  to narzędzie w pracy lektora języka polskiego jako obcego. 

Liczę na wskazówki ze strony innych użytkowników, jakich błędów nie popełnić, jak optymalnie wykorzystywać funkcjonalność platformy.

Pozdrawiam

Beata

 
Obraz Anna Kossakowska
Tworzenie nowego kursu
 

Witam


Właśnie założyłam nowe konto na Moodle i nie widzę opcji dodawania nowych kursów. Szukałam także pomocy na forach, ale odpowiedzi nie pasują do mojego konta. Nie posiadam w ustawieniach tych samych haseł jakie padają w odpowiedzi. Czy jest to wina niewłaściwie założonego konta? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 
Obraz Wojciech Elszyn
Opis w raportach aktywności
 

Witam,

korzystam z moodle 2.8.6. Mogę oczywiście przeglądać raporty aktywności dla poszczególnych użytkowników, jak i logi w poszczególnych zadaniach. Problem pojawia się z rozczytaniem opisu/informacji w raportach. 

Kiedyś pracowałem jako prowadzący na moodle 1.9.9 i tam miałem następujące informacje (w raportach dla użytkownika):

1) Nazwa kursu

2) data/godzina

3) IP

4) Nazwa użytkownika

5) Akcja (np. lesson view, lesson end itd.)

6) Informacje (tutaj był tytuł karty, np. 1.1.0 Strona tytułowa, 1.1.1 Pierwsza karta lekcji itd. - informacja była tytułem danej karty lekcji).

Interesuje mnie ta szósta część raportu. Dokładnie widziałem (korzystając z logicznego numerowania kart) w jakiej kolejności uczestnik wykonuje lekcje, ile razy popełnia błędy w kartach z pytaniami (bo nie puszczało go dalej lub przenosiło do wcześniejszych kart itd.). 

Teraz, kiedy działam na własnym moodlu 2.8.6 ta część raportu wygląda u mnie tak (dla przykładu): The user with id '40' viewed the 'lesson' activity with course module id '65'. I to pomimo tego tego, że karty mają normalne, polskie tytuły. Czy ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć, co mógłbym z tym zrobić, by uzyskać w tym miejscu tytuł karty? Podobnie jest w innych aktywnościach (np. forum, warsztat, ćwiczenie itp.) jednak te już są mi nieco mniej potrzebne. Najbardziej interesuje mnie możliwość podlągu przebiegu lekcji.

Pozdrawiam

Wojtek

 
Obraz Kornelia Przedworska
Szukam twórcy kursu do stałej współpracy
 

Witam,

jestem zainteresowana stałą współpracą przy tworzeniu kursów moodle na podstawie scenariusza. Umowa o dzieło lub faktura.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt: przedworska@wp.pl, w temacie maila proszę wpisać 'moodle'


 
Obraz Artur Szczygieł-Ryss
Ciągle obecny komunikat o nieudanych próbach logowania.
 

Komunikat  o "3 nieudanych prób logowania od Twojego ostatniego logowania" pojawił się po realnie trzech nieprawidłowych próbach logowania. Teraz pojawia się po każdym kolejnym prawidłowym zalogowaniu.  Niezależnie od urządzenia i przeglądarki (z wyczyszczonym cache).

Wygląda to na jakiś błąd.

Jak spowodować, żeby komunikat zniknął?


 
Obraz Wojciech Hruban
Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.
 

Witam,

W firmie zaimplementowano u mnie od niedawna Moodle do tworzenia portalu e-learningowego. Potrzebuję przenieść stare dotychczasowe prezentacje ze starego portalu tworzone w powerpoint. Problem w tym, że z góry mam wymóg, by administrator mógł śledzić postępy każdego "studenta", w tym % przejrzanych stron prezentacji z kursów. Niestety, obecny system śledzący pliki ppt i pdf wyświetla tylko pobranie plików. Jest coś takiego jak h5p, gdzie można śledzić postępy, lecz jest to b. proste narzędzie, a przeniesienie kilkudziesięciostronicowych prezentacji w jpeg łączy się z dużą czasochłonnością.

Czy kojarzycie może jakieś narzędzie moodle'a, do którego mogę wkleić prezentację (nawet wygenerowaną do mhtml w powerpoint) by zaimplementować w niej śledzenie przeglądania stron prezentacji w %?

Pozdrawiam,

Szechem

 
Obraz Małgorzata T-a
Kompetencje
 

Pojawiły się od moodle 3.1

"Kompetencje pozwalają oceniać użytkowników według planów uczenia się."

Do czego fajnego da się wykorzystać tą nową funkcjonalność?

Jakoś nie mogę złapać idei.

Pozdrawiam

Małgorzata

 
Obraz Janusz Cioczek
NED Marking Manager
 

Witam! Od jakiegoś czasu "walczę " z NED Marking Manager. Wydaje mi się, że wszystko dobrze ustawiłem zgodnie z instrukcją... ale ciągle wyskakuje mi komunikat, że na kurs nie zapisali się studenci... Studenci są zapisani na kurs, przypisałem też rolę i dalej nie wyświetlają się zadania do oceny.


Czy przyczyną może być zapisywanie ręczne uczestników? 

Proszę o sugestie, może ktoś miał podobny problem...?

 
Obraz Ludmiła Malicka
osadzanie filmu w kursie
 

Witam,

Mam moodle 2.6. Chcę dodać film do lekcji tak , aby był wyświetlany na platformie, ale idzie mi bardzo opornie. Jak to zrobić?

Jak wstawiam przez ikonkę filmu, pojawia się klatka z filmu, ale bez głosu i film sie nie przewija, nie ma mozliwości wystartowania, ani zatrzymania. Jak dodaje jako plik, to wtedy trzeba ściągnąć na komputer i nie odpala się na stronie. Bardzo poproszę o opis jaki kod co mam wpisać, żeby zadziałało.

Znalazłam coś w interenecie, ale nie działa, masakra jakaś smutny

 
Obraz ANDRZEJ WYRWIAK
Problem na samym początku
 

Witam wszystkich 

Zakupiłem kurs moodle na strefa kursów.pl , chciałbym stworzyć platformę dla dzieci.

Logując się na localhost ponownie już po raz 100 i przechodząc kolejne etapy pojawia się taka informacja 

wersja 5.5.31 jest niezbędna a ty używasz wersji 5.5.8 w jaki sposób to zaktualizować, klikając na ten lik nie ma żadnych przekierowań, co trzeba przeinstalować , a może odinstalować. 

niestety nie potrafię już tego obejść(MoodleWindowsInstaller-latest-30, taki plik ściągnąłem, a przed wczoraj 29 i 28 i były większe jeszcze problemy)  , 

A jeszcze wczoraj byłem dwa kroki dalej czyli wpisywałem hasło i chciałem utworzyć konto ale po kliknięciu zapisz zmiany informowano mnie, że muszę usunąć pliki cookies,poddałem się dziś wróciłem i kolejny problem.

Pytanie do was 

nie jestem programistą  i czy dam radę w ogóle coś stworzyć i czy jest jakiś poradnik moodle.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.