Narzedzia do tworzenia kursow online

Narzedzia do tworzenia kursow online

Napisane przez: Piotr Peszko ()
Liczba odpowiedzi: 10
Witam Wszystkich,
Poniewaz ostatnio znalazlem dosc ciekawe narzedzie do przygotowywania kusow online, chcialbym sie dowiedziec czego uzywacie.

Wiem, ze dosc popularny jest darmowy eXe, a takze komercyjne produkty, takie jak:
- articulate,
- captivate 2,
- Adobe Flash, Authorware, Dreamweaver,
- SumTotal Toolbook
czy
WBT Express,

a czego Wy uzywacie?



W odpowiedzi na Piotr Peszko

Odp: Narzedzia do tworzenia kursow online

Napisane przez: Jerzy Mil ()
Cześć.
Obecnie używam eXe (jest już wersja 0.23) i Wink (free odpowiednik Captivate).
Kiedyś w czasie poszukiwań różnych narzędzi znalazłem stronkę http://www.janeknight.com/Directory/ z zestawieniem różnych narzędzi.
W odpowiedzi na Jerzy Mil

Re: Odp: Narzedzia do tworzenia kursow online

Napisane przez: Piotr Peszko ()

Witam,

No Wink, to taki troszke, uposledzona wersja Captivate, niestety nie dorosl jeszcze do Captivate, nawet w wersji 1, ale jego faktyczna zaleta, jest to, ze jest dostepny za darmo.
Niestety do Captivate 2 sie nie umywa.

A kontynuujac liste chcialbym dodac:

- RoboHelp 6
- Microsoft Grava,

„Grava” to nazwa kodowa nowego zestawu narzędzi od Microsoft Education Products Group. Została zaprojektowana by pozwolić społecznościom związanym z szeroko pojętą edukacją tworzyć interaktywne pomoce naukowe.
W skład Gravy wchodzą:
„Grava” Player – pozwala użytkownikom oglądać bogate, interaktywne prezentacje stworzone przy użyciu „Grava” Authoring.
„Grava” SDK – zestaw narzędzi dla programistów. Bazuje na WPF.
„Grava” Authoring – pozwala tworzyć interaktywne i nieliniowe projekty, które można odtwarzać w „Grava” Player
„Grava” Services – zestaw usług uzupełniających powyższe narzędzia. Wśród nich m.in. tworzenie testów sprawdzających zdobytą wiedzę.

Na chwilę obecną dostęp do wersji CTP jest ograniczony (konieczne jest zaproszenie). Szersza dostępność planowana jest w późniejszym czasie. Oficjalne wydanie „Gravy” jest planowane na jesień 2007.


- IBM Lotus LMS Authoring Tool

W odpowiedzi na Piotr Peszko

Odp: Re: Odp: Narzedzia do tworzenia kursow online

Napisane przez: Jerzy Mil ()
Oczywiście masz rację Piotrze, że Wink jest w stosunku do Captivate bardzo ubogim krewnym. Jedyny powód, dla którego go wybrałem to, że jest free, a jednocześnie wystarcza mi na potrzeby lekcji w gimnazjum.
Obecnie próbuję pilnie popracować nad CourseLabem, choć trochę zniechęca mnie jego zależność od IE. Wcześniej próbowałem jeszcze darmowego Xerte - miły programik, ale możliwości ma jeszcze niewielkie.
W odpowiedzi na Jerzy Mil

Re: Odp: Re: Odp: Narzedzia do tworzenia kursow online

Napisane przez: Vyacheslav Shchinov ()

Jerzy, may I say some defending words on CourseLab? In fact, it uses IE only for previewing and rendering purposes - that's why IE must be installed on the author's computer. But published modules can be played in Gecko browser family as well. And we work on other browsers too. The key is XML  - it's a pity, but Opera (for example) still has problems with some XML methods smutny

P.S. Sorry for English, I can read Polski (I'm Russian), but cannot write without errors.

Vyacheslav Shchinov
CourseLab Development Team

W odpowiedzi na Vyacheslav Shchinov

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Narzedzia do tworzenia kursow online

Napisane przez: Jerzy Mil ()
Prosiłbym bardzo, aby nie odczytywać mojego poprzedniego postu jako negatywnej oceny CourseLab. Im bardziej staram się poznać jego możliwości, tym bardziej ten program mi się podoba. Łączy on ogromne możliwości z przyjaznym interferejsem.
Jest to naprawdę bardzo dobry program. Pozdrawiam Pana i cały CourseLab Development Team i gratuluję!
W odpowiedzi na Piotr Peszko

Odp: Narzedzia do tworzenia kursow online

Napisane przez: Tomasz b ()

Witam

czy ktos ma gotowa prezentacje zrobiona w eXe?

Czy da sie robic slajdy w eXe? jeżeli tak to jak przechodzi sie między slajdami?

czy tematy, grupu mozna potraktowac jako slajdy i kolejno wyswietlac?

pozdrawiam

W odpowiedzi na Tomasz b

Odp: Narzedzia do tworzenia kursow online

Napisane przez: Jerzy Mil ()
eXe nie tworzy prezentacji tylko stronę WWW. Można między nimi przechodzić poprzez linki poprzedni/następny na końcu zawartości strony oraz poprzez menu nawigacyjne z lewej strony.

Przykład strony stworzonej w eXe można znaleźć pod adresem http://uklad.gimn1radymno.isx.pl.