WiZiQ за Moodle 1 - виртуална класна стая

WiZiQ за Moodle 1 - виртуална класна стая

от Daniel Denev -
Number of replies: 7

Едно прекрасно допълнение към Moodle, което ще ви улесни при създаване на виртуална класна стая. Така ще имате пълноценна платформа за преподаване и учене. WiZiQ за Moodle ви дава виртуална бяла дъска, където преподавателят пише и представя на учениците си предварително създадени документи за MS Word, Excel или PowerPoint.

wiziq - Virtual Classtoom (download/изтегляне)

                     ("`-''-/").___..--''"`-._
                     `6_ 6 ) `-. яйце.`-.__.`)
                     (_Y_.)' ._ ) `._ `. ``-..-'
                    _..`--'_..-_/ /--'_.' ,'
                   (((' (((-((('' ((((
                   Daniel Denev

In reply to Daniel Denev

Re: WiZiQ за Moodle 1 - виртуална класна стая

от Daniel Denev -

Форуми на Moodle / Предоставяни от потребители модули / WiZiQ Live Class

Contributed activity modules / WiZiQ Live Class Module

http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=87640

Модулите и обучителните видеоматериали са предоставени налични тук:

The modules and video tutorials for installing and using the modules are available here:

http://www.wiziq.com/downloads/moodle/

In reply to Daniel Denev

Re: WiZiQ за Moodle 1 - виртуална класна стая

от Тошко Поптолев -
Между другото точно за това те търсих ония ден в кюто ама се разминахме.
Значи мене ако питате ако си отидете направо в http://www.wiziq.com и си откриете аккаунт ще си свършите абсолютно същата работа и без да си инсталирате модула за муудлето.

Защо ли ? Ами защото за да се ползва този модул трябва и преподаватели и студенти да имат регистрация в горепосочения сайт иначе нищо няма да стане.

А иначе виртуалната класна стая е перфектна. Може би единствения и недостатък е че няма обратна гласова връзка между студентите и преподавателите, ама нищо чудно в една последваща версия това да се отстрани.
In reply to Тошко Поптолев

Re: WiZiQ за Moodle 1 - виртуална класна стая

от Daniel Denev -

   Абсолютно вярно написано. Възможностите на виртуалната класна стая WiZiQ  са много добри. Освен това искам да споделя и елемент който въведохме в Швеция...

   За да организират онлайн преподаването без да плащат скъпи лицензни такси бе използван Mikogo като безплатен инструмент за споделяне на виртуарна учебна работната среда през Интернет, с функции които им помогат да организират перфектната онлайн презентация пред студентите си. Възползвайте се от предимството и Вие да провеждате презентации в пълноцветен режим със до 10 студента от целия свят, докато седите на преподавателското си бюро и преподавате например работата с  нов софтуерен продукт!


   Mikogo може да бъде използвано от широк кръг от професори, академични сътрудници, студенти, за да организират онлайн обучения, демонстрации на софтуерни продукти, презентации, отдалечена поддръжка на компютърни системи или уебинари. Използвайте Mikogo за да обсъждате или редактирате колективния си университетски проект, или за лична употреба, споделете последните си снимки с колежката си след лекции.

   # Mikogo разполага с много качества за да даде на потребителите възможност да почустват удобството от използването на Mikogo съвместно с Moodle. По време на онлайн лекциите в  реално време, студентите и преподавателите имат възможността да споделят виртуалните си учебни среди.

  •  да си сменят ролите кой да си показва екрана,
  •  да ползват отдалечен контрол на мишка и клавиатура,
  •  да дадат пауза на предаването на екрана,
  •  да изберат само определени приложения, които да са видими
  • и да трансферират файлове.

   В допълнение към многото иновативни функции на Moodle / Mikogo, които предлага на потребителите си, Moodle / Mikogo има една много важно качество. Mikogo е абсолютно безплатен. Няма нито начална, нито месечна такса, както не се изисква каквото и да е плащане. Абсолютно никакви разходи. Mikogo е направен с тази цел - да предлага висококачествено споделяне на работната среда, което учебно заведение може да си позволи.

