Błąd podczas wczytywania plików - ustawiania php/bazy

Błąd podczas wczytywania plików - ustawiania php/bazy

Napisane przez: Jarosław Wagner ()
Liczba odpowiedzi: 4

Cześć,

pojawił mi się dziwny, ale bardzo uciążliwy problem. Po aktualizacji wersji 2.6 do nowszej nie mogę wgrać żadnych plików do kursów. Podczas wgrywania metodą drag and drop wszystko wygląda poprawnie, ale nawet najmniejsze pliki nie chcą się załadować. Pojawia się komunikat: Wystąpił błąd podczas komunikacji z serwerem. Podobnie jest podczas wgrywania plików innymi metodami.

Problem nr 2
Po zalogowaniu się na konto admina, widzę tylko białą stronę. Jeżeli Ręcznie wpisuję adresy to strony/ustawienia admina działają poprawnie.

Zainstalowałem sobie czystą platformę na tym samym serwerze i wszystko działa poprawnie. Przeniosłem wewnętrznym narzędziem moodla bazę danych do moodla testowego i problem jest ten sam. Domyślam się, że problem jest wewnątrz bazy. Sprawdziłem ją na występowanie błędów i phpmyadmin mówi, że jest ok.  Wyrzuciłem wszystkie niestandardowe wtyczki i jest to samo.

Włączyłem debugowanie i mam komunikat o pamięci:
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 196608 bytes) in /home/xxxxxxx/public_html/www_platforma/lang/en/admin.php on line 563

Zwiększyłem limit pamieci php w moodlu ale też nic jest lepiej.

 

Co należy sprawdzić/poprawić, bo nie mam zamiaru wszystkiego przenosić i robić od nowa.

Dzięki za pomoc.

 

Dane instalacji:

serwer: az.pl

PHP: 5.4

wersja moodla: 2.6.1+

wielkość bazy 1GB / zajęte ok. 250 MB

W odpowiedzi na Jarosław Wagner

Odp: Błąd podczas wczytywania plików - ustawiania php/bazy

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Nie zrozumiałem. Czy po podniesieniu limitu pamięci nadal pojawia się błąd alokacji pamięci?

W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Błąd podczas wczytywania plików - ustawiania php/bazy

Napisane przez: Jarosław Wagner ()

Tak, nawet zmiana na jak najwyższe wartości nic nie zmienia.

W odpowiedzi na Jarosław Wagner

Odp: Błąd podczas wczytywania plików - ustawiania php/bazy

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

A czy wartość "tried to allocate 196608 bytes" rośnie wraz ze zmianą progu? Jeśli tak, to trzeba podnosić dalej. Jeśli nie to obawiam się, że trafiłeś na limit nałożony przez hosting. Sprawdź w konfiguracji, lub w Biurze obsługi klienta, ile maksymalnie pamięci RAM może dostać skrypt php. 

W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Błąd podczas wczytywania plików - ustawiania php/bazy

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Ale babol, oczywiście wartość "Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted" powinna rosnąć.  W tym przypadku to 128MB.