instalacja Moodle na provider 10 w Nazwa.pl

instalacja Moodle na provider 10 w Nazwa.pl

Napisane przez: Wiesław Różański ()
Liczba odpowiedzi: 5

Próbuję zainstalować Moodle 2.10 na serwerze Provider 10 w firmie Nazwa. Dlaczego 2.10? Ponieważ serwer obsługuje stare wersje php i firma nie przewiduje w najbliższym czasie umożliwienia korzystania z nowszego php. Podczas instalacji pojawia się uwaga:

Warning:  mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: (28000/1045): Access denied for user 'nazwa bazy danych'@'85.adres IP' (using password: YES) in /usr/local/apache/www/adres/mysqli_native_moodle_database.php on line 75

Takie pytanie pojawia się od lat na forach ale nigdzie nie znalazłem rozwiazania tego problemu. Proszę o pomoc.

W odpowiedzi na Wiesław Różański

Odp: instalacja Moodle na provider 10 w Nazwa.pl

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Błąd dotyczy uprawnień dostępu do bazy danych. Proszę sprawdzić czy właściwe zostały wprowadzone do konfiguracji nazwa użytkownika, hasło, adres serwera MySQL i nazwa bazy danych. 

W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: instalacja Moodle na provider 10 w Nazwa.pl

Napisane przez: Wiesław Różański ()

Dziękuję za szybką odpowiedźuśmiech Sugestie przesłane przez kolegę nie znalazły potwierdzenia. Oto co zrobiłem:

1. Zmieniłem hasła i jeszcze raz zapisałem bazę danych. - żadnych pozytywnych rezultatów.

2. Kilkukrotnie wpisywałem hasło, adres serwera MySQL oraz nazwę bazy - odpowiedź Moodle taka sama.

3. Założyłem inną domenę, inną bazę, inny katalog na dane - nadal pojawia się to samo.

4. Czy Moodle 2.0.10 nie pracuje na MySQL 5.5?

5. Na serwerze zakładam bazę MySQL, Moodle pisze coś o MySQLi. Czy tu może być  jakiś problem?

6. Uwagi:

Moodle instaluję bezpośrednio w katalogu założonej domeny a nie w katalogu moodle

Na dane Moodle założyłem katalog o innej nazwie niż moodledata.

Może ustawienia w p. 6 mają jakieś negatywny wpływ? 

Z szacunkiem Wiesiek Różański

W odpowiedzi na Wiesław Różański

Odp: instalacja Moodle na provider 10 w Nazwa.pl

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Skoncentrowałbym się na rozwiązaniu problemu podłączeniu się do bazy danych. Różnice pomiędzy MySQL 5.1, 5.5 i 5.6 ale nie aż takie żeby nie dało się do niej zalogować. 

 

Czy adres bazy podaje Pan po IP czy domeną? Czy baza danych znajduje się fizycznie na tym samym serwerze czy innym?

W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: instalacja Moodle na provider 10 w Nazwa.pl

Napisane przez: Wiesław Różański ()

adres wpisuję tak: sql.adres.pl. Baza znajduje się na tym samym serwerze. Gdybym nie zakładał kilku stron pod Joomla! na tym serwerze myślałbym, że źle zakładam bazę. Tworzenie bazy w panelu administracyjnym użytkownika serwera jest bardzo proste. Ukłony i podziękowania. Wiesław Różański

PS Obecnie wgrałem pliki Moodle do katalogu /moodle domeny. Wgrana wersja Moodle to 1.9.18

założyłem nową bazę danych

plik z danymi nazwałem moodledata, jak w instrukcji (chociaż wg mnie mógłby nosić każdą inną nazwę)

I nic

Teraz otrzymuję komunikat inny niż w przypadku nowszego Moodle, a mianowicie: "Nie można połączyć się z podaną bazą danych. Sprawdź ustawienia Twojej bazy danych."

Błąd zapewne jest prosty, ale gdzie tkwi? Ukłony Wiesiek Różański

W odpowiedzi na Wiesław Różański

Odp: instalacja Moodle na provider 10 w Nazwa.pl

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Ok, czyli ma Pan działającą bazę danych dla Joomla do której można się podłączyć. Proszę spróbować zainstalować w niej Moodle. Tabele tworzą się z prefixem więc łatwo będzie je później usunąć.