   Може би няма нужда да се споменава, но сигурността е от най-високо ниво, във всички компоненти е внедрен е най-новият стандарт за криптиране 256-AES.

   Бързата и проста инсталация означава, че Mikogo е подходящ за всички оборудвани с компютри учебни кабинети, и кръг потребители като се започне от новаци до компютърни експерти.


БЕЛЕЖКА: Нужна е еднократна регистрация на уебсайта, за да получите потребителско име и парола.

http://www.mikogo.com/download/Mikogo_Setup.exe

Attachment mikogoscreen_1255.jpg
In reply to Daniel Denev

Re: WiZiQ за Moodle 1 - виртуална класна стая

от Daniel Denev -

Mikogo is a free online meeting tool. We suggest using it in conjugation with Moodle. Invite up to 10 students to view your teachers computer screen live over the Internet. Fill in the fields below to get a free Mikogo account http://www.mikogo.com/getstarted.aspx

Mikogo is available for download at www.mikogo.com.

BeamYourScreen
R3, 4-5
Mannheim 68161
Germany
www.BeamYourScreen.com

Press Contact:
Andrew Donnelly
adonnelly@BeamYourScreen.com
+49-621-7001-9980

In reply to Daniel Denev

Re: WiZiQ за Moodle 1 - виртуална класна стая

от Тошко Поптолев -
Проверих и този вариант, както и един платен, но като че ли wiziq ми допада най много. Сега тази седмица група приятели ще направим суха тренировка, като сме решили за обратна връзка към преподавателя да използваме Skype. По време на сесията ако някой от слушателите например има въпроси ще отправи чат бележка към преподавателя по Skype и по преценка на преподавателя той ще го включва на разговор за да си зададе въпроса.

В Микогото има ограничение до 10 души на сесия и освен това (по мое лично и неангажиращо мнение) е като, че ли по-труден за работа.

Между другото аз с радост бих прочел и други мнения, защото тази дейност на онлайн директни курсове за мен е изключително важна. Така спестявам на колегите от другите градове разходи за пътуване и нощувки и успявам да им организирам обучението в удобно за тях време.
In reply to Тошко Поптолев

Re: WiZiQ за Moodle 1 - виртуална класна стая

от Daniel Denev -

    Идеята е перфектна. Все пак ако преподавате информатика усвояването на работа с нов софтуерен продукт ще изглежда както отдавна отреченият подход: "Стъпка-по-стъпка". Mikogo дава възможност да наблюдавате екраните и дейността на всички обучаеми (само 10 на брой) в реално време, както и те да виждат вашите действия по екрана при което отпада нуждата от създаването на обучаващи филмчета. При използването на програма за записване активността по екрана, такива могат да бъдат създавани и в процеса на преподаване.

Времето което отнема приучаването за работа със Mikogo не е много. С него наистина се работи лесно и приятно!

     Относно Skype съм в леко чудене, защото той си има лиценз където си пише дали може да се използва за комерсиални и некомерсиални цели, ако курсовете са платени не съм сигурен неговата употреба дали е удачна. Аз бих ти препоръчал например този чат (безплатен, на български език и с отворен код)

    Обучението в реално време (WiZiQ)  и самообучението (Moodle), както и споделените среди (Mikogo) следва да почиват на педагогически принципи и динамично възникващи събития. Средите за групова работа в реално време са изключително важен приоритет.

In reply to Daniel Denev

Re: WiZiQ за Moodle 1 - виртуална класна стая

от Velislava Petrova -
Темата е малко замряла. 
Бих искала да давам уроци он лайн по испански. Имам малка школа в Стара Загора. Търся пътища за което. 
От 2008 до сега май има голяма промяна - WiZiQ е с лиценз.  Влязох, регистрирах се, че като ме почнаха едни индийци- няма отърваване. Вярно е, че изключително пасва на нуждите ми, ама не познавам още добре платформата и не смея да платя 300 лв за година две напред, Не се чувствам уверена и това ме възпира да платя лиценза. Иска ми се да разиграя виртуалната класна стая безплатно с група, която също да включа безплатно,
Надявам се да има и други, които да се вълнуват от темата.