Линк в блок "Навигация"

Линк в блок "Навигация"

от Kameliya Ivanova -
Number of replies: 4

Здравейте,

Искам да попитам дали е възможно да добавя линк в блок "Навигация" и как може да стане това. Не ми се иска да добавяме нови блокове само заради един линк,а и за да не стане много объркващо за студентите. Използваме Moodle 2.6. Имам и друг въпрос свързан с линковете. Има ли начин да задам вградено показване на линка (да се отваря вътре в страницата на курса) както може да се зададе при файл?

In reply to Kameliya Ivanova

Re: Линк в блок "Навигация"

от Vanyo Georgiev -
Снимка на Translators

За добавяне в някоя от секциите на курс на линк към външна за moodle страница използвайте ресурса URL. Щом добавите този ресурс, той ще се появи автоматично в блок "Навигация", а настройката му "Начин на показване", ако се зададе да бъде "Вградено показване", ще накара moodle да покаже външната страница в рамка, вградена в страницата на самия курса.

In reply to Vanyo Georgiev

Re: Линк в блок "Навигация"

от Kameliya Ivanova -

Благодаря много за отговора. Имам още няколко въпроса свързани с показването на линк в страницата на самия курс, например в резюмето на някоя от темите или в етикет. Има ли как,когато правя част от текста на етикета или резюмето препратка към файл от личните файлове на преподавателя, да направя така, че линкът да се отваря в прозорец в страницата на курса? Другия ми въпрос е свързан с това - някъде бях чела, че може да се създаде тема от курс, в която да се сложат различни дейности, материали и в другите теми да се създадат препратки към въпросното съдържание. След това темата с допълнителното съдържание да се скрие и единствено през препратките да се стига до материалите. Въпросът ми е дали някой е успял да го направи и как? Не знам къде бъркам, но в момента в който скрия темата, препратките стават неактивни. Цялото това упражнение го правя, защото трябва да създам курс с 15 теми като във всяка една тема ще има по 15-20 теста за упражнения и искам по някакъв начин да скрия самите тестове, но да има препртаки към тях. 

In reply to Kameliya Ivanova

Re: Линк в блок "Навигация"

от Vanyo Georgiev -
Снимка на Translators

Извинявам се, че отговарям с голямо закъснение!

Личните файлове на преподавателя не са достъпни за студентите. Така, че ако се сложи линк към такъв файл, когато някой студент кликне върху линка, ще види съобщение, че няма достъп.

Скриването на секции от курс също прави всички ресурси и дейности от тези секции недостъпни и линковете към места от скрита секция също водят до съобщение, че секцията е скрита и недостъпна.

Всеки тест, ако говорим за дейността тип Тест на moodle, има настройки за време на достъп, с които се задават от кога до кога студентите могат да направят теста. Извън това време те не могат да видят въпросите, така че след задаване на точни настройки не е необходимо теста да се крие.

In reply to Vanyo Georgiev

Re: Линк в блок "Навигация"

от Kameliya Ivanova -

Благодаря много. Имам въпрос свързан с оценяването в даден курс. Ако в курса има няколко теста, задание и краен изпит, има ли как да се зададе в книгата за оценяване да не се изчислява и показва крайна оценка докато не са попълнени всичките дейности? Виждам, че има възможност в изчисляването на крайната оценка да се включат и празните, но това само намалява крайния резултат,не го маха. Скриването на общата оценка за курса също не ми помага, защото така скрива оценките на всички, и на тези покрили изискванията, и на тези които не са, а в случая се иска да не се виджат оценките само на тези, които не са покрили изискванията.