konfiguracja e-mail w moodle 1.9.16

konfiguracja e-mail w moodle 1.9.16

Napisane przez: Marcin Stanowski ()
Liczba odpowiedzi: 4

Witam,

Przewertowałem całą dokumentację dotyczącą ustawienia wysyłki e-mail z moodle, przetestowałem wszystkie konta mailowe jakie mam i za każdym razem moodle nie moodle nie może się połączyć serwerem smtp.

Oczywiście domyślne ustawienia pozwalają na wysyłkę maili, ale wtedy nie wszystkie maile docierają do użytkowników. Czy to jest kwestia wpisów SPF? Jeśli tak to jak takie wpisy mogłyby wyglądać?

Macie pomysł na co mam zwrócić uwagę?

Pozdrawiam,

W odpowiedzi na Marcin Stanowski

Odp: konfiguracja e-mail w moodle 1.9.16

Napisane przez: Marcin Stanowski ()

Witam ponownie,

i teraz się zastanawiam, czy nikt nie korzysta z funkcji e-mail w mooodle, czy to jest tak bajecznie proste, że nikomu nie chce się nawet zahaczyć o temat?

Pozdrawiam,

MS

W odpowiedzi na Marcin Stanowski

Re: Odp: konfiguracja e-mail w moodle 1.9.16

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Praktycznie wszyscy korzystaja, ale podajesz za malo informacji zeby ktos mogl pomoc. Podanie wersji Moodle nie wystarczy, powiedz cos o serwerze Moodle, serwerze email, ustawienia email W Moodle, ustawienia cron, co dokladniej dziala a co nie (bo cos tam dzialalo jak piszesz) itd.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Odp: konfiguracja e-mail w moodle 1.9.16

Napisane przez: Marcin Stanowski ()

Witam,

dziękuję za odzew. Racja powinienem podać więcej szczegółów. Zatem:

hosting w abajt.pl,

Serwer Apache z  podpiętą domeną czacki.moodle.waw.pl

Server email to smtp (nie udało mi się dotąd ustawić smtp abajt.pl tak aby wszystko działało,  przez chwilę korzystałem z smtp gmaila, ale jako że mam powyżej 350 użytkowników to szybko odmówił posłuszenstwa)

Czy mam poszukać jakiegoś innego zewnętrznego smtp, najlepiej bez dużych ograniczeń w wysyłce email na godzinę/ dzień?

Cron działa bez zarzutu, czy to wywowływany z moodle czy przez CronTab w cpanelu.

Nie działa ani wysyłka z forum ani rejestracja z autentykacją email, ani przypomnienie hasła.

Czyli jestem w lesie, a coraz bardziej by mi się email przydał.

pozdrawiam,

 

Marcin Stanowski

W odpowiedzi na Marcin Stanowski

Re: Odp: Re: Odp: konfiguracja e-mail w moodle 1.9.16

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Wysylka emajli z forum, rejestracji, itd jest sterowana przez cron a sama wysylka odbywa sie poprzez smtp serwer skonfigurowany w Moodle.

Jesli dobrze zrozumialem, wszystko dzialalo jak smtp bylo ustawione na gmaila ale nie dziala z ustawieniami na lokalny smtp. Trzeba wiec gadac z abajt.pl jakie sa poprawne ustawienia. Smtp jest czescia serwisu od nich i powinien chodzic.