Forum ogólne dotyczące platformy Moodle, za wyjątkiem dyskusji związanych z tłumaczeniem.

Do tego celu powołane zostało oddzielne forum Tłumaczenia.

Moodle 4.2

Napisane przez: Sławomir Rauchfleisch ()
Hej,
w wersji Moodle 4.2 podczas przeglądania przygotowanego QUIZU zauważyłem błąd. Będąc w przeglądzie wszedłem w tryb edycji i go poprawiłem. Po zapisaniu poprawek nastąpił powrót do przeglądu ale poprawek nie widzę. Natomiast w samej bazie owszem poprawka w danym pytaniu jest widoczna. Natomiast tryb przeglądu dopiero uruchomiony ponownie, odświeża wprowadzoną poprawkę. We wcześniejszej wersji 3.6 taka zmiana była od razu widoczna  wlocie w tej samej sesji przeglądania quizu.
Czy ktoś ma patent na ten problem, bo to jest pewien problem.

Pozdrawiam

Odkrywanie innowacyjnych wtyczek Moodle w celu usprawnienia nauki

Napisane przez: kevin vasquez ()
Aby rozpocząć rozmowę, chciałbym poznać Twoje przemyślenia na temat wtyczek Moodle, które ostatnio zintegrowałeś ze swoimi kursami. W jaki sposób te wtyczki wpłynęły na zaangażowanie uczniów, interakcję lub ogólne wyniki nauczania? Niezależnie od tego, czy jest to nowa wtyczka do quizu, narzędzia do współpracy czy inna ekscytująca funkcja, podziel się swoimi doświadczeniami i rekomendacjami.

Edycja stopki

Napisane przez: Marcin Marcin ()
Dzień dobry
Czy wiecie Państwo jak wyedytować stopkę w motywie Boost ? Zresztą w motywie Calssic tez nie wiem jak.
Chodzi o to że w stopce motywu Boost mam takie informacje:

A chciałbym żeby była tylko informacja "Skontaktuj się z pomocą techniczną" . Udało mi się usunąć jedna rzecz której nie widać na tym obrazie tj. "Strona pobierania aplikacji" i usunąłem to w sekcji która znajduje się na samym dole poniższego obrazu-  "Wygląd mobilny". Jak widać na poniższym obrazie mimo ze opcja " Stopka wyboru aktywności " jest wyłączona to i tak pokazuje mi się stopka  bo  sekcji KOD SCSS wstawiłem kawałek kodu " #page-footer .footer-content-popover.container { display: block; }
bo chce żeby ta stopka była widoczna tylko nie chciałbym tych zbędnych informacji o politykach i zasadach przechowywania informacji bo mam to umieszczone w innym miejscu na głównej stronie w postaci pliku pdf albo żebym mógł zedytować te wpisy i przekierować te linki na coś innego  .


Zduplikowany adres e-mail

Napisane przez: krzysiek g. ()
Czy w wersji 3.3.9 mogą być 2 konta z tym samym adresem e-mail. Jeśli tak to gdzie to ustawić? W innych wersjach podczas importu była opcja "Zapobiegaj duplikowaniu adresów email" i można było ustawić na nie, ale teraz tego nie widzę?

Poszukiwany trener Moodle'a

Napisane przez: Bogumiła Pacześ ()
Dzień dobry,

Poszukiwany trener do przeszkolenia ok. 6 osób w prywatnej z zakresu Moodle'a.  Platforma będzie służyła trenerom wewnętrznym w prywatnym centrum medycznym do przygotowywania kursów, onboarding'u, testów wiedzy, przeszkoleniu nowych osób do organizacji. Skierowana w szczególności do pracowników Działu Obsługi Pacjenta.  Ofertę proszę kierować na b.paczes@salvemedica.pl

Potrzebny developer Moodle - prace nad platformą e-learnigową

Napisane przez: Paulina Ermel ()
Szukamy moodle developera do stworzenia platformy e-learnigowej.
Będę bardzo wdzięczna za kontakty!

Jesteśmy fundacją zajmującą się sprawczą edukacją środowiskową wykorzystując do tego technologie cyfrowe. Staramy się wywrzeć nacisk na zmiany systemowe w polskich szkołach. Uczymy nauczycieli jak skutecznie uczyć dzieci tak by dały sobie radę w przyszłości w obliczu kryzysu klimatycznego.

W ramach jednego z naszych programów będziemy tworzyć platformę e-lerningową (różne obszary tematyczne, grupa docelowa raczej cały czas stała --> nauczyciele) na bazie Moodle wykorzystując własne zasoby oraz zewnętrznego developera.

Paulina Ermel
Kierownik ds. komunikacji i projektów informatycznych
Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych I Code for Green
tel. 500 055 179

Podatności CVE

Napisane przez: Paweł Gaw ()
Witam, Posiadam na swoim serwerze w sieci prywatnej system zaktualizowany do wersji Moodle 4.3.2+. OS to linux Ubuntu 22.04.4 LTS. Ostatnio przeprowadziłem skan podatności narzędziem zewnętrznym typu full audit na obecność podatności na tym serwerze i okazało się że według skanera podatności mój moodle jest podatny na wiele CVE np:.  CVE-2021-32476, CVE-2019-10189, CVE-2021-40693 i wiele innych właśnie dotyczących moodle. W opisie rozwiązania dla tych podatności jest wskazanie podniesienia wersji moodla. Mój system jest aktualny i podatności te według ich opisu nie powinny go obejmować. Czy ktoś się spotkał z podobnym tematem ? 

Raporty z testów.

Napisane przez: Petit Diable ()
Witam.
Mam problem z generowaniem raportów z wyników trestów.
Pobierając wyniki  i zaznaczając np. 3 osoby z 10 (bo tylko tych osób wyniki potrzebujemy) i tak pobierają się wszystkie wyniki osób podchodzących do testów. 
Może ktoś miał podobny problem i może pomóc?

Raport z quizu/testu

Napisane przez: Przemysław Czerwiński ()
Cześć!
Mam pytanie odnośnie raportu z quizu/test. Czy istnieje możliwość, żeby na raporcie była informacja z którego banku pytań jest pytanie? (test składa się z kilku pytań losowanych z kilku banków pytań).

Eksport pytań quizu

Napisane przez: Jacek Rapacz ()
Witam.

Muszę wyeksportować pytania quizowe (w celach archiwizacyjnych). Wiem, że mogę bawić się bankiem pytań, ALE mamy wiele kursów (setki), każdy kurs ma kilka quizów, a trenerzy nie przykładali wielkiej wagi do umieszczania pytań we właściwych kategoriach banku i po prostu używali kategorii domyślnej. Przez to wszystkie pytania znajdują się w jednej kategorii zawierającej obecnie tysiące pytań. Biorąc pod uwagę wielkość wspomnianej kategorii domyślnej, praca na niej jest niemożliwa. Szukam więc teraz sposobu na pobranie / wyeksportowanie kilku pojedynczych quizów. Nie potrzebuję odpowiedzi, tylko pytania z danego quizu.
Da się to jakoś zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc,
J