Problém s češtinou u odevzdaných souborů

Problém s češtinou u odevzdaných souborů

autor Robert Pecko -
Počet odpovědí: 4
Dobrý den,
minulý týden jsem přešel z Moodle 1.9.19 na Moodle 2.0.5 a dnes jsem zasnamenal problémy s odevzdanými soubory (činnost Úkoly: Odevzdat soubor).
Pokud odevzdaný soubor obsahuje české znaky (háčky, čárky), nejde mi tento odevdaný soubor otevřít (404 – Soubor nebo adresář nebyl nalezen.). Pokud je bez češtiny, vše je OK. Napadá vás, kde by mohla být chyba?

Dík za každý nápad.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Robert Pecko

Re: Problém s češtinou u odevzdaných souborů

autor Robert Pecko -
Tak jsem vyzkoušel to samé na LAMP (opět migrovaný z Moodle 1.9 -> Moodle 2.0) pak nahrávat soubory a vše OK i s češtinou. Problém bude zřejmě s konfigurací Windows 2008 + IIS + MSSQL 2008 - mezery v názvu nevadí, opravdu vadí jen háčky a čárky.
Pokud si to dobře pamatuju, tak Moodle 1.9 se češtiny zbavoval ihned při nahrávání souboru (automaticky ho přejmenoval z např. nové hřačky.doc -> nove_hracky.doc). Lze tuto možnost aktivovat i v Moodle 2.0? To by můj problém vyřešilo.

Díky
V odpovědi na Robert Pecko

Re: Problém s češtinou u odevzdaných souborů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

To je zvláštní. Od verze 2.0 je název souboru uložený pouze v databázi, tudíž by s tím neměl být problém. V 1.x se soubor ukládal na disk pod původním názvem, proto byly všechny ne-ASCII znaky nahrazovány.

Na IIS může být problém s konfigurační volbou slasharguments (prohledejte správu serveru, měl byste to najít). IIS tam může používat DOS kódování a pak by vám to nemuselo fungovat. Zkuste tuto volbu vypnout nebo si pohrát s nastavením IIS (s tím poradit neumím).

Zkuste se rovněž podívat do tabulky "files" a ujistěte se, že názvy nahraných souborů jsou v ní uloženy v pořádku (abychom vyloučili problém s nastavením kódování databáze).

V odpovědi na David Mudrák

Re: Problém s češtinou u odevzdaných souborů

autor Robert Pecko -
Tak jsem problém vyřešil v nastavení Moodle (Správa stránek -> Server -> HTTP) "odfajfknutím" volby Předávání argumentů za lomítkem (slasharguments). Nevím zda je to ideální řešení (možná by ste mě mohl poradit, díky). Na IIS kouknu a zkusím pohledat. Díky
V odpovědi na Robert Pecko

Re: Problém s češtinou u odevzdaných souborů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
V podstatě to, co vás zajímá, je IIS alternativa k tomu, co dělá Apache pomocí volby PathInfo. Zároveň je tam ten aspekt, že IIS pak nesmí převádět znaky v URL na kódování používané na file systému.

slasharguments obecně pomáhají při cachování obrázků v prohlížečích a proxy serverech. Věřím ale, že výkonnostní zisk je dnes mnohem menší, než býval v dobách, kdy většina obsahu webu byla statická a prohlížeče s cachováním dynamicky generovaného obsahu moc nepočítaly. Koneckonců, pomocí vhodných rozšíření (např. Firebug pro Firefox) můžete zjistit, zda se vám obrázky stahují pokaždé znovu, nebo zda se používá lokální cache.