Hosting moodle

Re: Odp: Hosting moodle

Napisane przez: Maria Szlajter ()
Liczba odpowiedzi: 0

Używam lh.pl, który polecono mi na forum wordpress, kiedy zaczęłam zabawę z CMS.

Faktycznie, działa i jestem z niego bardzo zadowolona. Mam na nim poza wordpressem jeszcze postawioną Joomlę oraz Moodle.

Na swoim serwerze każdy ma wydzielony katalog "_public", co pozwala w przypadku Moodle, na bezkolizyjne tworzenie katalogu z danymi (moodledata) - w głównym katalogu serwera (hostingu). 

Jako firma z tego co wiem mają nowoczesny sprzęt. Strony dosyć szybko otwierają się. Posiadają też sporą przepustowość, ale jaką nie pamiętam. Największy u nich hosting ma pojemność 100GB i kosztuje na rok 200/400zł.

Nigdy się na nich też nie zawiodłam. Mili i zawsze służą pomocą, nawet w sposób łopatologiczny. 

W przypadku tworzenia dużej platformy e-learningowej (kilkaset wejść jednocześnie), wybrałabym jednak, zamiast hostingu, serwer dedykowany lub cloud server z obsługą administracyjną i serwisową. Żaden hosting, nawet największy, nie zapewni nikomu płynności wejść przy tak dużej liczbie użytkowników. 

W tym wypadku osobiście postawiłabym na cloud server, jako lżejszy, bardziej elastyczny i bardziej nowoczesny/rozwojowy. Żeby w przyszłości uniknąć przenoszenia dużych partii plików z miejsca na miejsce oraz sytuacji jaka ma obecnie miejsce na przestarzałych hostingach takich jak home.

Co się dzieje na home - wiem, bo sama z niego po latach uciekłam.