عدم نمایش فونت فارسی در مرورگرهای اندروید

عدم نمایش فونت فارسی در مرورگرهای اندروید

از omid hamedi در
Number of replies: 5

سلام وقت بخیر. فونت پوسته های پیشفرض مودل رو از طریق ویرایش فایلهای مودل تغییر دادم و فونتها در مرورگر های ویندوز بخوبی اعمال میشن ولی در مرورگرهای اندروید فونتها تاثیر نمیگذارن و نوشته ها مثل متون همین انجمن هستن. لطفا راهنمایی کنید که چطور میشه در اندروید هم فونتهای سفارشی رو تاثیر داد 

تعداد امتیازات:  -
In reply to omid hamedi

در پاسخ به: عدم نمایش فونت فارسی در مرورگرهای اندروید

از Moien Abadi در
سلام
توصیه میکنم به هیچ وجه در فایل های اصلی مودل تغییری ندهید چون بعدا برای اپدیت کردن با مشکل مواجه خواهید شد و حتی تغییرات رو از دست خواهید داد.
در مودل قسمت نما (یا همان پوسته) برای هر تم امکان CSS افزوده وجود دارد. از تکنیک هایی که به راحتی در وب سایت ها استفاده می شود کدهای مربوطه را برای فونت موردنظر خود را در آن ثبت کنید تا نمایش فونت در همه دستگاه ها به سادگی دیده شود.
در پایان یادآوری می شود که حتما یک بار روی مودل تان از قسمت مدیریت سایت > توسعه گزینه «پاکسازی کش ها» را انجام دهید
In reply to Moien Abadi

از omid hamedi در
ممنون. این کد رو در قسمت css سفارشی قالب قرار میدم ولی فونتها رو فقط برای کروم در ویندوز اعمال میکنه. برای موزیلا و سایر مرورگرها فونت سان سریف رو میاره. فکر میکنم یک جایی در فایلهای مودل مانع اعمال فونت برای همه مرورگرها و دستگاهها میشه. کد زیر رو با نام فونت و مسیر فونتهای سایتم ویرایش کردم. حتی بصورت اختصاصی برای body و h1 و ... هم استایل فونت رو بصورت important قرار دادم. فونت فایلهای style مربوط به دو تم استاندارد و بوست رو هم تغییر دادم. ولی متاسفانه مشکل فونت حل نمیشه و در اینترنت هم اکثرا با این مسئله مواجه هستن.
@font-face { /* where FontName and fontname represents the name of the font you want to add */
font-family: 'FontName';
src: url([[font:theme|fontname.eot]]);
src: url([[font:theme|fontname.eot]]) format('embedded-opentype'),
url([[font:theme|fontname.woff]]) format('woff'),
url([[font:theme|fontname.woff2]]) format('woff2'),
url([[font:theme|fontname.ttf]]) format('truetype'),
url([[font:theme|fontname.svg]]) format('svg');
font-weight: normal;
font-style: normal;
}
اگر فایلهای مودل رو ویرایش کنم موقع آپدیت میتونم بکاپ فایل اورجینال رو رستور کنم و کشها رو هم پاک کنم و آپدیت کنم. در این صورت باز هم مشکلی در آپدیت ایجاد میشه؟
In reply to Moien Abadi

از omid hamedi در
سلام بالاخره موفق شدم از قسمت فیلد کاستوم css مربوط به پوسته ها فونت رو برای تمام مرورگرهای ویندوز تغییر بدم ولی هر کاری کردم تغییر فونت در مرورگرهای اندروید غیرممکنه. حتی اکثر فونتها رو از قسمت بوت استراپ و پوشه lib بصورت دستی تغییر دادم ولی انگار نه انگار. لطفا اگه روشی هست که برای اندروید هم مشکل رو برطرف کرد معرفی بفرمایید چون اکثر قریب به اتفاق کاربرها برای استفاده از سایت از گوشی اندروید استفاده میکنن. باتشکر.
In reply to omid hamedi

از Moien Abadi در
خوشحالم که موفق شدید.
منطقا اگر پوشه فونت هایتان دسترسی درستی داشته باشند و کدی که در پست بالا نمونه اش را گذاشته اید، بابت دسترسی به مسیر فونت ها درست ادرس-دهی شده باشد،‌ در هر دستگاهی و در هر مرورگری فونت ها به سادگی load می شوند.
برای اینکه گیر کار را پیدا کنید از inspector مرورگر کروم استفاده کنید و ببنید خطایی دریافت میکنید یا نه؟ شاید اینطوری مشکل باقی مانده را هم راحتر پیدا کرده و حل کنید.

نکته مهم:
اگر دوباره مثلا در اپدیت مودل ۳.۷ به ۳.۹ از فایل های تغییر یافته مودل ۳.۷ استفاده کنید و جایگزین کنید یه جایی گیر می افتید که دیگه مشکل پیدا کردن سخت میشود.
وقتی آپدیت میکنید ممکن است تغییرات زیادی حتی در depricate شدن توابع هم رخ داده باشد. بنابراین توصیه اکید این است که هر کاری میخواهید انجام دهید فقط و فقط در همین CSS افزوده انجام دهید و دست به کدهای هسته اصلی مودل نزنید.
In reply to Moien Abadi

از omid hamedi در
ممنون. یک سایت جداگانه برای تست ایجاد کردم.
فونتها درست آدرس دهی شدن چون در inspect مرورگرهای ویندوز نمایش داده میشن و فونتها اعمال میشن. ولی متاسفانه در مرورگرهای اندروید فقط امکان مشاهده سورس صفحه هست و نمیشه inspect گرفت و مشکل رو شناسایی کرد.
راستش در قسمت css تنظیمات تم ها کدهای مختلف font-face رو بکار بردم ولی هیچ تغییر محسوسی نه در ویندوز و نه در اندروید بوجود نمیاد. نمونه اش دو کد زیر و کدی که قبلا فرستادم. ضمنا فونتها رو هم در پوشه فونت در فولدر lib قرار دادم هم در پوشه fonts که برای هر دو قالب پیشفرض ایجاد کردم.
@font-face {
font-family: iransansweb;
src: url('../fonts/iransansweb.eot');
src: url('../fonts/iransansweb.eot?#iefix') format('embedded-opentype'), /* IE6-8 */
url('../fonts/iransansweb.woff2') format('woff2'), /* FF39+,Chrome36+, Opera24+*/
url('../fonts/iransansweb.woff') format('woff'), /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
url('../fonts/iransansweb.ttf') format('truetype');
}

و این کد :

@font-face {
font-family: iransansweb !important;
src: url('iransansweb.eot');
src: url('iransansweb.eot?#iefix') format('embedded-opentype'), /* IE6-8 */
url('iransansweb.woff2') format('woff2'), /* FF39+,Chrome36+, Opera24+*/
url('iransansweb.woff') format('woff'), /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
url('iransansweb.ttf') format('truetype');
}

در حال حاضر فقط کد زیر رو بکار بردم که فونت در ویندوز تغییر میکنه :
body {
font-weight: 800 !important;
}
html {
}

ممنون میشم لطف کنید و کد فونت فیس رو با ساختار درستش که باید در custom css تنظیمات تم در سایت قرار بدم تصحیح بفرمایید. داکیومنتیشن مودل هم قدیمی شده آپدیت نکردن.