Forum ogólne dotyczące platformy Moodle, za wyjątkiem dyskusji związanych z tłumaczeniem.

Do tego celu powołane zostało oddzielne forum Tłumaczenia.

Obraz Karolina Galasówka
Zmiana nazwy domyślnych bloków nawigacji
 

Mam pytanie, czy administrator może zmienić nazwę domyślnych bloków nawigacji platformy? Nie chce aby na mojej platformie użytkownicy widzieli "Nawigacja", chciałabym to spersonalizować. 

Dodam, że jestem totalnym laikiem i muszę zweryfikować to co otrzymałam od dostawcy, który twierdzi, że tego się nie da zrobić, to musi być i koniec.


Będę wdzięczna za informacjęuśmiech


Obraz Marcin Garbulski
Tworzenie quiz'ów - program
 

Ponieważ tworzenie pytań on-line to pracochłonne i mało intuicyjne zajęcie, a dostępne na "rynku" pomoce do tworzenia quizów są "takie sobie", więc stworzyłem proste narzędzie w Excelu - tworzy ono quiz szybko (do 30 pytań w jednym zestawie), a potem jednym kliknięciem eksportuje gotowy zestaw pytań do pliku tekstowego XML, poprawnie sformatowanego (także pod kątem UTF-8).

Można tworzyć pytania:

(1) prawda
(2) fałsz
(3) dopasowanki
(4) uzupełnianie tekstu
(5) wielokrotnego wyboru, jednokrotnej odpowiedzi
(6) wielokrotnego wyboru, wielokrotnej odpowiedzi


Obraz Dariusz Dylewicz
Wtyczka -> Moduł aktywności -> Baza danych
 

Witajcie,


wyjaśnię w czym sęk - kursanci po ukończeniu kursu mają możliwość zamówienia dokumentów ukończenia, które przesyłam im pocztą. Chciałbym, aby każdy mógł się wpisać na listę i załączyć potwierdzenie wykonania przelewu za dokumenty. W tym celu chcę skorzystać z modułu aktywności Baza danych, ale problem w tym, że chciałbym, by lista była widoczna tylko dla mnie jako administratora, żeby np. p. Kowalski nie widział, że na liście jest już p. Malinowski. Wtedy mam ułatwioną sprawę, bo eksportuję sobie listę do excela i mogę wysłać ją bezpośrednio do drukarni. Czy coś takiego jest możliwe? Ewentualnie macie może jakieś pomysły jak sprawnie rozwiązać taką sprawę?


Z góry dzięki za odpowiedź.

Obraz boruh compl
fiszki
 

wiem , że w moodle jest dostępny plugin pozwalający uczyć się przy pomocy fiszek (flash cards) 


ale czy ktoś z was zetknął sie z jakimś innym systemem stworzonym do tego celu ?

wymagania : 

a) ma działać w przeglądarce 

b) ma być zainstalowane na moim serwerze 

najlepiej php + mysql i do tego open source 


Obraz A. Sz.
Jaki hosting dla moodle wybrać
 

Witam,

Czy ktoś może poradzić jaki hosting by wybrał na postawienie moodle. Co sądzicie o ovh albo o 1and1.  Chciałbym postawić najnowszą wersję 3.0, która się właśnie ukazała.

Obraz A. Sz.
Problem z instalacją moodla
 

Witam,

Mam taki problem, może ktoś się już z tym spotkał. Próbuje zainstalować sobie moodle 3.0 na CBA na darmowym hostingu. Do pewnego momentu instalacja idzie ok, dalej staje w miejscu.

Idzie do momentu: screen pierwszy w załącznku

Potem po wciśnięciu "Continue"

wyskakuje tylko biały ekran i dalej nic się nie dzieje: screen drugi w załączniku

Może ktoś zna odpowiedź. Dziękuję za pomoc!

Obraz Łukasz Nowak
Brak rozsyłania subskrypcji "forum aktualności"
 

Witam wszystkich, użytkowniczki i użytkowników  platformy Moodle. 

Zwracam się z pytaniem jak w temacie. Jestem administratorem platformy Moodle i w ostatnich dniach pojawił się problem z brakiem rozsyłania subskrypcji "forum aktualności". Standardowo to forum służy prowadzącemu jako tablica ogłoszeń i wszelkie nowinki powinny być rozesłane wszystkim studentom, ale tak się nie dzieje. Problem wystąpił po przejściu z Moodle v2.2 na v2.9.1. Przejrzałem już (chyba) wszystkie możliwe zakamarki Moodla w poszukiwaniu opcji do zaznaczenie/odznaczenia, ale z zerowym skutkiem. Maile do studentów jak nie szły tak nie idą. 

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się się z takim problemem? Ewentualnie jakieś sugestie?

Pozdrawiam serdecznie

Łukasz

Obraz Barłomiej Smolorz
Opcja usuwania przesłanych plików
 

Witam,

Mam mały problem - mianowicie w Moodle 2.6.1+ prowadzący kurs nie ma możliwości usunięcia pliku odpowiedzi na zadanie przesłanego przez studenta. W Moodle 1.9 w opcji zaawansowanego przesyłania plików taka możliwość była, po aktualizacji już nie ma. Czy jest jakiś prosty sposób na rozwiązanie tego problemu?


P.S. Reset kursu z usuwaniem plików nie rozwiązuje problemu, gdyż prowadzący chce usuwać pojedyncze pliki z wybranego zadania, a nie wszystkie w ramach kursu.

Obraz A. Sz.
Kopa zapasowa użytkowników
 

Czy na moodle można zrobić kopię zapasową samych użytkowników platformy, jeżeli taki to w jaki sposób, gdzie trzeba wejść w platformie aby to zrobić. Dziękuję za odpowiedzi.

Obraz Aleksandra Barecka
Połączenie 3G na tabletach, a możliwość przechodzenia kursów e-learningowych
 

Witam,

Mamy dość spory problem związany z możliwościami realizacji kursów e-learningowych na tabletach, które korzystają z połączenia 3G (dodam, iż jest to jedyna dostępna możliwość). 

W większości lokalizacji w Polsce (nawet na obrzeżach warszawy(!)) przechodzenie kursów jest przerywane przez wyskakujący komunikat "The scorm player has detected that your internet connection...". Już wiemy, że jest to związane nie tylko z zasięgiem sieci 3G, ale również jej stabilnością. Im gorsza jakość połączenia, tym większa częstotliwość pojawiania się komunikatu. I tak z 30-min szkolenia robi się nawet 1,5godz, dodatkowo okraszone dużą dawką frustracji naszych pracowników.

 W związku z tym mam pytanie: czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? 

Myślałam o jakimś typie aplikacji, która pozwalałaby na ściąganie kursu na tablet i przechodzenie go lokalnie. Następnie taka aplikacja, przy złapaniu odpowiedniego połączenia internetowego, automatycznie wysyłałaby status realizacji scorm'a na platformę e-learningową (korzystamy z moodle'a oraz programów Articulate Storyline 2 oraz WBT Express). Czyli taki mix offline-online.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam.