Banka úloh

Banka úloh

autor Jiří m -
Počet odpovědí: 15

Dobrý den.

Mám na Vás prozbu.Potřebuji si vytvořit otázky do banky úloh ,ale nemohu ji najít.Asi neumím hledat.Jsem admin našeho moodlu a prolezl jsem snad celý moodle a nic.Musím nejdřív vytvořit kurz a pak vytvořit test a v něm otázky a nebo to jde tak, že udělám otázky pak si v nějakém kurzu udělám test a do něho si vyberu otázky.

Poraďte prosím.

Jirka 

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jiří m

Re: Banka úloh

autor František Pinc -
Dobrý den,
titulní stránka kurz je vlastně velmi podobná ustrojení kurzu, takže otázky je možné vytvářet již na hlavní stránce a nový kurz není třeba zakládat. Dělá se to:
Správa-->Titulní stránka -->Úlohy na titulní straně
Jsem když zadáte nějaké otázky tak budete mít banku úloh.
V kurz je to taky ve správě a jmenuje se to "úlohy" a funguje to stejně.
V odpovědi na František Pinc

Re: Banka úloh

autor Jiří m -

Dobrý den

Tak jsem tu udělal jak jste mi poradil a je to super.Ale ještě potřebuji poradit jakým způsobem nastrkám jednotlivé otázky do určitého textu.

Potřebuji vytvořené otázky nastrkat do jedné třídy pak do druhé atd.

Poraďte prosím.

Děkuji 

V odpovědi na Jiří m

Re: Banka úloh

autor František Pinc -
No , tak mi dochází schopnost empatie. Nerozumím otázce.
Za normálních okolností se to dělá takto:
  1. vytvoříte banku úloh.
  2. otázky si rozdělíte do kategorií podle okruhu nebo třeba i podle obtížnosti.
  3. V kurzu (nebo na hlavní stránce) přidáte činnost "Test" .
  4. Z jednotlivých kategorií otázek namixujete test. Například z kategorie "Nepravidelná slovese" 4 lehké otázky a 2 obtížné. Z kategorie "Členy a/The" vyberete 8 otázek. Takto nastavený test namíchá každému studentovi jiný test se stejnými parametry.
Pěkný návod je na http://docs.moodle.org/cs/mod/quiz/mod .

Musíte víc popsat váš cíl.
V odpovědi na František Pinc

Re: Banka úloh

autor Jiří m -

Dobrý den

Asi jsem to fakt popsal špatně.

Vytvořil jsem na titu.stránce banku úloh a vytvořil nějaké otázky.Pak jsem se přihlásil jako učitel a v kurzu jsem vytvořil test.Chci se zeptat jakým způsobem do tohoto testu v určitém kurzu "nakopíruju" již vytvořené otázky. Je mi jasné že když vytvořím kurz tak v něm vytvořím otázky,ale mám těch předmětů více tak jsem si myslel že si vytvořím kategorie a do těchto si vytvořím otázky a pak si budu jen vybírat.

Poraďte prosím

Děkuji 

V odpovědi na Jiří m

Re: Banka úloh

autor František Pinc -
Aha, tak to je myslim jednoduché. V bance jsou kategorie "kurz" a "Základní systém" Když dáte svoje otázky do kategorie "Základní systém" tak jsou přístupné i v jiných kurzech.
V odpovědi na Jiří m

Re: Banka úloh

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
V odpovědi na David Mudrák

Re: Banka úloh

autor Jiří m -

Dobrý den.

Ještě bych měl dotaz.Kolega by chtěl taky přístup do banky úloh kterou jsem vytvořil ,ale problém je v tom ,že když se přihlásí pod svým jménem tak vlastně nevidí správu stránek.Je mi jasné že je to v nastavení práv ,ale nevím kde to přesně nastavit.Jak to udělat aby správu stránek viděl.

Prosím poraďte.

Díky

V odpovědi na Jiří m

Re: Banka úloh

autor Lenka Orzelova -
Dobrý den,

nejjednodušší, ale také nejrizikovější by bylo kolegovi přidělit roli administrátora. To ale asi nechcete.

