Przejście na Moodle 2

Przejście na Moodle 2

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Liczba odpowiedzi: 2

Temat chyba nieco odgrzeję. Na Moodle 1.9 i wcześniejszych struktura plików w Moodledata była prosta i przejrzysta. W Moodle 2 juz tak nie jest. Czy jest jakiś prosty sposób na administrowanie zasobami Moodle 2? Mam w swoich kursach wiele materiałów, które wygodniej wrzucać "od tyłu" za pomocą FTP. Takich zmian mam sporo. Zawsze mogę sobie kopiować cały folder - jest dużo wygodniej.  Czy ktoś zna takie narzędzie i je wykorzystuje?

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Re: Przejście na Moodle 2

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Można skonfigurować folder w systemie plików serwera, w którym będziesz umieszczać pliki przez ftp, a który będzie dostępny jako jedno z repozytoriów.

Objaśnienia są tutaj. Zwróć tylko uwagę na jedną rzecz. Na tej stronie w dokumentacji napisali, że "This repository is accessible by default to administrators, course creators, teachers, editing teachers and managers, but not to guests or students." U mnie zauważyłem, że to repozytorium było defaultowo dostępne dla studentów, więc musiałem zabrać studentom uprawnienia repository/filesystem:view.

W załączeniu przesyłam ilustrację, jak to wygląda po aktywowaniu.

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Przejście na Moodle 2

Napisane przez: Aneta Ja ()

Witam, kiedyś już zapoznawałam się z Moodlem i dziś znów muszę w nim coś zrobić.

Mam wersję 2.2.1  i pytanie do powyższego obrazka: czy Wy też w zaprezentowanym wyżej oknie nie widzicie podglądu umieszczonych na serwerze zdjęć? Czy może, to że ja nie widzę podglądu (wybieram zdjęcia na ślepo) to jest kwestia jakiś uprawnień? Jak wybiorę jakiś zasób (zdjęcie/film) to na stronie kursu widać go.

I mam jeszcze jedno pytanie (nie chcę zakładać drugiego wątku): założyłam kurs i testowego użytkownika. Chciałabym by ten testowy uzytkownik miał uprawnienia autora kursów albo nauczyciela prowadzącego tj. uprawnienia do zarządzania wybranym kursem, gdzie to się ustawia? wstydzi się