pola formularza logowania a eksport wyników quizów

pola formularza logowania a eksport wyników quizów

Napisane przez: Roman Rz. ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam. Po zapoznaniu się z tematem formularza logowania w moodle i dodawaniem pól użytkownika w archiwalnych wpisach sprzed lat mam dwa problemy, z którymi od tygodnia nie potrafię sobie poradzić:

1. Chcę dopisać pola do formularza logującego się użytkownika: klasa i szkoła, aby pojawiały się przed polami miasto i kraj, i były obowiązkowe.

2. Chcę, aby w wyniku quizu (testów, prac) podczas przeglądania i przede wszystkim eksportu do pliku excela, pola te: klasa, szkoła, miasto były widoczne, aby można było sortować według nich wyniki quizu - np. wg w klas i szkół (w zespole szkół).

W plikach językowych można zmieniać określone nazwy, ale potem i tak nie ma ich w tabelach wyników, chociaż w polach użytkownika, profilach owszem, są. W tabelach pojawiają się: Nazwisko, Imię, Instytucja, Wydział, ale tych dwóch ostatnich nie ma jako obowiązkowe pola formularza logowania użytkownika. Chętnie bym je podmienił na Klasa i Szkoła, ale już mi zabrakło pomysłu, jak tego dokonać.

Pozdrawiam.

Z góry dziękuję za podpowiedź. Pracuję na moodle 3.3.1.


W odpowiedzi na Roman Rz.

Odp: pola formularza logowania a eksport wyników quizów

Napisane przez: boruh compl ()
ad1) jesli chcesz by w formularzu były widoczne przed , to trzeba pogrzebać w kodzie strony 


ad2) tutaj masz dwa wyjścia wg mnie :

 -  stworzyć w bazie widok który ci to ogarnie 

 - pogrzebać we wtyczce do exportu 


tak czy inaczej na twoim miejscu wpiąłbym się excelem bezpośrednio do bazy danych i z tego poziomu wyciągał dane . Niestety nie obędzie sie bez podstaw SQLa 


co oczywiście nie znaczy , że ktoś nie ogarnąl tego inaczej i się z Tobą nie podzieli