Egzaminy on-line

Egzaminy on-line

Napisane przez: Tomek X ()
Liczba odpowiedzi: 10

Witam,

Jestem zupełnie nowy jesli chodzi o moodle. Widze ze moodle jest dosyc rozbudowane.

Szukam skryptu ktory pozwoli mi tylko na umieszczenie on-line egzaminow na www i rozwiazywanie ich przez zarejestrowanych uzytkownikow. Egzaminow to moze nawet za duzo powiedizane. Raczej quizów... kilka pytan... wyniki powinny byc powiazane z rozwiazujacym test userem

W związku z tym mam pytanie. Czy moodle da rade... Czy mozna pominac caly e-lerning i zostawic tylko gole testy/egzaminy dla zarejestropwanych userow ?

Powinno to wygladac mniej wiecej tak:

User rejestruje sie w serwisie.

Po zarejestrowniu otrzymuje dostep powiedzmy do dwoch egzaminow (kilka pytan np testowych)...

Rozwiazuje test (raz lub kilka - czy to mozna tez ustalic ?)

Ja,... jako admin widze cze dany user rozwiazal ktorys z konkretnych testow.

-----------------------------

Dzieki za info.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Tomek X

Odp: Egzaminy on-line

Napisane przez: Waldemar Krawiec ()

Powinno to wygladac mniej wiecej tak:

User rejestruje sie w serwisie. - jest oczywiste

Po zarejestrowniu otrzymuje dostep powiedzmy do dwoch egzaminow (kilka pytan np testowych)... - tu problem - jesli w kursie jest kilka quizow - uzytkownik moze rozwiazac dowolne, te ktore powinien i inne tez - chyba ze zrobi sie kilka kursow (wtedy w kazdym z nich mozna ustalic poziom, np. kurs1, kurs2 - wtedy ustawiajac haslo mozna zmusic uzytkownia do rozwiazania wlasciwego testu we wlasciwym kursie)

Rozwiazuje test (raz lub kilka - czy to mozna tez ustalic ?) - oczywsisie, moze raz i kilka razy, i na czas

Ja,... jako admin widze cze dany user rozwiazal ktorys z konkretnych testow. - admin, jak Bog, widzi wszystko uśmiech

W odpowiedzi na Waldemar Krawiec

Odp: Egzaminy on-line

Napisane przez: Tomek X ()

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz...

Mam jeszcze jedno pytanie... (na ta chwile puszcza oczko )... jestem jeszcze przed pierwsza instalka moodl'a ale to za chwile zmienie.

Powiedzmy ze zarejestrowalo sie 5 tysiecy osob... egzamin zdawalo np 3 tysiace i zdalo powiedzmy 2 tysiace.

Czy bede mial mozliwosc zrobienioa sobie jakiejs listy - tzn osob ktore zaliczyly egzamin (najlepiej wraz z ich danymi ktore podaly podczas rejestracji)... albo lepiej... odrazu wyslac do nich maila ze zaliczyly egzamin i moga przejsc do czesci drugiej (czyli np mail z jakims haslem dostepowym do czesci drugiej lub cos podobnego) ?

Jeszcze raz dzięki !

W odpowiedzi na Tomek X

Odp: Egzaminy on-line

Napisane przez: Waldemar Krawiec ()
To, dla mnie, trudne pytanie. Lepiej prosze zalozyc sobie moodle, a potem... uśmiech W tym momencie nie widze prostego sposobu np. wyslania maili do tych, ktorzy przekroczyli jakis prog. Zdajacy moze zobaczyc ile otrzymal punktow i moze pojawic sie informacja zwrotna od razu po rozwiazaniu, zdal czy nie. Inne rozwiazania wymagaja "grzebania"  w zrodle, o czym ja, polonista, nie mam pojecia uśmiech hehe
Jest np. mozliwosc sciagniecia roznych danych w exelu...
Moze ktos inny pomoze...
Oprocz tego jednak, ze nie znam jezyka .php - fascynuje sie moodlem uśmiech
W odpowiedzi na Waldemar Krawiec

Odp: Egzaminy on-line

Napisane przez: Tomek X ()

Zainstalowałem i testuje... wiec mam kilka pytań:

- jak wysłać maila do wszystkich zarejestrowanych użytkowników ? (mass mail)

- gdzie ustawić aby po rozwiazaniu testu automatycznie przesłać maila powiadamiajacego o wyniku - ew z haslem do kolejnego egzaminu.

