Přiřazení rolí

Přiřazení rolí

autor Martin Fous -
Počet odpovědí: 6

Do dnešního dne jsem Moodle používat jako spráce, který vytvořil kurzy a žáci v nich pracovali. Nyní chci rozšířit jeho používání i na ostatní učitele, a proto jsem se podíval na nastavení rolí a nejsem z toho moc moudrý.

V menu "Správa stránek / Uživatelé / Oprávnění / Definovat role" jsou vidět hlavní role. Pro naši základní školu bych potřeboval, aby mohl učitel zakládat kurzy, spravovat je a současně žáky hodnotit (role Tvůrce kurzu + Učitel). Žáci by měli mít roli Student.

Když se podívám do menu "Správa stránek / Uživatelé / Oprávnění / Přidělit globální role", jsou zde k dispozici pouze dvě role - Manažer a Tvůrce kurzu.

Kde a jak mohu přiřadit žákům roli student?

Může mít jeden člověk současně dvě role - tvůrce + učitel ?

Co musím nastavit, abych si mohl role přepínat a podívat se na Moodle jako Učitel i jako Student?

Používám verzi 2.1.2

Děkuji.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Martin Fous

Re: Přiřazení rolí

autor Zdenek Jurman -
Dobrý den, 

k nastavení role student je ideální použít modul zápisu do kurzu. najdete ho v nastavení>správa kurzu>uživatelé>metody zápisu
kde se dá použít Zápis sama sebe do kurzu buďto s heslem ( využívám pro standartní studyjní materiály k předmětům - heslo sděluje studentum učitel) nebo bez hesla. Dále zde nastavíte automatické přiřazení role student všem co danou metodu zápisu použijí.

K nastavení role učitel potřebujete přenastavit definici role učitel v nastavení>správa stránek>uživatelé>oprávnění>definovat role
vyeditujte roli učitel a uplně nahoře je zaškrkávací pole kontext ve kterém může být tato role přidělena. Tuším že Vám stačí zaškrnout políčko Kurz a uvidíte roli při managementu kurzu.

Dvě role by něměly být problém (na našem moodlu zatím funguje), ale to ať raději posoudí někdo s větší praxí. 

Zdeněk
V odpovědi na Martin Fous

Re: Přiřazení rolí

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Zdravím,

podstatné je poznat, že role učitel a student jsou v kontextu kurzu (ne systému!).
U tvorby kurzů je podtatné také řízení struktury (kategorie kurzů) a přenechat to učitelům může být risk. Pro zjednodušení existuje i možnost žádosti o založení kurzu (musí být nastaveno v  Titulní stránka/  Správa stránek  /  Kurzy /  Žádost o založení kurzu), které pověřený správce schvaluje.

Bohuš Havel

Příloha Moodle_role_uzivatelu.png
V odpovědi na Martin Fous

Re: Přiřazení rolí

autor Martin Fous -

Potřeboval bych ještě radu, jak odstranit učitelům tlačítko "Přidat nový kurz", aby je mohl zakládat pouze správce na základě jejich žádosti.

Děkuji.

V odpovědi na Martin Fous

Re: Přiřazení rolí

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Jsem překvapen, protože toto tlačítko je ve správě

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Přiřazení rolí

autor Martin Fous -
Moc děkuji za nasměrování.
Roli Tvůrce kurzu jsem měl nastavenou skoro všem pro celý Moodle a to byl ten problém. Už je to OK.