Upgrade prvi put?

Upgrade prvi put?

написао/ла Nikola Novakovic -
Број одговора: 5

Veliki pozdrav svima na Moodle zajednici!

Već nekih godinu dana koristim Moodle i od tada sam samo nekoliko puta uradio update plugina, ali ni jednom upgrade celog moodle-a.

Verzija koju trenutno imam je 3.6.2+, a evo šta dobijam kada se ulogujem u admin:

Kako prvi put radim upgrade, zanima me šta je potrebno da uradim, na koju tačno verziju da radim ažuriranje? Da li je potrebno nešto u back-endu, neki backup, bilo šta?


Unapred se zahvaljujem,

Nikola

У одговору на Nikola Novakovic

Одговор: Upgrade prvi put?

написао/ла Bojan Milosavljević -

Poštovani Nikola,

Predlažem da prvo proverite preduslove u pogledu verzije PHP, MySQL (ili drugog servera baze podataka koji koristite) i onda pokrenete proceduru na najnoviju verziju koju ispunjavate sa svojim serverom. Mislim da ćete te informacije za svaku verziju videti na njenom linku More info... Ako u tom postupku naiđete na problem javite se...

У одговору на Bojan Milosavljević

Одговор: Upgrade prvi put?

написао/ла Nikola Novakovic -
Najlepše hvala na odgovoru!

Backup ću svakako onda uraditi, zlu ne trebalo što bi rekli смешак

Imam Cloud server sa punim pristupom (linux mašina) tako da bez problema mogu ispuniti sve zahteve za bilo koju od verzija koje se spominju (uradiću samo mali upgrade mariaDB-a i php-a gde treba i to je to), ali me zanima zapravo koja je poslednja aktuelna i stabilna verzija koja je preporučljiva za "live sajtove"?

Takođe, naravno mi je bitno da postojeći kursevi koje imam na moodlu, ostanu funkcionalni.

Veliki pozdrav!
У одговору на Nikola Novakovic

Одговор: Upgrade prvi put?

написао/ла Nikola Novakovic -
Ako sam dobro razumeo iz dokumentacije 3.9 verzija na koju bi trebao preći, ne?
Da li direktno idem sa postojeće verzije 3.6.2+ na 3.9 ili moram postepeno da radim upgrade? Da li će mi sadržaj moodle-a, kursevi, korisnici ostati aktivni i na novoj verziji?