Problem z logowaniem po migracji

Problem z logowaniem po migracji

Napisane przez: * Ewelina * ()
Liczba odpowiedzi: 7

Witam,

Mam problem ze swoją platformą. Akcja pojawiła się po migracji Moodla na inny serwer. Nikt, łącznie z administratorem nie może się zalogować.
Użytkownika widać w zalogowanych, jednak w dalszym ciągu widnieje komunikat "zaloguj się". Przy próbie wejścia na wybrany kurs pojawia się informacja o tym, że sesja wygasła. Ale! Jeśli kliknę najpierw na listę kursów i próbuję się logować - jest ok. Mogę "spacerować" po wybranym kursie. Wszystko rozbija się więc o stronę główną. Powrót na nią powoduje, że widnieje okno do logowania.

Poza tym strona wygląda normalnie.
Do części nie wymagających logowania można się dostać bez problemu. Przeczytałam dziesiątki wątków w podobnym temacie, jednak nic nie rozwiązało mojego problemu.

- miejsce na dysku jest

- białych znaków brak

- CHMODy w porządku

- config przemaglowany na prawo i lewo

- URL w wwwroot jest ok

- kodowanie OK

- Ktoś gdzieś napisał o naprawianiu bazy - czynność wykonana - nie wykazało błędów

 

Nie mam już pomysłu. Czy ktoś może poddać jakiś trop?  smutny

W odpowiedzi na * Ewelina *

Re: Problem z logowaniem po migracji

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Jakies problemy zameldowane w logu serwera?
Wersja Moodle? Wersja PHP?
Przy przenosinach moze byc problem z sola.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Problem z logowaniem po migracji

Napisane przez: * Ewelina * ()

Wersja Moodle: 1.9.19+ / PHP 5.2.17

Brak problemów zameldowanych.

Niestety nie wiem czym jest "sola". Pewnie nie chodzi ci o rybę :D

W odpowiedzi na * Ewelina *

Re: Odp: Re: Problem z logowaniem po migracji

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Nie, nie chodzi o ryby, nawet nie te solone puszcza oczko a o http://docs.moodle.org/19/en/Password_salting

Gwoli jasnosci, te "spacerowanie" po kursie co dziala to jest jako gosc czy jako zalogowany uzytkownik?

Co do braku meldowanych problemow, to czy debugging jest wlaczone?
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Odp: Re: Problem z logowaniem po migracji

Napisane przez: * Ewelina * ()

Stronę przeniósł mi człowiek od sewerów (bo musiał) i oczywiście teraz nie ma czasu na ogarnięcie tematu. A ja trzeci dzień zęby zagryzam ze złości. Już mi głowa puchnie. Najgorsze jest to, że samodzielnie, to ja mogę robić wszystko metodą prób i błędów, co jest strasznie upierdliwe.

Co do medunków - coś tam się pojawia - ale sprawa dotyczny zwykłych jpg'ów, więc debugging włączone.

Co do spacerowania. Jeśli ominę stronę główną - mogę się zalogować jako użytkownik i mogę się poruszać po kursie. Jeśli loguję się przez stronę główną wtedy nic się nie dzieje. Nie ma komunikatu żadnego. Jednak widzę, że nie jestem zalogowana, bo box do logowania nie pokazuje powitania, tylko w dalszym ciągu widać stan przed logowaniem. I tak jak pisałam przy próbie wejścia w kurs mam wygaśnięcie sesji.

Zaczęłam się zastanawiać, czy to przypadkiem nie kwestia ustawień serwera, ponieważ mam drugiego moodla - jakąś kosmicznie starą wersję i tam jest identyczna sytuacja. Nie wiem czy jest możliwy taki zbieg okoliczności.


Chyba jednak sama nie ogarnę tematu smutny Ale dziękuję Robercie za chęć pomocy! Sprawa mnie przerosła i chyba pozostaje uzbroić się w cierpliwość na kolejne dni, a może i tygodnie aż doproszę się o pomoc.

 

W odpowiedzi na * Ewelina *

Re: Odp: Re: Odp: Re: Problem z logowaniem po migracji

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Jak logowanie dziala w jednej czesci a w drugiej nie, to zaiste dziwne bo ten sam kod powinien byc wszedzie uzywany.

Warto moze sprawdzic, czy logowanie na pewno nie dziala. Moze sie zdarzyc, ze mimo poprawnego logowania Moodle pokazuje spowrotem strone do logowania. Trzeba sprobowac po prostu wejsc do jakiegos kursu przez pasek okruchow albo jakkolwiek okreznie.

Jesli na stronie glownej faktycznie logowanie nie chodzi, to Moodle albo serwer musi gdzies jakis blad pokazac, albo na stronie logowania albo w logach. W tym drugim przypadku moze byc, ze poziom debugging jest za niski. Sprawa moze byc tak "prosta" jak zle uprawnienia dostepu do jakiegos pliku.
W odpowiedzi na * Ewelina *

Odp: Problem z logowaniem po migracji

Napisane przez: Zbigniew Zieliński ()

Sprawdziłbym czy:

1. nie ma zainstalowanych w systemie żadnych niestandardowych bloków, modułów i je wyłączył (wykasował z katalogu /block, /mod),

2. ustawił standardową templatkę,

3. nie ma włączonego mymoodle?

Pozdrawiam,

Zbigniew Zieliński
http://www.moodler.pl

W odpowiedzi na Zbigniew Zieliński

Odp: Problem z logowaniem po migracji

Napisane przez: * Ewelina * ()
Logowanie działa, ale mam wrażenie, że przy przejściu na stronę główną z automatu tworzona jest nowa sesja, co powoduje wyświetlenie ekranu logowania.
Jeżeli  jestem dla przykładu zalogowana w panelu admina i odświeżę stronę główną, to z automatu wylogowuje mnie z panelu admina.
 
Sprawdziłam instrukcje, niestety nic nie pomogło. I dziwne, że na obu platformach jest to samo. Jedna z nich ma wszystko standardowe.