Forum ogólne dotyczące platformy Moodle, za wyjątkiem dyskusji związanych z tłumaczeniem.

Do tego celu powołane zostało oddzielne forum Tłumaczenia.

Obraz Jan Kowalski
Moodle Kodowanie znaków Baracuda
 

Witam podczas instalacji Moodle otrzymuje komunikat związany z kodowaniem znaków (poniżej) czy istnienie jakaś możliwość ręcznego   usunięcia dodatku który powoduje ten błąd. Nie jestem wstanie zmienić kodowania w phpMyAdmin gdyż nie mam wystarczających  praw  a helpdesk Cal olewa sprawę... 

A wystarczy tylko wklepać te 3 linijki...

SET GLOBAL innodb_file_format = barracuda 
SET GLOBAL innodb_file_per_table = 1 
SET GLOBAL innodb_large_prefix = 'on'

 

InformationReportPluginStatus
mysql_full_unicode_support#File_formatthis test must pass

Your database has tables using Antelope as the file format. Full UTF-8 support in MySQL and MariaDB requires the Barracuda file format. Please convert the tables to the Barracuda file format. See the documentation Administration via command line for details of a tool for converting InnoDB tables to Barracuda.

Check
mysql_full_unicode_support#File_per_tablethis test must pass

For full support of UTF-8 both MySQL and MariaDB require you to change your MySQL setting 'innodb_file_per_table' to 'ON'. See the documentation for further details.

Check
mysql_full_unicode_support#Large_prefixthis test must pass

For full support of UTF-8 both MySQL and MariaDB require you to change your MySQL setting 'innodb_large_prefix' to 'ON'. See the documentation for further details.

Check

 
Obraz Magda Babicka
Ustawienia dla quizu
 

Witam, jestem begginerem wśród użytkowników moodla. Potrzebuję utworzyć test z następującymi cechami:

1. nieograniczona liczba podejść

2. na koniec wypełnionego tesu chcę widzieć podsumowanie co dobrze, co źle

3. w kolejnym podejściu chcę widzieć tylko pytania które miały błędne odpowiedzi

 
Obraz A. Sz.
Problem podczas przesyłania zadania
 

Witam,

Mam taki problem, pracuje na moodle 3.1. Podczas przesyłania zadania pojawia się błąd, należy kliknąć kontynuuj i wówczas plik przechodzi, ale ten błąd jednak straszy, użytkownicy często wciskają anuluj. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem. W załączniku przesyłam screena tego błędu.


 
Obraz Marcin Ćwikliński
Problem po aktualizacji Moodle 3.3.2
 

Witam,

proszę o pomoc po aktualizacji do Moodle 3.3.2 mam problem z dodawaniem zasobów do kursu. Obojętnie co próbuje dodać przekierowuje mnie na pustą stronę.

Z góry dziękuję za pomoc uśmiech

 
Obraz Krystian Ossowski
Jedna odpowiedź źle = wszystko źle
 

Witam, 

chciałbym się dowiedzieć czy jest taka możliwość, zrobienia takiego testu(quizu): gdy jedna odpowiedź z kilku jest źle to wtedy cały test jest źle. Np: na pięć pytań,  jedna lub dwie są złe to wtedy uczestnik kursu/testu ma zero procent lub punktów z testu. 

 
Obraz Krzysztof S
Umiejscowienie bloku Nawigacja
 

Zaktualizowałem Moodle do wersji 3.3

W trakcie konfiguracji przełączyłem "Umiejscowienie bloku" Nawigacja  "Wyświetlaj na stronach następującego typu" z domyślnego "Każda strona" na "Każda strona administracyjna" i ... opcja "Każda strona" zniknęła. Mam od tej pory do wyboru "Każda strona administracyjna" oraz "Ta strona administracyjna".

Blok Nawigacja jest oczywiście na stronach administracyjnych ale na innych nie ma (nie ma np. na stronie głównej).

Jak to naprawić?

Proszę o pomoc.


 
Obraz Anna Pawlak
Problem z edycją kursów po przeniesieniu domeny do innego usługodawcy
 
Jestem początkującym nauczycielem informatyki. Od roku wspieram się platformą Moodle na prywatnej domenie. Wszystko śmigało jak należy. Niestety względy finansowe zmusiły mnie do zmiany usługodawcy. Nowa firma sama wszystko poprzenosiła do siebie. Wszystko wydawało się w porządku do pierwszej próby edycji kursu. Wyświetlał mi się komunikat: "Wykryto błąd kodowania, musi on zostać naprawiony przez programistę: Failed to unserialise data from file. Either failed to read, or failed to write." Na anglojęzycznym forum znalazłam rozwiązanie. Polegające na wyczyszczeniu pamięci podręcznej. ( http://"your-server-address"/admin/purgecaches.php. ). Pomogło na tyle, że mogę włączyć tryb edycji kursu jednak opcja modyfikuj jest nieaktywna,  przenosi mnie jedynie na początek strony. Bardzo proszę o pomoc lub jakieś sugestie. 
 
Obraz Karol Szadkowski
Publiczny kurs, lecz egzamin (test) tylko dla zarejestrowanych
 

Witam,

Od jakiegoś czasu administruję systemem Moodle i pojawiła się konieczność utworzenia publicznego kursu (do którego dostęp mają wszyscy), lecz test kończący ten egzamin byłby dostępny wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Oczywiście w przypadku pierwszej części nie ma żadnego problemu - kurs istnieje, każdy z ulicy może wejść i zacząć go realizować. Pytanie co do drugiej części - czy da się w ogóle wydzielić część publiczną/prywatną w ramach kursu? Czy może po prostu założyć drugi kurs, który już nie będzie publiczny, a będzie zawierał wyłącznie test do ww. kursu?

 
Obraz Mariusz Mar
Usuwanie niepotrzebnych plików
 

Dzień dobry wszystkim,

Mam dużo informacji udostępnionej przez twórców kursu w postaci plików pdf, doc, jpg  itd. Treści te się dezaktualizują po pewnym  czasie.

Czy usunięcie wpisu w kursie jest jednoznaczne z usunięciem danego pliku z serwera?

Chciałbym aby stare pliki (pdf, ppt, jpg, …)  były całkowicie usuwane z serwera przez twórcę kursu, tak aby nie zajmowały niepotrzebnie miejsca.  Jak to zrobić?


pozdrawiam,

Mariusz


 
Obraz Małgorzata T-a
Kompetencje
 

Pojawiły się od moodle 3.1

"Kompetencje pozwalają oceniać użytkowników według planów uczenia się."

Do czego fajnego da się wykorzystać tą nową funkcjonalność?

Jakoś nie mogę złapać idei.

Pozdrawiam

Małgorzata