příkaz Reload v prohlížeči a české názvy měsíců

příkaz Reload v prohlížeči a české názvy měsíců

autor Pavel Cejnar -
Počet odpovědí: 2
Dobrý den,
spravuji Moodle 1.9.5+ s českou (UTF8) lokalizací běžící na Windows Server 2003 a když se v IE 7 CZ, Firefox 3.5 CZ, případně Google Chrome přihlásím pod svým username a login na úvodní stránku se seznamem kategorií a různých kurzů, měsíce se zobrazují hezky v češtině. Jakmile dám F5 (Obnovit), kalendář zobrazí měsíc v angličtině (mě se to stane hned napoprvé, kolegovi třeba na 3.pokus, ale stane). Stejně tak měsíce v datech týdnů jednotlivých kurzů se zobrazují v angličtině (ale vždy jen jejich náhodná část, např. druhá polovina).

Pokud bych Jazyk->Proměnná locale nastavil na cs_CZ.UTF8 měsíce budou od začátku v angličtině.

Na daném chování nezmění ani zrušení Jazyk->Autodetekce jazyka.

Pokud ale opět kliknu na nějaký odkaz a potom zas na odkaz, abych se vrátil zpět, měsíce jsou opět v češtině.

Mám nastavit někde něco jiného?
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Pavel Cejnar

Re: příkaz Reload v prohlížeči a české názvy měsíců

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
To je záležitost tzv. locale vašeho PHP. Na adrese http://www.zencart.cz/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=502 je publikován skript (pro jistotu jej přikládám v kopii), který postupně zkouší všechna známá funkční nastavení (např. ono Linuxové "cs_CZ.UTF8" nebo "Czech", které by mělo fungovat na Windows a další). Zkuste a uvidíte.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: příkaz Reload v prohlížeči a české názvy měsíců

autor Pavel Cejnar -
Děkuji za skript, zjistil jsem alespoň, které locales vepsat do Jazyk->Jazyková nastavení->Proměnná locale. Funguje tam podle uvedeného skriptu např. Czech_Czech Republic.1250. Pokud jej tam napíšu, server se chová stejné jako by tam nic nebylo, tzn. při kliku na odkaz, který mě dostane na úvodní stránku, je v kalendáři "říjen 2009". Jakmile ale dám reload, je tam "October 2009".

Pokud bych do proměnné locale napsal špatnou hodnotu (např. "cs_CZ.UTF8"), bylo by v kalendáři od začátku "October 2009".

Navíc zaslaný skript czech_locale.php, pokud jej pustím tak, jak je, nevrátí nic. Zhavaruje na funkci strftime (minimálně se jí nelíbí např. parametr "%c") a pokud tuto funkci zakomentuju, zobrazí se alespoň ostatní výstup korektně.

Uživatelé obvykle v Moodle nedávají F5-reload, takže pro provoz to nevadí, ale pokud se i takovéto chyby řeší, mohu poskytnout případně víc informací.