- jak ustawić aby byla mozliwosć edytowania postow - widze tylko max 60 minut - chyba ze w inny sposob mozna zrobic zwykla "stronke" z jakas tam informacją...

- czy jest mozliwosc aby w quiz'ie np wielokrotnego wyboru byla mozliwosc podania odpowiedzi i przejscia do nastepnego pytania bez mozliwosci powrotu do poprzedniego... po prostu pokolei rozwiazywac kolejne pytania ?

W odpowiedzi na Tomek X

Odp: Egzaminy on-line

Napisane przez: Grzegorz Nowosielski ()
Ja przepraszam ale te pytania są takie jakby pan X zlecał nam wykonanie systemu do robienia egzaminów. szeroki uśmiech

Proszę zapoznać się z Moodle, zobaczyć jego możliwości i dostosować się do nich, a nie od samego początku marzyć o tym, że będzie robił tak i tak..


Co do ostatniej porcji pytań:


1. Można na przykład napisać na forum aktualności i ustawić, że wszyscy są zapisani.

2. Po co mejlować? - odpowiedzi zwrotne w quizach mogą zawierać klucze dostępu do następnych kursów.

3. Zamiast kursu "social" i kombinowania z edycją plików lepiej dać kurs typu "topics" i przez dodaj "etykietę" wpisać co trzeba i edytować gdy trzeba.

4. Zbudować lekcję? Nie! - rozbić egzamin na wiele kolejnych quizów. uśmiech



W odpowiedzi na Grzegorz Nowosielski

Odp: Egzaminy on-line

Napisane przez: Waldemar Krawiec ()
Zgadzam sie z Panem, Panie Grzegorzu, - hehe - tak duzo pytan na raz. Ja "bawie" sie moodlem 1,5 roku i wciaz malo wiem :uśmiech) - potem najlepiej byc specjalista w .php - a wtedy.... wtedy (podobno) - mozna WSZYSTKO robic! big grin
W odpowiedzi na Waldemar Krawiec

Odp: Egzaminy on-line

Napisane przez: Tomek X ()

Wiem wiem ... moze troche zbyt duzo pytan na raz... ale terminy gonia uśmiech

Mimo wszystko dzieki wielki...

Jesli chodzi o mass maila to znalazlem taki dodateczek ---> block_quickmail_1.5 - działa fajnie... szkoda tylko ze nie mozna oznaczyc adresatow odrazu ze strony z wynikami quiz'u.

Spytam jeszcze o jedno... czy jest sposob na to aby w tabeli "rezultaty quiz'u" gdzie obok imienia i nazwiska, daty rozpoczecia, czasu i oceny znalazla sie jeszcze dodatkowa kolumna z adresem e-mail osoby bioracej udział w quize... ? (dobrze by bylo gdyby byla możliwośc wyeksportowania także innych danych do exela - np telefon czy inne pola z 'profilu uzytkownika')

Dzieki za ew pomoc !

W odpowiedzi na Tomek X

Odp: Egzaminy on-line

Napisane przez: Roman Wojnowski ()
Jedynym sposobem jest modyfikacja plików php.
W odpowiedzi na Roman Wojnowski

Odp: Egzaminy on-line

Napisane przez: Tomek X ()

Ha to wiem... probowalem i pisalem o tym tez tutaj (http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=41702) - moze da rade ktos z Was mi jednak pomoc ?

Thx

W odpowiedzi na Tomek X

Odp: Egzaminy on-line

Napisane przez: Grzegorz Nowosielski ()

http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=35127#162949 - z tym masz problem?


Ten plik to zwykły "patch". Numer podaje w której linii są zmiany, "-" oznacza co jest w oryginalnym pliku, a linie zaznaczone "+" to linie zmodyfikowane.

Ten przykład pokazuje Ci jedynie jak dołożyć dodatkowe kolumny.

Oprócz tego musisz jeszcze dorobić zapytanie sql wyciągające z tabeli user informację, którą chcesz wstawić do tabeli. Jak będziesz miał tą informację to pozostaje tylko umieścić ją zamiast "$attempt->userid".


to wyciągnięcie to chyba coś takiego powinno być:

$dodatek = "SELECT u.id, u.email FROM {$CFG->prefix}user u WHERE u.id = {$attempt->userid}";
$costam = get_record_sql($dodatek);
foreach ($costam as $emajlik) {
}


ale ja się tak dobrze na php nie znam...
przeczytać źródła potrafię gorzej zmienić. uśmiech