Lista kursów użytkownika

Lista kursów użytkownika

Napisane przez: Piotr Zgódka ()
Liczba odpowiedzi: 6

Hej wszystkim,

jestem tu nowy i mam nadzieję, że post piszę poprawnie uśmiech

Mam mały problem, a raczej dwa.

1. Mam na platformie kursy demo i płatne i teraz chciałbym aby użytkownik mógł zobaczyć swoje kursy płatne na które jest zapisany, ale pokazują mu się na tej liście wszystkie demo, co zrobić aby lista pokazywała tylko to co chcę? Próbowałem już kilku wtyczek do tego i zawsze jest ta sama sytuacja. Kursy są podzielone na 2 kategorie (płatne i demo).

2. używam IQ Theme i nie mogę w nim do profilu ani tej strony /my dodać żadnego nowego bloku, w adminie dodaję, w użytkowniku nie widzę. Co robię źle? Są do tego jeszcze jakieś ustawienia czy po prostu powinienem widzieć dodany w adminie blok od razu w użytkowniku? 

Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia.

Pozdrawiam

Piotr

W odpowiedzi na Piotr Zgódka

Odp: Lista kursów użytkownika

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Nie jestem do końca pewien, czy o to Ci chodziło, ale:

  1. Żeby użytkownik po zalogowaniu został przekierowany na kokpit, na którym zobaczy tylko kursy, na które jest zapisany, trzeba na stronie Administracja serwisu > Wygląd > Nawigacja opcję Domyślna strona domowa dla użytkownika ustawić Kokpit.
  2. Żeby dodać do kokpitu jakieś bloki, które będą widoczne dla wszystkich, trzeba to zrobić na stronie Administracja serwisu > Wygląd > Domyślna strona Kokpitu, a następnie kliknąć na tej stronie przycisk Zresetuj Kokpit wszystkim użytkownikom.
W odpowiedzi na Piotr Zgódka

Odp: Lista kursów użytkownika

Napisane przez: Arkadiusz Malkowski ()
2. używam IQ Theme i nie mogę w nim do profilu ani tej strony /my dodać żadnego nowego bloku, w adminie dodaję, w użytkowniku nie widzę. Co robię źle? Są do tego jeszcze jakieś ustawienia czy po prostu powinienem widzieć dodany w adminie blok od razu w użytkowniku?

Bloki dodane na profilu administratora bądź w kokpicie administratora widzi tylko administrator upraszczając.
Jedną z opcji że użytkownik może nie widzieć dodawania bloków mogą być odebrane uprawnienia, bądź jakieś właściwości tego theme choć wątpię.

Ew. jeśli chcesz ustawić jakiś blok wszystkim użytkownikom z pozycji administratora możesz skorzystać z ustawień:

Domyślna strona Kokpitu
Domyślna strona profilu

Znajdują się w Administracji serwisu.
W odpowiedzi na Arkadiusz Malkowski

Odp: Lista kursów użytkownika

Napisane przez: Piotr Zgódka ()
Ok bardzo dziękuję, jedna rzecz załatwiona, zresetowany pulpit użytkownikom.
Blokował mi ten przycisk (resetuj) css i wystarczyło dodać:
#page-header {
display: block !important;
}
i poszło.
Teraz te kursy aby było widać tylko te z kategorii płatnych ale tylko na które użytkownik się zapisał. W jakich mniej więcej uprawnieniach szukać?
W odpowiedzi na Piotr Zgódka

Odp: Lista kursów użytkownika

Napisane przez: Arkadiusz Malkowski ()
1. Mam na platformie kursy demo i płatne i teraz chciałbym aby użytkownik mógł zobaczyć swoje kursy płatne na które jest zapisany, ale pokazują mu się na tej liście wszystkie demo, co zrobić aby lista pokazywała tylko to co chcę? Próbowałem już kilku wtyczek do tego i zawsze jest ta sama sytuacja. Kursy są podzielone na 2 kategorie (płatne i demo).

Nie jestem do końca pewien o jaką listę chodzi. Czy chodzi o listę na stronie głównej "Kursy przypisane" czy o jakieś dodatkowy blok wynikający z szablonu?
W kokpicie też jest blok "Przegląd kursów" który pokazuje kursy na które użytkownik jest zapisany.
W odpowiedzi na Arkadiusz Malkowski

Odp: Lista kursów użytkownika

Napisane przez: Piotr Zgódka ()
Już tłumaczę o co mi chodzi:
Chcę w panelu użytkownika, tym z linkiem /my zrobić listę kursów na które jest zapisany, ale jak dodaję taki blok to pojawiają się tam wszystkie kursy demo zamiast fizycznie tylko tych na które jest zapisany (i tylko tych z kategorii płatne). Jak już wyżej zostało napisane może być to kwestia uprawnień, ale nie wiem nawet w których uprawnieniach i czego mniej więcej szukać.
Przy okazji bardzo dziękuję za pomoc.
W odpowiedzi na Piotr Zgódka

Odp: Lista kursów użytkownika

Napisane przez: Piotr Zgódka ()
szukałem i znalazłem uśmiech okazało się, że ktoś kto robił tego moodla zrobił przy zapisach kohortę wszyscy przy kursach demo zamiast po prostu włączyć dostęp do nich dla gości i przez to zamiast wyświetlać się lista faktycznie zakupionych kursów to wyświetlały się tam też wszystkie kursy demo uśmiech
jeszcze raz dzięki za pomoc i naprowadzenie uśmiech