Wszystkie strony administratora - puste

Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Marcin Garbulski ()
Liczba odpowiedzi: 11
Witam,

Próbowałem zmienić wygląd (ułożenie bloków) na jednej ze stron administratora i od tego momentu widzę menu administracji serwisu na stronie głównej, ale po kliknięciu w cokolwiek z tego menu, widzę jedynie puste strony. Jedyne, co mi się na nich pojawia, to "aktualizacje w kursach" i "nowe wiadomości na forum". Problem jest poważny, bo nijak nie mogę administrować serwisem. Po edycji bloków nie mam możliwości dodania lub usunięcia czegokolwiek.

Jedynie strony kursów wyświetlają mi się prawidłowo. Co mam zrobić? Proszę o odpowiedź tu lub na GG: 3776814.

W odpowiedzi na Marcin Garbulski

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Marcin Garbulski ()
Poradziłem sobie minutę po napisaniu poprzedniego posta - usunąłem katalog z blokiem recent_activity. Jest OK. Dziękuję Wam (i sobie) za pomoc. ;)
W odpowiedzi na Marcin Garbulski

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Roman Modrzejewski ()
Witam,
U mnie pojawił się identyczny problem, co ciekawe z dnia na dzień, bez żadnych zmian w moodle, czy też konfiguracji.
Aktualnie nie znalazłem rozwiązania problemu. Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.
W odpowiedzi na Roman Modrzejewski

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Grzegorz Nowosielski ()
admin/index.php - masz puste?
Niestety trzeba kombinować.
Zrób kopię bazy danych i spróbuj z niej odtworzyć moodla gdzieś tymczasowo.
Sprawdź czy nie ma czegoś w katalogu cache w moodledata.
Możesz spróbować wykasować pliki z sessions.
Może coś jest z ustawieniami sieci, serwera .. może to problem z pogranicza redirect i mod rewrite.


W odpowiedzi na Grzegorz Nowosielski

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Roman Modrzejewski ()
Ano kombinuję od rana...

W ramach testów zaktualizowałem nawet całego moodle do najnowszej wersji, problem nadal pozostaje. Jutro powalczę dalej.
W odpowiedzi na Roman Modrzejewski

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Witam,

Proponuje również wyczyścić cache na poziomie PHP (eAccelerator, APC) poprzez restart serwera www. Kiedyś moje problemy spowodowane były starymi wpisami w memcached (restart pomógł).

Bartosz Cisek
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Roman Modrzejewski ()
Restart całego serwera był jedną z pierwszych prób...

U mnie puste strony pojawiają się tylko przy pięciu poleceniach związanych z edycją kursów: update, copy, delete, hide, indent. Pozostałe operacje administracyjne mogę wykonać bez problemu.

W odpowiedzi na Roman Modrzejewski

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Roman Modrzejewski ()
Po kolejnej porcji testów problem okazuje się jeszcze ciekawszy - mianowicie dotyczy wspomnianych wcześniej pięciu operacji edycji kursu, ale tylko dla wszystkich tematów od 1 do..., zasoby umieszczone w bloku opisowym można edytować poprawnie.

Na angielskim forum podobny problem sygnalizuje jeszcze kilka osób i co ciekawe - u wszystkich pojawił się w drugiej połowie grudnia ubiegłego już roku...
W odpowiedzi na Roman Modrzejewski

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Grzegorz Nowosielski ()
To ja też ten problem miałem. uśmiech

Jest jedno rozwiązanie:

0. Administracja - powiadomienia - dokończ instalację.
1. Wszystkie pliki moodla przenieś do innego katalogu i wgraj je ponownie do właściwego. Zauważyłem, że pozostałości po poprzednich wersjach robią takie numery. uśmiech

To samo, ale w odwrotnej kolejności, należy zrobić przy uaktualnianiu. puszcza oczko

W odpowiedzi na Grzegorz Nowosielski

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Roman Modrzejewski ()
> 0. Administracja - powiadomienia - dokończ instalację.

Problem wystąpił "samoistnie", tzn. bez wykonywania jakiejkolwiek instalacji, uaktualnienia, czy też zmian w konfiguracji. Dopiero teraz w ramach szukania rozwiązania uaktualniłem swojego moodle'a do 1.9.3+, uaktualnienie przebiegło pomyślnie, powiadomień brak.
W odpowiedzi na Roman Modrzejewski

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Roman Modrzejewski ()
Odkryłem kolejną ciekawą rzecz:

1) wybierając jedną z pięciu operacji edycyjnych (update, copy, delete, hide, indent) dla zasobów w tematach uruchamiany jest link typu (ten dla przykładu dotyczy update'u):
http://xxx.xxx.xxx.xxx/course/mod.php?update=645&sesskey=wikYEiFvlg&sr=1
i mamy pustą stronę

2) natomiast wybierając te same operacje ale w pierwszym bloku w kursie pojawia się link:
http://xxx.xxx.xxx.xxx/course/modedit.php?update=639&return=0
i ten link działa

3) zrobiłem eksperyment i dla zasoby z punktu 1) ręcznie wklepałem link:
http://xxx.xxx.xxx.xxx/course/modedit.php?update=645
i ten link działa!

No i teraz pytanie - dlaczego tak jest:
- raz wykorzystywany jest moduł "mod.php" a drugi raz "modedit.php"
- dlaczego raz wywoływane jest "sesskey" a drugi raz nie i co ciekawe z "sesskey'em" pojawia się pusta strona...

W sumie opisując procedurę z punktu 3) edytować zasoby już mogę, ale to nie jest rozwiązanie, zwłaszcza że trudno byloby mi je wytłumaczyć osobom prowadzącym kursy...

Kto ma pomysł jak to naprawić?
W odpowiedzi na Roman Modrzejewski

Odp: Wszystkie strony administratora - puste

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Witam,

Gdzie przechowujesz dane sesji? Spróbuj alternatywnej metody.

Profilaktycznie usunąłbym z przeglądarki ciasteczka dotyczące Moodle i dane sesji gromadzone na serwerze przez PHP (u mnie /var/lib/php/sessions/).

Kolejnym krokiem może być prześledzenie w jaki sposób zmienna 'sesskey' ląduje w adresie.

Powodzenia uśmiech

Bartosz Cisek