problem z mailem potwierdzającym nowe konto i cron...

problem z mailem potwierdzającym nowe konto i cron...

Napisane przez: Agnieszka Marciniak ()
Liczba odpowiedzi: 5

Witam,

Zainstalowałam Moodle 2,6. Mam jednak problem z mailem potwierdzającym konto na wp oraz o2. Moodle podaje informacje że wiadomosć została wysłana - ta jednak nie dochodzi do odbiorcy. Moodle jest zainstalowane na nazwa.pl .

Kolejny problem z cronem... Po ustawieniu admin/cron otrzymuję taka informację zwrotna:

"Wykonanie zadania: CRON
Na standardowym wyjściu programu nie było żadnych danych.
Wyjście błędów programu:
ERROR: This script no longer supports CLI, please use admin/cli/cron.php instead"

Kiedy robię Cron na cli/admin/cron   (nie wiem czy jest to porawne) otrzymuje informację zwrtoną:

"UWAGA! wykonywana komenda zwróciła na standardowe wyjście zbyt wiele danych. W tym raporcie znajduje się tylko początkowe 1024 bajtów z całości danych. Prosimy zweryfikowaæ działanie uruchamianej komendy, tak aby zwracała mniejszą ilość danych."

Zaznaczam, że jeśli odpalam recznie crona (nazwa hosta/moodle/admin/cron.php - wszystko jest ok.

Proszę o pomoc doświadczonych administratorów uśmiech

W odpowiedzi na Agnieszka Marciniak

Odp: problem z mailem potwierdzającym nowe konto i cron...

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Jeśli chodzi o CRONa to wygląda że wszystko jest ok (cli/admin/cron.php). Ten skrypt zwraca dużo więcej niż 1024 bajty na wyjście i ten komunikat mówi że reszta została ucięta. Szkoda że nazwa.pl nie umożliwia zapisania wszystkiego. Może kontakt z Biurem Obsługi Klienta by coś pomogła? 

Minusem takiego rozwiązania jest utrudniona weryfikacja czy cron działa poprawnie czy nie. Można ewentualnie posiłkować się przekierowując stdout do pliku, jednak jego rozmiar dość szybko urośnie i trzeba mieć to na uwadze. 

 

Co do maili, to są one wysyłane przez SMTP czy lokalnie? Inaczej mówiąc, czy ma Pani skonfigurowanego użytkownika e-mail na którego loguje się moodle żeby wysłać maile? 

W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: problem z mailem potwierdzającym nowe konto i cron...

Napisane przez: Agnieszka Marciniak ()

Przy instalacji Moodle podałam adres admina poczty na gazeta.pl i rozumiem że z tego korzysta. Nic innego nie uruchamiałam.

Na pocztę gazeta.pl otrzymuję równiez informacje o błędzie:

"This is the mail system at host .....nazwa.pl.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

                   The mail system

<mar-agnieszka@wp.pl>: host mx.wp.pl[212.77.101.4] said: 550 BLAD SPF - zobacz
    strone / SPF Error: Please see
    http://www.openspf.org/Why?id=.............gazeta.pl&ip=77.55.1.45&receiver=smtp.wp.pl
    Jesli jestes uzytkownikiem poczta.wp.pl sprawdz poprawnosc autoryzacji SMTP
    / If you are a poczta.wp.pl user check SMTP configuration:
    http://poczta.wp.pl/autoryzacja/ (in reply to MAIL FROM command)

Final-Recipient: rfc822; mar-agnieszka@wp.pl
Original-Recipient: rfc822;mar-agnieszka@wp.pl
Action: failed
Status: 5.0.0
Remote-MTA: dns; mx.wp.pl
Diagnostic-Code: smtp; 550 BLAD SPF - zobacz strone / SPF Error: Please see
    http://www.openspf.org/Why?id=.......gazeta.pl&ip=77.55.1.45&receiver=smtp.wp.pl
    Jesli jestes uzytkownikiem poczta.wp.pl sprawdz poprawnosc autoryzacji SMTP
    / If you are a poczta.wp.pl user check SMTP configuration:
    http://poczta.wp.pl/autoryzacja/"

W odpowiedzi na Agnieszka Marciniak

Re: Odp: problem z mailem potwierdzającym nowe konto i cron...

Napisane przez: Andrzej R. ()

Witam

Problem z mailem polega z SPF czyli, Sender Policy Framework (SPF) – niekomercyjny projekt mający na celu wprowadzenie zabezpieczenia serwerów SMTP przed przyjmowaniem poczty z niedozwolonych źródeł.

Zasada działania SPF:

Serwer B zabezpieczony przez SPF sprawdza w DNS-ie, czy wysyłana do niego poczta pochodzi z serwera posiadającego „uprawnienia” do wysyłania poczty z danej domeny. Jeżeli tak, to poczta jest przyjmowana. Natomiast jeśli adres IP nie pasuje do danej domeny – połączenie jest odrzucane. Dzięki temu wiadomości wysyłane przez spamerów podszywających się pod cudze adresy e-mail lub przez wirusy typu Mydoom zostaną odrzucone. (opis z wikipedia.pl)

Tzn. jeżeli adres, który podano w moodle jest z innej domeny niż domena moodle, to będą problemy z niektórymi odbiorcami. W informacji zwrotnej jest informacja: Diagnostic-Code: smtp; 550 BLAD SPF. Najlepiej, jeżeli to możliwe, utworzyć konto pocztowe na tym samym serwerze co moodle. U mnie pomogło.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że też pomoże.

W odpowiedzi na Andrzej R.

Odp: Re: Odp: problem z mailem potwierdzającym nowe konto i cron...

Napisane przez: Agnieszka Marciniak ()

hm... utworzyłam konto, zmieniam w adresie e-mail administratora oraz kontakcie wsparcia. Czy poprawnie? Pewnie nie... Ok, działa.

Bardzo dziękuję za pomoc uśmiech