Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Wojciech Hruban ()
Liczba odpowiedzi: 17

Witam,

W firmie zaimplementowano u mnie od niedawna Moodle do tworzenia portalu e-learningowego. Potrzebuję przenieść stare dotychczasowe prezentacje ze starego portalu tworzone w powerpoint. Problem w tym, że z góry mam wymóg, by administrator mógł śledzić postępy każdego "studenta", w tym % przejrzanych stron prezentacji z kursów. Niestety, obecny system śledzący pliki ppt i pdf wyświetla tylko pobranie plików. Jest coś takiego jak h5p, gdzie można śledzić postępy, lecz jest to b. proste narzędzie, a przeniesienie kilkudziesięciostronicowych prezentacji w jpeg łączy się z dużą czasochłonnością.

Czy kojarzycie może jakieś narzędzie moodle'a, do którego mogę wkleić prezentację (nawet wygenerowaną do mhtml w powerpoint) by zaimplementować w niej śledzenie przeglądania stron prezentacji w %?

Pozdrawiam,

Szechem

W odpowiedzi na Wojciech Hruban

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Tomasz Walasek ()

Ja pozwolę sobie wyrazić wątpliwość na temat wartości kilkudziesięciostronicowych prezentacji w procesie dydaktycznych. Podobnie nie rozumiem celu sprawdzania, na którym slajdzie "uczeń" się zatrzymał.

Piszę nie jako hejter (choć uśmiech mam na twarzy) lecz chciałbym wskazać pewną niedoskonałość dydaktyczną lub wskazać kierunek doskonalenia.

Jeśli mogę coś zaproponować - to my tu na grupie chętnie wskażemy kierunek, metodykę i narzędzia.... Prawda Moodlerzy? uśmiech

Pozdrawiam i zapraszam na MoodleMoot. Jeszcze można się zapisać.

Tomek Walasek

W odpowiedzi na Tomasz Walasek

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Wojciech Hruban ()

Panie Tomaszu, 

Wiem, że w przypadku dydaktyki, w ogólnym tego słowa znaczeniu, nie są potrzebne aż tak rygorystyczne narzędzia. Nam taka weryfikacja jest potrzebna, gdyż wymaga od nas tego zleceniodawca.

Napiszę wprost: chodzi o szkolenia i egzaminy dla pracowników pewnego banku. Nasza firma musi mieć taką statystykę by mieć dowód, że egzaminowany pracownik zaznajomił się z wymaganym przez nas materiałem i nie mógł przenieść winy na nas lub bank za swoją ew. nieprawidłową decyzję z powodu własnej "niewiedzy".


Panie Jacku,

Dziękuję za polecony program, na razie walczę z jego instalacją.
Z chatu z konsultantem wiem, że ispring jest konwerterem do html5. Niestety, z racji, że jestem swego rodzaju świeżakiem w moodle, nie implementowałem jeszcze bezpośrednio takich rzeczy. Chciałbym wiedzieć, jakie narzędzia będę potrzebował do wgrania html5 z możliwością śledzenia postępów w kursie (muszę te informacje przekazać do dostawcy naszego portalu).

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam




W odpowiedzi na Wojciech Hruban

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Best-in-class conversion of PowerPoint presentations to Flash, HTML5 and SCORM with superior quality.

Scorm można osadzić bezpośrednio w Moodle za pomocą narzędzi wbudowanych w platformę.

HTML też można osadzić w platformie, ale tu nie widzę opcji aż tak dokładnego śledzenia, chyba że mówimy o kliknięciach w zasób i czasie na kursie, ale to raczej zbyt mało.

Więcej można chyba jak dobrze pamiętam przez Captivate osiągnąć.

W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Articulate 360 - przez 30 dni w pełni funkcjonalny i darmowy.

Importuje powerpointa radzi sobie z większością zapisanych tam obiektów. Wystarczy short przegląd poprawności treści a potem zapisanie jako SCORM ze wszystkimi dostępnymi opcjami.