Všichni uživatelé (kromě aministrátora) po přihlášení získávají roli registrovaný uživatel (pokud nemáte vytvořenu svou vlastní roli) , tak nepřipadá ani v úvahu, že by jste něco měnil u práv této role, protože by pak mohli do banky otázek všichni.

Takže navrhuji vytvořit si novou roli, vše nastavit jako u role registrovaný uživatel. A pak při editaci pravomocí nově vytvořené role se zaměřte na tato nastavení (pod Kurz):
  1. Vkládat nové úlohy
  2. Upravovat všechny úlohy
  3. Upravovat vlastní úlohy
  4. Spravovat kategorii úloh
  5. Přesouvat všechny úlohy
  6. Přesouvat vlastní úlohy
  7. Používat všechny úlohy
  8. Používat vlastní úlohy.

Nevím co přesně chcete kolegovi povolit, takže si to budete muset otestovat. Až vše nastavíte jak potřebujete, tak kolegovi přidělíte vytvořenou roli.

Nezapomeňte ale, že tato role bude přidělena globálně a povolením něčeho se to promítne na stránkách celého Moodle. Tedy: pokud kolegovi povolíte upravovat všechny úlohy, tak bude moci upravovat úlohy i v kurzech, kde je třeba jako student apod.


Hezký den
Lenka

V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Banka úloh

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Hmmm, moc nesouhlasím... Korektní postup je přesunout úlohy, resp. jejich kategorie, do vyššího kontextu, jak je popsáno na stránce Kategorie úloh. Potom se sice vytváří speciální role pro uživatele, kteří mohou takto sdílené úlohy spravovat (popř. pouze používat) - viz podrobný popis na této stránce - ale tato nová role se nemusí nutně přiřadit globálně. Naopak - očekává se, že např. všichni matematikáři budou sdílet společně banku úloh z matematiky a jeden z nich bude správce tento centrální banky. Tyto úlohy (resp. kategorie těchto matematických úloh) se nebudou motat např. učitelům společenskovědních předmětů (jak tomu bylo ve verzi 1.8).

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Banka úloh

autor Lenka Orzelova -
Ahoj Davide,

netvrdím, že je můj popis korektní. Pokud ale chce kolegovi zpřístupnit úlohy na titulní stránce Moodle, bez toho, že by je vytvářel v nějakém kurzu a zpřístupňoval je tím, že je přesune do vyššího kontextu, tak je to také řešení.

Jinak u nás na Moodle si každý vytváří své kategorie a své otázky, nikdo s nikým nic nesdílí. Což je sice škoda, ale nic nenadělám. Mám tu samé "soukromníky" úsměv

Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Banka úloh

autor Jiří m -

Dobrý den

Tak jsem na vaši radu vytvořil novu roli a je to to co jsem potřeboval ,ale mám ještě dotaz.Kolega který má tuto roli přidělenou nemůže známkovat.Dokáže si odevzdaný úkol otevřít ,ale nemá k dispozici roletu se známkami.Kde to prosím v nastavení role najdu.Teda jak se jmenuje ta položka.

Předem děkuji.

Jirka Maczko

V odpovědi na Jiří m

Re: Banka úloh

autor Lenka Orzelova -
Dobrý den,

prosím o upřesnění. Myslíte-li hodnocení úkolů (pokročilé nahrávání souborů, odevzdat soubor, Online činnost, Offline činnost), tak musíte povolit Známkovat úkoly pod "kategorií" Úkol u vybrané role.

L. Orzelová

V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Banka úloh

autor Jiří m -

  Dobrý den

Asi jsem se to špatně podal.Posílám obr. třeba to bude názornější.

Předem děkuji.

Jirka Maczko 

V odpovědi na Jiří m

Re: Banka úloh

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
To je ale úplně něco jiného. Ten popis výše na vytvoření nové role se týká jen sdílení testových úloh pro modul Test napříč několika kurzy. S modulem Úkol to nemá co do činění. Pokud má váš kolega mít právo učitele v daném kurzu a tím známkovat úkoly, prostě mu přidejte roli Učitel v daném kurzu.

--mudrd8mz