Константи у формулах

Константи у формулах

Ігор Спекторський -
Кількість відповідей: 5

Шановні колеги!

Виникло таке питання: якщо у формулі для розрахунку у категорії поставити константу (наприклад, =0, принтскрін нижче), це значення не відображається у журналі оцінок та не враховується у підсумку (принтскрін нижче). Проте, якщо включити у формулу будь-який ідентифікатор, навіть помножений на 0 (=0*id_any), все сприймається. Таке враження, що система вимагає у формулі наявність принаймні одного ідентифікатора, проте у документації я такого не знайшов.


Заздалегідь дякую за будь-які ідеї, щодо причини такої поведінки.




У відповідь на Ігор Спекторський

Константи у формулах

Alexandre Scherbyna -
А який сенс у створенні "елементу оцінювання", значення якого дорівнює константі?
На мій погляд, сенсу у їх створення немає, тому не дивно, що в документації про це нічого не сказано. Що буде, якщо, все ж таки, надати елементу оцінювання значення константи і як це зробити ви відповіли самі, провівши експеримент.
У відповідь на Alexandre Scherbyna

Константи у формулах

Ігор Спекторський -

Пане Олександре, дякую за відповідь.

Ви маєте рацію, зазвичай константні формули у категоріях не мають сенсу (можна через журнал усім поставити цю оцінку). Однак іноді це має сенс. Так, у моєму випадку певна розрахунково-графічна робота (РГР) за ситуацією пропонується або в курсі дискретної математики, або в курсі мат. логіки і теорії алгоритмів (ці дисципліни мають суттєвий перетин, я викладаю обидві). Зараз цієї РГР у студентів немає, однак повністю видаляти її з цього семестру я б не хотів. Розумним виходом бачиться сховати відповідну категорію та про всяк випадок встановити у формулі 0.

Звісно, неважко знайти спосіб обійти цю проблему (вже обійшов), проте мене цікавить ситуація сама по собі - як математика і як людину, яка має досвід програмування. Константа - це повноправна формула. Якщо ні - це треба прописувати в документації.

У відповідь на Ігор Спекторський

Константи у формулах

Alexandre Scherbyna -
Якщо студенти не виконують цю роботу, то достатньо просто приховати цей елемент оцінювання (а не категорію оцінок). Прописувати в формулі нулі не потрібно. Оцінку треба залишити порожньою. Тоді і сума, і середнє значення оцінок буде обчислюватися правильно (якщо в налаштуваннях вказати, що порожні оцінки не враховуються).
На мій погляд, замість елементу оцінювання зручніше використовувати елемент курсу Завдання. Його і приховати легше, і там при потребі можна швидко усім студентам замінити порожні оцінки будь-якими, наприклад, нулями чи двійками.
У відповідь на Alexandre Scherbyna

Константи у формулах

Ігор Спекторський -
Олександре, знову дякую за відповідь і вітаю з 2022-м роком!
Дякую за пораду, як обійти проблему - я її майже одразу обійшов; до речі, приблизно так, як ви й радите - приховав РГР разом з категорією (щоправда, один студент встиг закинути туди РГР, яку робили ще минулого семестру, но то таке - поставив 0). Можна було також обійти таким кумедним шляхом - вписати не =0, а щось на кшталт =0*<Будь-який реальний ідентифікатор>. До речі, пробував вписати іншу константу (=2) - теж не враховується і не відображається.
Однак питання в іншому: мене муляє ситуація як така - чому константу не вважають повноправною формулою, хоча такий виняток явно но прописано (принаймні, я не знайшов)? Щоб можна було довіряти системі, треба розуміти її роботу. Зараз була проігнорована константа, завтра проігнорують ще щось (і не факт, що це буде вчасно помічено). Позаштатну ситуацію треба не тільки обійти, а перш за все зрозуміти.

PS Чомусь текст у кутових дужках система сприйняла як посилання. Мабуть, на форумі є певна мова розмітки, яку я поки не вивчив. Перепрошую.
У відповідь на Ігор Спекторський

Константи у формулах

Alexandre Scherbyna -
Треба враховувати, що Moodle - це платформа, яка знаходиться у постійному розвитку. А тому трапляються проблеми розвитку. Те, що раніше працювало бездоганно, зараз працює не так, як треба. Все це виявляють і виправляють в наступних версіях. До цього треба бути готовим і належним чином реагувати. Знайшли помилку або маєте ідеї щодо вдосконалення системи - напишіть у баг-трекер.
Веселих свят!