Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Przemek Nerka ()
Liczba odpowiedzi: 14
W katalogu moodledata gromadzę multimedia, które wpinam do kursu. Problem polega na tym, że podkatalogi z multimediami, które tworzę, w moodledata nie wyświetlają się, gdy klikam z poziomu kursu w ikonę "Pliki". Właściwiej ujmując - nie wszystkie się wyświetlają. Gdy zerkam na moodledata z poziomu programu ftp wszystko jest na swoim miejscu.
Rzecz jasna pliki wgrywam przez ftp, gdyż z poziomu Moodle mam ustawioną górną granicę przesyłania plików na 2MB.

Co zrobić, żeby Moodle wyświetlał poprawnie zawartość katalogu moodledata po kliknięci z poziomu kursu w ikonę "Pliki"?
W odpowiedzi na Przemek Nerka

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Jeśli pliki znajdują się we właściwym katalogu, problem może być powodowany przez niewłaściwe uprawnienia. Proszę sprawdzić czy proces serwera http ma do nich dostęp.

Pomocny może okazać się poprzedni wątek.
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Przemek Nerka ()
Zerknąłem na wskazany wątek, ale chyba wszystko mam jak nalezy:

Katalog moodledata jest w katalogu głównym, innym niż public_html - w nim z kolei mam zainstalowane moodle. Prawa dostępu dla moodledata 777, prawa do katalogów w nim zawartch w wiekszości przypadków 755.

Dotychczas wszystko działało jak należy. Problem pojawił się w chwili, gdy zrobiłem w moodledata więcej katalogów z obszerną zawartością plikową co do ilości i rozmiarów.

W nazwach plików brak jest polskich znaków.

Proces serwera http?? Proszę o pomoc - nie wiem o co chodzi i co powinienem sprawdzić.
W odpowiedzi na Przemek Nerka

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
A jakie uprawnienia mają katalogi z którymi jest problem? Interesuje mnie nazwa użytkownika, jego grupa i prawa dostępu (trzy cyfry).
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Przemek Nerka ()
Mam kilka kursów w moodle w tym samym miejscu. W pozostałych kursach lista katalogów w moodledata wyświetla się prawidłowo. Kłopot jest w tym jednym kursie.

Moodledata 777
podkatalog dla problematycznego kursu 777
katalogi w tymże podkatalogu 777
głębsze podkatalogi 775
pojedyńcze pliki 644

W kursie mam uprawnienia nauczyciela z prawem do edycji oraz pełne prawa admina.


W odpowiedzi na Przemek Nerka

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Sprobowales jeden plik w tym kursie poprzez "Pliki" wrzucic i porownac z tymi, ktore wstawiles przez ftp? Zwykle jest dobrze katalogi wstawiac przez administracje w Moodle wraz z probnym plikiem i dopiero obok dorzucac reszte przez ftp.

Problem moze byc nie tylko z uprawnieniami ale z wlascicielem i grupa, bo te musza pasowac do procesu pod ktorym Moodle chodzi a nie do dojscia ftp. To nie ma nic wspolnego z uprawnieniami uzytkownika w Moodle.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Przemek Nerka ()
Spróbowałem z wrzucaniem plików do katalogów stworzonych z poziomu moodle. Także przykładowe pliki ładowałem przez moodle. Lecz to także nie rozwiązało problemu.

Dodatkowo zauwazyłem, że jednocześnie nie mogę dodawać nowych pytań w quizach, gdyż przy próbie dodania pytania wuświetla się całkowicie pusta, buiala strona.

Problem z modledata nadal problematyczny - lista katalogów i plików nie jest wyświetlana poprawnie.

Proszę o pomoc.
W odpowiedzi na Przemek Nerka

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Prosze podrzucić screena z uprawnieniami tych katalogów. Najlepiej z programu który wyświetla własciciela, grupę i uprawnienia.
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Przemek Nerka ()
W odpowiedzi na Przemek Nerka

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Proszę spróbować zmienić uprawnienia do folderów w katalogu ELBIOL na '777', podobnie do plików w srodku.
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Przemek Nerka ()
Zmieniłem uprawnienia wskazanego katalogu (wszystkich pozostałych także) na 777. Sytuacja nadal się nie zmieniła. Lista plików nie wyświetla się poprawnie. Dodatkowo nie można dodawać pytań quizowych - wyświetla się biała strona.
W odpowiedzi na Przemek Nerka

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Sprawdź polskie znaki. Jeżeli występują w nazwie, to możesz mieć problemy. Ja unikam w nazwach zasobów polskich znaków.
W odpowiedzi na Przemek Nerka

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Bartek Mańk ()
Napisał Pan: "Właściwiej ujmując - nie wszystkie się wyświetlają". Czy mógłby Pan to rozwinąć? Które się wyświetlają a które nie? Wszystkie te, które były wcześniej? Te z małą ilością plików? Z małą ilością danych? Czy przestały się pojawiać jakieś katalogi, które wcześniej były czy po prostu nowo dodane są niewidoczne...

Skoro wszystkie ustawienia katalogów są takie same - to problem chyba nie leży w prawach dostępu, bo cudów nie ma(?)

pozdrawiam
Bartek Mańk
W odpowiedzi na Bartek Mańk

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Przemek Nerka ()
W katalogu z plikami kursu mam 5 katalogów, a w nich materiały do kursu. W tej chwili dwa z katalogów zawierają elekcje z portalu www.scholaris.pl - czyli w każdym z nich jest od 5 do 10 katalogów z elekcjami.

Z poziomu moodle wyświetla się tylko pierwszy katalog z elekcjami, pozostałe są niewidoczne. Z poziomu ftp widać wszystkie.

Tak to wygląda w tej chwili: główny katalog kursu. Gdy wejdę głębiej w ten katalog wszystko wygląda w porządku (zrzut ekranu).

Do niewidocznych katalogów dostaję się poprzez wpisanie w pasku adresu ich lokalizacji i ich wnętrze też wygląda jak najlepiej, chociaż w sytuacji, gdy tworzę tam zbyt dużą liczbę podkatalogów, to sytuacja zaczyna się powtarzać i nie wszystkie się wyświetlają.

W plikach kursu mam dużą objętościowo liczbę multimediów z dużym rozdrobnieniem na poszczególne pliki.

Do pewnego momentu wszystko wyświetlało się jak należy, ale po wgraniu kolejnej elekcji robi się taki stan, że nie wszystko się wyświetla.

Pojecia nie mam, z czego moze wynikać tak dziwne zjawisko i co mogę z tym zrobić.
Gdy pojawia się kłopot z wyświetlaniem materiałów w plikach kursu, jednocześnie pojawia się problem w dodawaniu pytań quizowych.


W odpowiedzi na Przemek Nerka

Odp: Katalog moodledata - dziwna sprawa z wyświetlaniem jego zawartosci

Napisane przez: Bartek Mańk ()
Może to trochę rozpaczliwiec ;) ale proszę "odznaczyć" opcję "oddzielaj argumenty znakiem slash" w sekcji Administracja -> serwer -> http

Te Pańskie problemy jakoś na kłopoty z cache wyglądają... może warto sprawdzić konfigurację pod tym kątem?