Czas serwera na moodle

Czas serwera na moodle

Napisane przez: Artur Szczygieł ()
Liczba odpowiedzi: 7

Witam,

ustawiam zadanie na konkretną godzinę ukazania się - w tym wypadku 14.00 (a potem zniknięcia) ale mimo, że jest 14.35 zadanie się nie ukazało. Śmiem podejrzewać, że serwer ma inaczej ustawiona godzinę niż mój czas lokalny puszcza oczko. Gdzie to sprwdzić i jak ewentualnie zmienić?

No chyba że błąd jest gdzieś indziej?

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Czas serwera na moodle

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

No to częsciowo sobie odpowiem na to pytanie uśmiech

to nie wina czasu serwera - zadanie ma dwie opcje mnie interesujące:

1: "Dostępne od"

2: "Widoczny" ukryj/pokaż

wyznaczenie 1 bez ukrycia 2 - zadanie jest dostępne - tzn można je przeczytać, ale nie można wysłać odpowiedzi

jeśli wyznaczę 1 i ukryję 2 - nawet po minięciu godziny dostepności zadanie jest niewidoczne

czyli po co mi wyznaczać datę dostepności jeśli i tak muszę ręcznie zadanie ukryć a potem pokazać?

jak doprowadzić do tego by zadanie było widoczne dla studenta wtedy kiedy ma być dostepne a wcześniej nie?

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Czas serwera na moodle

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Jest taki blok, nazywa sie Simple Clock. Po jego właczeniu widać czas na lokalnym komputerze i na serwerze. Kurs będzie startował zgodnie z czasem serwera. Tez juz to przerabiałem.

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Re: Odp: Czas serwera na moodle

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

jak doprowadzić do tego by zadanie było widoczne dla studenta wtedy kiedy ma być dostepne a wcześniej nie?

Domyślam się, że używasz Moodla 1.9, prawda? W wersji 2+ jest opcja ukrywania uzależnionego od daty (patrz załączony zrzut ekranu), ale w 1.9 jest tylko opcja "ukryj/pokaż", bez możliwości zdefiniowania daty ukazania się zadania.

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Odp: Czas serwera na moodle

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

O żesz...  Próbowałem juz raz testowo zmigrować na 2.0 ale nie było to dobre...

Ale teraz chyba nie mam wyjścia. Te opcje wydają mi sie absolutnie niezbędne.

Dzięki za pomoc.

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Re: Odp: Czas serwera na moodle

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Nie zdążyłem już dopisać: niestety wersja php na serwerze uniemozliwia mi upgrade do moodla 2.0 smutny

Zna ktoś może jakies rozwiązanie na moodle 1.9.9+?

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Re: Odp: Re: Odp: Czas serwera na moodle

Napisane przez: Maria Szlajter ()

Proponuję sprawdzić ustawienie czasu samego Moodle (w ustawieniach w panelu administracyjnym), czy aby jest taki jak na naszym "domowym" zegarze.

To najczęstrza przyczyna przyczyna przesunięć w publikacji materiałów.