Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Pavlo Molochko -
Кількість відповідей: 20

Всім добрий день!

Після оновлення Moodle до останньо версії 4.0.2+ при роботі з налаштуваннями діяльностей Сторінка та Гіперпосилання (тут виявлено) з'являється помилка. Вносимо зміни та натискаємо Зберегти та повернутися до курсу. Після цього з'являється повідомлення.


Якщо натиснути Продовжити, то повертає на сторінку налаштувань. При натисканні Скасувати повертається на сторінку курсу, але всі зміни при цьому зберігаються.

Пошук на англомовних форумах Moodle запропонував рішення - очистити кеш. Проте, повне видалення кешу не вирішує цієї проблеми.

Перевірив запис діяльностей URL та Page у базах даних. Там навпроти name (про яке йдеться у повідомленні про помилку) встановлені вірні для Moodle значення.

Можливо хтось вже вирішував подібну проблему?

У відповідь на Pavlo Molochko

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

UFDML NGO -
Вітання!
Чи робили резервне копіювання перед оновленням?
Якщо так, можна відкотитись до попередньої версії та, за потреби, повторити оновлення ще раз.
У відповідь на UFDML NGO

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Pavlo Molochko -
Так, робили. Ми спочатку оновили до попередньої версії (4.0.2) і були впевнені, що останнє оновлення виправить цю проблему. Але оновлення до 4.0.2+ нічого не змінило.
У відповідь на Pavlo Molochko

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

UFDML NGO -
А як саме оновлювали, через Github або вручну?
У відповідь на UFDML NGO

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Pavlo Molochko -

Ми оновлюємо вручну. 

У відповідь на Pavlo Molochko

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

UFDML NGO -
Інколи ручне оновлення може призвести до виникнення помилок.
Яу варіант, можна відкотити систему ло останньох версії, що функціонувала стабільно, налаштувати оновлення через Github (https://docs.moodle.org/400/en/Git_for_Administrators ) і потім спробувати оновити у цей спосіб.
У відповідь на UFDML NGO

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Pavlo Molochko -
Відкотили до збереженого варіанту до новлення та оновили до останньої версії 3.11.8. На цій версії помилки не виникали.
Сьогодні знову встановили версію 4.0.2+ і знову виникає та сама помилка.
Щоправда, при створенні нової діяльності все йде без проблем, а от вже при спробі її редагувати, з'являється помилка при збереженні.
У відповідь на Pavlo Molochko

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

UFDML NGO -
В останньому випадку Ви знову проводили оновлення чи пробували встановити 4.0.2 "з нуля"?
У відповідь на UFDML NGO

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Pavlo Molochko -
Оновлювали. Судячи з опису проблеми у сусідній темі, то і там при оновлненні на 4.0.2 з'являється така ж сама проблема.
Цікаво чи ще хтось вже оновлював Moodle до цієї версії і як у них працює?
У відповідь на Pavlo Molochko

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

UFDML NGO -
Ми не оновлювали з 3.11 до 4, поставили окремо версію 4 для тестування , тепер оновлюємо її щотижня, працює без помилок.
Можливо, Вам варто спробувати також встановити окремо 4.0.2 і перевірити, чи виникнуть помилки?
Якщо ні, то до появи помилок призводить процес оновлення з 3.11 до 4.
У відповідь на UFDML NGO

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Pavlo Molochko -

Швидше за все, що так воно і є. Поставити окремий moodle для тестування можна, але питання в іншому. Як потім на нього перенести БД, адже і тут може виникнути помилка? Також ще може бути проблема з різними id, які не спрацьовуватимуть при переносі БД усміхаюсь 

Схоже на замкнуте коло, яке спонукає до рішення залишитись на 3.11

У відповідь на Pavlo Molochko

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Олена Миколаївна Троценко -
Я пробувала оновлювати 3.11 до версії 4.0, в мене не вийшло. Встановила 4.0 окремо та перенесла туди усі курси та користувачів. При перенесенні курсів робила резервні копії на 3.11, та відновлювала їх на 4.0. Користувачів вивантажила 3.11 і завантажила на 4.0 через csv-файл. Пароль користувачам усім скинула. Але мене не багато користувачів і курсів
У відповідь на Олена Миколаївна Троценко

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

UFDML NGO -
Ми діяли аналогічним чином, крім того довелося щє встановити в нову систему набір використовуваних плагінів.
У відповідь на UFDML NGO

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Олена Миколаївна Троценко -
Ну я подумала, що про плагіни і так зрозуміло усім, тому опустила цей момент. Хоча тут є зауваження: якщо на 3.11 були встановлені додаткові поля профілю і во заповнені, то у 4.0 їх також потрібно попередньо додати під тією ж назвою, інакше при завантаженні користувачів видає помилку
У відповідь на Pavlo Molochko

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

UFDML NGO -
Все залежить від кількості курсів, користувачів і іншого вмісту робочого Moodle.
В принципі, курси і користувачів можна перенести в нову систему і в ручну, доводилось таке робити усміхаюсь
У відповідь на UFDML NGO

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Pavlo Molochko -
13000 користувачів можна і перенести, а от 4800 курсів - не надто радісна перспектива усміхаюсь
Найголовніше, що звіт з помилок взагалі нічого не показує. Після оновлення до 4.0.2 є тільки помилки авторизації...
У відповідь на Pavlo Molochko

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Олена Миколаївна Троценко -
А якщо до перенесення курсів залучити декількох співробітників, або ж викладачів? Розумію, що це складно, але воно того варте. Я спочатку хотіла залишити обидві версії: на одній працювали б зареєстровані студенти, а нових реєструвала б на 4.0. Але після знайомства з 4.0, я зрозуміла, що ця версія значно зручніша, тому я витратила значно більше часу, та перенесла усіх. Більш того, на 3.11 у мене з'являлися помилки не зрозумілі мені. Після перенесення усе зникло, усе працює добре
У відповідь на Олена Миколаївна Троценко

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Pavlo Molochko -
Залучити можна когось, але ж це не є вирішенням технічної проблеми. Очевидно, що є якась помилка, яку потрібно було б виправити
У відповідь на Pavlo Molochko

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

UFDML NGO -
Цікаво було б визначити, чи виникає ця помилка при оновленні через Github.
Варто також пошукати на англомовному форумі, якщо помилка поширена і подібних повідомлень багато, розробники мали б реагувати.
У відповідь на UFDML NGO

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

Pavlo Molochko -
Стосовно оновлення через Github не можу сказати, адже традиційно оновлюємо вручну.
На англомовному форумі про цю помилку ніхто не пише. Вона згадується мною і ось у темі на нашому форумі https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=437009 (вона ж продубльована автором на російськомовному форумі)
У відповідь на Pavlo Molochko

Re: Moodle 4.0.2+ Помилка при збереженні даних

UFDML NGO -
Для перенесення великої кількості курсів можна скористатися автоматичним резервним копіюванням, а для разгортання курсів у новій системі застосувати плагін moosh: https://moodle.org/plugins/view.php?id=522