skupiny

skupiny

autor ivan breziansky -
Počet odpovědí: 4
Dobry den,

chcem sa spytat, ci sa daju robit skupiny uzivatelov na urovni portalu a nie len v samotnych kurzoch. To znamena, ze by som v novo vytvorenom kurze vedel pridat uz vytvorenu skupinu namiesto jednotlivcov z ktorych az potom mozem vytvarat skupiny/zoskupenia.
Dakujem
Počet hodnocení: -
V odpovědi na ivan breziansky

Re: skupiny

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
V Moodle 1.9 ne. Je šance, že bude implementováno v Moodle 2.0 - podrobnosti vizte na Development:Site-wide groups

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: skupiny

autor ivan breziansky -
Dakujem za odpoved pan Mudrak,
nasiel som jeden open-source produkt, ktory sa vola Mahara. Ako som sa docital, Mahara ma poriesene skupiny a vie si ich vytvarat nezavisle od kurzov.
Videl som vas profil na stranke Mahary, preto vas chcem poprosit ci mi viete tuto informaciu potvrdit..?
Dakujem
V odpovědi na ivan breziansky

Re: skupiny

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Mahara není e-learningový systém, ale program na tvorbu e-portfolií. Není tedy organizovaná do "kurzů" (byť tam koncept kurzu má svou jistou roli). Není mi ale jasné, co že to vlastně hledáte... Rovněž si povšimněte, že Moodle v principu decentralizuje správu zápisů do kurzů pomocí různých mechanismů, např. klíče k zápisu nebo metakurzů. Můžete si např. založit kurz nazvaný "třetí bé" a použít jej jako metakurz pro všechny kurzy, do kterých žáci ze 3.B chodí. Protože to je matekurz, budou automaticky zapsáni ve všech asociovaných kurzech. Podrobnosti najdete na stránce Metakurz.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: skupiny

autor ivan breziansky -
Dakujem za radu. Pozeral som Metakurzy a vyzera to byt "walkaround" pre moj problem so skupinami. Stiahol som si hack, ktory umoznuje kopirovat cele kurzy tak, ze sa dany kurz zalohuje a potom zo zalohy sa da obnovit niekolko kopii alebo na rozne umiestnenia. Co je vcelku fajn riesenie. Ked som po zalohe chcel obnovit kurz do novej kategorie, pyta to odo mna meno uzivatela a heslo..
Netusim preco, ked som zalohu robil ako admin. Ani moodle admin, ani server administrator pristup nefunguje. Vedeli by ste mi poradit co s tym...?

Dakujem