Импортиране на БД?

Импортиране на БД?

от Даниела Мирончева -
Number of replies: 3

Здравейте!

Опитах да направя импорт на БД на Moodle(версия 1.7.) върху нова инсталация на Moodle(версия 1.7.)през phpMyAdmin.Проблема е в това ,че файла не трябва да бъде по-голям от 2,048КБ.Големината на файла,който искам да импортна е 7КБ.Опитах с разделяне на части на основния файл, но не става тъженРеве за грешки в синтаксиса,които аз просто не мога да установя.Искам да попитам има ли начин да се направи импорт на целия файл и ,ако има как точно става.Благодаря предварително!

Поздравиусмивка

In reply to Даниела Мирончева

Re: Импортиране на БД?

от Petar Atanasov -
Здравейте,

Много неприятно наистина. Проблема е, че файла не може просто да се "нареже". Имате ли възможност да избегнете операцията с импорта ?

Поздрави,
Петър Атанасов
http://a-wake.net
In reply to Petar Atanasov

Re: Импортиране на БД?

от Даниела Мирончева -

На този етап,да!Целта ми беше да проверя как ще се държи самият Moodle при иморт на базата на друга машина.При ръчно-крачно запълване на таблиците работи (имам в предвид задаване на команда с всеки един от копираните SQL-и  от експортираният файл ) ,но целта ми не беше такава тъжен .Ще се радвам да подскажете за някоя хитринка усмивка

Поздрави!!!

In reply to Даниела Мирончева

Re: Импортиране на БД?

от Svetlin Stoyanov -
Здравей Даниела,
Понеже не съм много вещ във вноса и износа ;) се оправям по бабешката. Условията при мен са: MySQL, самостоятелна база данни за Moodle, еднакви пътища за БД на двете машини. Направо си копвам файла с бд от Data директорията в новата и си живея живота усмивка. Дано и при теб да стане.