Да бъдем в крак с времето!

Да бъдем в крак с времето!

от Vanyo Georgiev -
Number of replies: 1
Снимка на Translators

Вижда се, че направеното тук по превеждане на Moodle на български е много, качени са много преведени файлове.

Но това е направено преди 2 години! През тези години Moodle се е развивал. Водещите разработчици през това време са решили и са създали нова схема за осъществяване на превеждането на различни езици, а именно чрез системата AMOS.

Тази система вече се е наложила, тя позволява превеждането да се извършва без пряка работа с файлове, без да има опасност превеждащите неволно да развалят някой файл, ако не знаят PHP. Преводачите сега работят само със стринговете, които искат да преведат. Сега всеки, който иска и смята, че може да превежда, трябва само да се регистрира на сайта на AMOS и може веднага да започне да изпраща преводи на избрани от него стрингове. Изпратените стрингове се преглеждат от отговорниците за превода и след около час, от момента в който прегледаните стрингове бъдат одобрени, те вече се оказват във zip файла с официалния превод на Moodle за съответния език. При работа по този начин, преводачите може да бъдат много, от тях се изисква само да се регистрират на AMOS сайта, да превеждат и бързо да изпращат преведеното. От там нататък системата роботи гладко и всеки преведен стринг отива в официалния, достъпен за изтегляне от всички превод на Moodle. Не е необходимо малко хора да се ангажират с много работа. Всеки може да преведе, толкова, колкото сметне за необходимо и колкото желае, важно е само преведеното да е качествено.

Не мога да разбера, защото не получавам аргументиран отговор, защо администраторът на Moodle BG не реагира на предложението да се открие форум, посветен на превеждането на Moodle на български с помощта на AMOS - форум, в който да се обясняват и обсъждат различни неща и да се координира работата на преводачите?

Все още се надявам, че администраторът ще разбере необходимостта от този форум и ще го направи или поне ще обясни защо не го прави.

In reply to Vanyo Georgiev

Re: Да бъдем в крак с времето!

от Daniel Denev -

Впечатлен съм от подхода Ви г-н Георгиев. Убедихте ме. От къде започваме? Призовавам и останалите четящи тук да изкажат мнение по възраждането на проекта на българска територия след почти 4 годишно забвение. Пишете.

Поздрави от мен !