Polskie znaki w prywatnych wiadomościach

Polskie znaki w prywatnych wiadomościach

Napisane przez: A. Sz. ()
Liczba odpowiedzi: 5

Witam wszystkim moodlewiczówuśmiech

Czy ktoś może pomóc mi z polskimi znakami w prywatnych wiadomościach moodle. Jak użytkownicy wysyłają do siebie wiadomości na moodle to platforma nie widzi polskich znaków pojawiają się krzaki. Powiadomienie o wiadomości na moodle użytkownicy dostają na email, tam już polskie znaki są, na platformie nie ma. Czy ktoś może się już spotkał z takim problemem? proszę o pomoc

W odpowiedzi na A. Sz.

Odp: Polskie znaki w prywatnych wiadomościach

Napisane przez: boruh compl ()

jaki masz charset w ustawieniach PHP ? 
no i jaka wersja moodla i PHP bo intuicja mi nos mówi , że to może tam się nie zgadzać

serwer-->phpinfo


W odpowiedzi na boruh compl

Odp: Polskie znaki w prywatnych wiadomościach

Napisane przez: A. Sz. ()
To jest moodle wersja 3.1+ php 5.4.45 dodam że na hostingu home. pl
W odpowiedzi na A. Sz.

Odp: Polskie znaki w prywatnych wiadomościach

Napisane przez: boruh compl ()
to poustawiaj charsety na utf-8 i zobacz czy pomoże.
W odpowiedzi na boruh compl

Odp: Polskie znaki w prywatnych wiadomościach

Napisane przez: A. Sz. ()
Mam poustawiane na utf-8. Jak przeglądałem forum to widziałem że mają ludzie problemy z polskimi znakami np. W forum itp. Ja mam tylko we wiadomoścoach. Jest to hosting home proffesional na której jest strona, poczta, dosyć duży serwer na której jest więcej systemów cms. Jak instaluje sobie na hostingu  np kei.pl lub na innym hosting tekstowym home to wogule nie ma problemu. Zastanawiam się czy jakieś pliki htcaccess na serwerze coś nie mieszają. Ten hosting już jest przez jednostkę używany trochę lat i tak naprawdę to ja nim nie zarządzam mam tylko dostęp przez ftp do plików moodle i tak samo do bazy. W sql próbowałem coś znaleść ale wszystko w tabelach message jest ustawione na utf-8 genreral ci.  Trochę już głupieje co to może być. 
W odpowiedzi na A. Sz.

Odp: Polskie znaki w prywatnych wiadomościach

Napisane przez: boruh compl ()

chyba już sobie sam odpowiedziałeś na swoje pytanie 
" Jak instaluje sobie na hostingu  np kei.pl lub na innym hosting tekstowym home to wogule nie ma problemu. "

htcaccesy zawsze możesz poheszować na szybko i zobaczyć. 

lub dodać coś w stylu 

AddDefaultCharset UTF-8