Problem z postami na forum

Problem z postami na forum

Napisane przez: Marek Gierasiński ()
Liczba odpowiedzi: 11
Witam
Mam problem z postami na forum (moodle wersja 1.8.4+) grupa admin może zakładać nowe posty na forum, odpowiadać na nie, kasować. Natomiast grupa studenci na kursie niestety nie, na dodatek nie widzą nawet wszystkich postów adminów tylko po jednym.
Proszę o pomoc.
W odpowiedzi na Marek Gierasiński

Odp: Problem z postami na forum

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Proponuje przeglądnąć uprawnienia dla roli Student. Najpierw globalne, później na poziomie kursu.

Bartosz Cisek


W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Problem z postami na forum

Napisane przez: Marek Gierasiński ()
Witam poustawiałem dla studentów, możliwość odpowiedzi na forum, dodawania postów itd i nadal lipa. Nie można dodawać odpowiedzi do postów napisanych przez admina i dodatkowo jeszcze opcja zerwij post jest aktywna i nie mogę jej wyłączyć. Co mam zrobić bo się wkurzam i nie mogę załapać. Czy to może mieć coś wspólnego z wersją PHP i MySQL serwera ??? Wszędzie mam pozaznaczaną opcję odpowiadania na forach przez studentów i nic.
Pozdrawiam
W odpowiedzi na Marek Gierasiński

Odp: Problem z postami na forum

Napisane przez: Janusz Przybył ()
U siebie mam takie ustawienia dla studenta i działa. Student nie musi odpowiadać na wszystkie fora. Zwykle forum aktualności ustawia się tak aby tylko przeczytał ogłoszenie. Tego typu ustawienia ustawia się nie w rolach ale zależą od wyboru typu forum (np. prosta dyskusja bez możliwości odpowiadania). To taki typ forum. Widocznie autor kursu tak chciał. Jeśli jesteś adminem i to ci nie odpowiada to możesz zmienić (ale nie w rolach tylko w ustawieniach forum).
Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Marek Gierasiński

Odp: Problem z postami na forum

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Witam,

Pana problemy na 99% nie mają związku z wersją PHP i MySQL. Jeśli u studenta jest wszystko ok, to proszę sprawdzić czy niższe uprawnienia (Authenticated user) nie mają czegoś dodatkowo włączonego.

Czy posługuje się Pan domyślnymi ustawieniami Moodle czy ktoś je już wcześniej przerabiał?

Bartosz Cisek
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Problem z postami na forum

Napisane przez: Marek Gierasiński ()
Panie Bartoszu nad tym pracuje kilka osób z niewielkim doświadczeniem, jest to wszystko robione nieodpłatnie dla mojego znajomego bardzo dobrego wykładowcy. Ustawienia być może były klikane przez kilka osób ja ze swojej strony wszystko staram się klikać wg wskazówek bo brak mi pomysłów. Na posty innych uczestników studentów można odpowiadać a na posty admina nie.
Pozdrawiam
W odpowiedzi na Marek Gierasiński

Odp: Problem z postami na forum

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Autor kursu lub nauczyciel z uprawnieniami do edycji kursu (również administrator - ale to nie jego zadanie) ma możliwość zmienić (ustawić) typ forum. Klikasz (w trybie edycji) w przycisk "zmień forum" (prawy górny róg ekranu) i wybierasz któryś z dostępnych rodzajów forów. Każdy rodzaj forum zachowuje się trochę inaczej. Na dole ekranu jest przycisk "widoczny" -służy do pokazania lub ukrycia forum (lub innej aktywności). To w rolach jest też ustawione czy dana osoba może przeglądać elementy ukryte. Administrator może w zasadzie wszystko a student tylko to na co mu pozwalasz i nie widzę powodu dla którego miałby oglądać elementy ukryte.
W ten sposób (rolami i ustawieniami aktywności) można wpływać na zachowanie każdego elementu umieszczonego na kursie.
Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Marek Gierasiński

Odp: Problem z postami na forum

Napisane przez: Kinga W. ()
Witam,
ja również mam problem z postami na forum, ale innego typu (moodle 1.9.3):
posty są wysyłane prawidłowo, ale tylko wtedy gdy zawierają "czysty tekst", jeśli do postu chcę wstawić np.: link, emotikon,...itp, to otrzymuję informację o przeciążeniu serwera lub błędzie w skrypcie CGI Serwer (error 500), kontaktowałam się z administratorem serwera, bo taką samą informację dostawałam już w innych sytuacjach, ale administrator twierdzi, że jest ok.
Proszę o pomoc
Kinga
W odpowiedzi na Kinga W.

Odp: Problem z postami na forum

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Klasyczne SOA#1

A tak na poważnie: administrator tak czy inaczej musi się zając tym tematem. Błąd 500 oznacza nieprawidłowe działanie oprogramowania na serwerze i tylko administrator może coś zrobić.

A tak przy okazji, który to hosting?


W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Problem z postami na forum

Napisane przez: Kinga W. ()
Dziękuję Panie Bartku za kolejną odpowiedź i chyba dojrzałam do tego, że zanim przedstawię mój kolejny problem na forum muszę zmienić hosting.
Do tej pory korzystałam z bezpłatnego serwera (lokalna firma udostępnia szkołom miejsce na serwerze) i nie było problemów dopóki była tam tylko umieszczona szkolna strona www. Przeglądałam forum i kilka osób ma platformę moodle ma nazwa.pl, ja trafiłam na informacje o cal. pl. Ponieważ na pomoc informatyków ze szkoły nie bardzo mogę liczyć (e-lerning nie ma jeszcze za dużo zwolenników i jest bardzo czasochłonny), proszę w związku z tym o radę dotyczącą wyboru jakiegoś sprawdzonego hostingu w niezbyt wysokiej cenie.
Pozdrawiam
Kinga