Forum ogólne dotyczące platformy Moodle, za wyjątkiem dyskusji związanych z tłumaczeniem.

Do tego celu powołane zostało oddzielne forum Tłumaczenia.

Obraz A. Sz.
Administrowanie platformą moodle
 

Witam,

Czy ktoś mógł by polecić kurs administrowania platformą moodle,czyli taki dobry kurs obsługi platformy dla administratorów.

 
Obraz A. Sz.
Jaki hosting dla moodle
 

Witam,

Jaki by był dobry hosting do moodle tak koło 20 użytkowników prowadzących oraz około 150 studentów. Czy ktoś może jest w stanie zaproponować jakiś dobry, który wystarczy na taką ilość użytkowników.

 
Obraz Przemyslaw Stencel
W czerwcu zapraszamy na kolejne spotkanie e-nauczycieli: MoodleMoot
 

4-5 czerwca spotykamy się po raz dziewiąty na konferencji MoodleMoot PL, dorocznym spotkaniu praktyków e-learningu i użytkowników platformy Moodle.

MoodleMoot to konferencja wyjątkowa. Atmosfera, którą tworzą uczestnicy, zachęca do wymiany doświadczeń, do nawiązywania kontaktów i przyjaźni oraz do poznania środowiska ludzi zajmujących się edukacją na odległość i wykorzystaniem technologii w nauczaniu i uczeniu się.

Więcej info: moodlemoot.pl

Szczegóły nt tegorocznej edycji: http://moodlemoot.pl/2018/

Dla niezdecydowanych, można zobaczyć, co się działo w ostatnich dwóch latach:

Zapraszamy do Podlesic!

 
Obraz Hubert Dąbrowski
Moodle wysyła zbyt dużo informacji
 

Mam taki problem że platforma wysyła tak dużą ilość informacji że router nie może jej obsłużyć, blokuje co chwilę transfer przez co moodle działa bardzo bardzo wolno. Po przywróceniu systemu do kopii zapasowej, wszystko jest okej (kopia zrobiona parę tygodni temu). Problem pojawia się gdy zaczynam cokolwiek robić na moodlu, np. tworzenie kont, edycja kursów itp. Jedyna zmiana jaką wykonałem w pliku config.php to zmiana adresu z którego można połączyć się z platformą. (Moodle postawione jest na serwerze firmy dla której aktualnie pracuję). Dodam też że ktoś kiedyś działał już Tym moodlu więc nie jestem w stanie określić dokładnych zmian w konfiguracji, z czym wcześniej moodle działało bez zarzutów, problem pojawił się dopiero parę tygodni temu.

Może ktoś miał podobny problem lub wie co można zmienić/wyłączyć alby platforma nie wysyłała takiej ilości informacji.

 
Obraz Hubert Dąbrowski
Wysłanie maila do admina po ukończeniu kursu
 

Witam wszystkich.

Chciałbym zapyta czy istnieje możliwość wysłania maila-powiadomienia do admina (mnie) gdy użytkownik ukończy kurs/aktywność.

 
Obraz Dariusz Poprawski
Wydruk Pełnego raportu
 

Witam


W jaki sposób wydrukować lub przesłać do pliku typu .pdf  "Pełny raport" wybranego uczestnika kursu ?

Wydruk z przeglądarki jest mało czytelny.


Pozdrawiam

Darek

 
Obraz Magda Kępa
Ustawienie zadania tylko dla wybranych studentów
 

Witam. Chciałabym ustawić zadanie tylko dla wybranych uczestników kursu, np. dla nieobecnych na zajęciach.  Tak, aby pozostałym studentom nie wyświetlała się informacja o zadaniu do wykonania.

W ustawieniach zadania nie mogę tego zrobić, widzę tylko opcję grup. Czy macie jakiś pomysł? Może jakaś wtyczka? Szukałam na forum ogólnym ale jak na razie nic.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie pomysły.

 
Obraz Michał Godlewski
Jak odberać uprawnienia menadżerom przydzielonym na określony poziom witryny
 

Nie mogę odebrać uprawnień menadżerowi przydzielonemu na określony poziom witryny. Brakuje przy nim krzyżyka. Moodle 2.8.5+ (Build: 20150326) Wersja 2014111005.04

 
Obraz Janusz Cioczek
Reinstalacja (przywrócenie czystego) moodle?
 

Witam,

w dalszym ciągu walczę z niedziałającym "filtrowaniem" użytkowników np. w ocenach wybieram grupę i nic się nie dzieje...  ciężko pracować jeżeli muszę szybko sprawdzić oceny dla 7 osób, a trzeba się przy tym przebijać za każdym razem przez długa listę.

Jestem na 100% przekonany, że mam jakiś błąd w samym moodle. 

Jak to sprawdziłem:

1. Zaktualizowałem do Moodle 3.4.1 (Build: 20180115)

2. Zrobiłem kopie całości, bazy i kursu.

3. Zainstalowałem Xampp i lokalnie "czyste" Moodle 3.4.1 (Build: 20180115)

4. Przywróciłem kurs z kopii i... wszytko śmiga - wybieram grupę, filtrowania zostawia tylko zapisanych do danej grupy.


Zatem czy istnieje prosty i BEZPIECZNY sposób "reinstalacji" do czystego moodle tak aby pozostały kursy, oceny, odznaki itd.? A może można nadpisać określone plik, żeby wyczyścić ewentualne błędy po instalowaniu i kasowaniu dodatków?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.


 
Obraz Michał Godlewski
Nie można wysłać pliku mimo wysokiego limitu.
 

Mam ustawiony maksymalny rozmiar przesyłanego pliku na 64 MB. Wykładowca prosi o zwiększenie go do 2 MB ponieważ w jednym kursie chce przesłać pliki o rozmiarze ponad 1 MB.
Czyżby nie mógł mimo tych ustawień wysyłać dużych plików? Co i gdzie należałoby zmienić aby mógł coś wstawić do swojego kursu?