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

A czy Articulate nie ma przypadkiem takiego zabezpieczenia jak Adobe Captivate, czyli owszem, w wersji trial można wyeksportować materiał do formatu scorm, jednak działa on tylko przez 30 dni...? Tzn, wyeksportowana prezentacja scorm wyświetla po 30 dniach komunikat o wygaśnięciu licencji próbnej.

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Na wszelki wypadek jeszcze sprawdziłem u siebie. Nie - articulate nie blokuje.

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Wojciech Hruban ()

Witam,

Dziękuję za podpowiedzi, udało mi się zainstalować ispring suite 8.7 trial, ale mam jeden problem: ten program dopisuje link do programu w tworzonej prezentacji. Co gorsza, jest to na tyle duży button, że ogranicza czytelność naszych prezentacji.
Zaskoczyła mnie też informacja o blokowaniu prezentacji po stworzeniu wersji testowej w Adobe. Stąd mam pytania:
1. Czy ispring, podobnie jak adobe, również blokuje prezentacje po upływie wersji testowej?

2. Czy wspomniany articulate tworzy jakieś dodatkowe linki do programu podobnie jak ispirng? 


Pozdrawiam

W odpowiedzi na Wojciech Hruban

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Pojawia się pytanie darmowo czy dobrze?

Moim zdaniem podpowiedzi, że robimy coś na 30-dniowym trialu to naruszenie licencji, jak dobrze pamiętam. 

W odpowiedzi na Wojciech Hruban

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Wojciech Hruban ()

Witam,

Po długiej batalii udało nam się uzyskać Adobe Presentera. Teraz to przynajmniej wygląda w porządku. Mam jednak kolejną sprawę: Czy da się w moodle uzyskać informację na jakim etapie przeglądania prezentacji scorm jest dany użytkownik (np. ile % jej przejrzał), albo czy przejrzał konkretny rozdział tej prezentacji? Jak na razie to widzę tylko po logach czy dana osoba w ogóle otworzyła prezentację i czy przejrzała ją na 100%.

Pozdrawiam.

W odpowiedzi na Wojciech Hruban

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Małgorzata T-a ()

Nie wiem czy ten program ma takie możliwości ale ogólnie sie da, żeby scorm zwracał % odwiedzonych ekranów

W odpowiedzi na Małgorzata T-a

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Wojciech Hruban ()

Masz na myśli to, że tworząc scorm trzeba ustawić śledzenie postępów? Czy tworząc zwracanie postępów trzeba coś dodawać w ustawieniach kursu? 

W odpowiedzi na Wojciech Hruban

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Małgorzata T-a ()

Nie tworzę scormów, nie moja działka. Ale często dostaję do osadzenia scorm, który zwraca liczbę punktów proporcjonalnie do odwiedzonych ekranów.

W odpowiedzi na Małgorzata T-a

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Wojciech Hruban ()

Dziękuję, poradziłem sobie ze scormami. Mam jednak problem z wyświetlaniem. Domyślnie Moodle wyświetla mi prezentacje z otwartymi zakładkami z listą zadania (lewa belka i lista slajdów z prawej). Problem w tym, że powoduje to straszne pomniejszenie prezentacji przez co jest nieczytelna na mniejszych ekranach. O ile listę slajdów da się zmniejszyć w ustawieniach presentera, to nie wiem jak schować automatycznie moodle'owską listę zadań, która wyświetla się z lewej strony. Ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Wojciech Hruban

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Administracja SCORM/AICC > Edytuj ustawienia > Wygląd > Pokaż więcej > Pokaż strukturę kursu (TOC)

zmień na "Wyłączony"


W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Narzędzie do implementacji prezentacji z opcją śledzenia postępów.

Napisane przez: Wojciech Hruban ()

Dzięki za odpowiedź. Co znalazłem tą opcję akurat 2 godziny przed Pana publikacją i nie zdążyłem napisać. Co do problemu Playbar'a w Adobe Presenter to polecam filmik 

Po wybraniu przedstawionych opcji sposób wyświetlania jest podobny trochę do tego znanego z Youtube.


Pozdrawiam.