Problem z instalacją moodle

Problem z instalacją moodle

Napisane przez: Dorota Kowalewska ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam, próbuję właśnie zainstalować moodle 2.6 na serwerze nazwa.pl. Udało mi się w końcu ustalić jaki powinien być katalog itp. Wyedytowałam plik config.php żeby zawierał odpowiednie dane. Łączy się z bazą. Wyświetla również licencję do zaakceptowania. Po zaakceptowaniu licencji i potem parametrów, naciskam instalację i w tym momencie się zawiesza (wyświetla jedynie napisy: installation, system... i na tym koniec, nie tworzy w ogóle żadnych tabel w bazie danych). Włączyłam debugowanie w pliku config.php i oto co wyświetla komunikat: 

Warning: require_once(/home/.../ftp/.../cache/classes/dummystore.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/.../ftp/.../cache/classes/factory.php on line 448

Fatal error: require_once(): Failed opening required '/home/.../ftp/.../cache/classes/dummystore.php' (include_path='/home/.../ftp/.../lib/zend:/home/.../ftp/.../lib/pear:.:/usr/share/pear/') in /home/.../ftp/.../cache/classes/factory.php on line 448

I co teraz powinnam zrobić? Ponowne przekopiowanie plików instalacyjnych nic nie daje. Czego tu brakuje? (dodam, że zanim rozpoczynam instalację te pliki są w cache, a potem instalator je automatycznie kasuje - czyli jak po wyskoczeniu błędu otwieram ftp to ich oczywiście już nie ma...)

Proszę o pomoc, jakieś sugestie, pytania - jeśli coś za mało napisałam...

W odpowiedzi na Dorota Kowalewska

Odp: Problem z instalacją moodle

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Cache znajduje się w moodledata. Proszę sprawdzić czy ścieżka do niego jest poprawnie ustawiona i czy proces serwera www ma uprawnienia do zapisu. 

W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Re: Odp: Problem z instalacją moodle

Napisane przez: Dorota Kowalewska ()

Dziękuję bardzo! Okazało się, że panowie z mojego hostingu kazali mi ze ścieżki na dane usunąć folder moodledata (bo przy korzystaniu z autoinstalatora wyrzucało błędy o braku praw do zapisu itp.). A jak dodałam go ręcznie w config.php i utworzyłam na serwerze to wszystko śmiga.

Wielkie dzięki! uśmiech