PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

kyryll yevseiev -
Кількість відповідей: 17

Доброго дня!


Пропонуємо вам встановити наш плагін PayAllWays для LMS Moodle. PayAllWays – це єдиний на цей час плагін в Україні, що дозволяє одразу після встановленя монетізувати ваш Мудл. Плагін встановлюється через стандартну систему управління плагінами адміністративного інтерфейсу та є агрегатором платіжних систем. PayAllWays тільки що створений, працює в режимі Maturity Beta та на цей час має тільки одну платіжну систему, а саме Portmone для прийому платежів. Платіжна система, яка з'явиться у наступному оновлені – Приват24.

 

Плагін розповсюджується вільно. Плагін готовий для встановлення та використання вже зараз.

 

Після встановлення та налаштування PayAllWays кожний елемент будь-якого навчального курсу може бути заблокований. Умовою для розблокування є сплата студентом визначеної ціни. На рахунок викладача зараховується 100% коштів, вказаних як ціна точки блокування. Існує два типи блокування (відповідно, дві стратегії монетизування курсу) – поелементно, коли ціна встановлюється за кожний елемент курсу, та за весь курс, коли створюється єдина точка блокування з єдиною ціною за весь курс. При цьому, викладач сам обирає елмент, починаючи з якого  блокується весь курс.

 

 

PayAllWays має дві глобальні опції налаштування, а саме:

1. Як юридична особа

2. Як фізична особа.

Вибір цих опцій здійсюється в момент встановлення плагіну та може бути змінений пізніше через налаштування в глобальном списку плагинів.

 

Якщо PayAllWays встановлено як юридична особа, усі платежі спрямовуються за єдиних визначених реквизитів юридичної особи. Якщо PayAllWays встановлено як фізична особа, кожний окремий викладач має можливість встановити свої власні платіжні реквізити для отримання коштів за свій власний навчальний курс. Більш того, викладач має можливість встановити різні реквізити для кожного курсу.

 

Реквізити юридичної особи отримувача коштів виглядають наступним чином:

-          Найменування юридичної особи

-          Код ЄДРПОУ

-          МФО Банку

-          Номер розрахункового рахунку у форматі IBAN

-          Номер пластикової картки, що прив’язана до р/р юридичної особи

 

Реквізити фізичної особи отримувача коштів, що налаштовуються для окремого курсу, виглядають наступним чином:

-          ПІБ

-          Номер паспорту або номер ID картки

-          Номер пластикової картки

-          Номер рахунку у форматі IBAN, що прив’язаний до пластикової картки

-          Код РНОКПП (ІПН)

 

Публічні правила PayAllWays, зокрема договір публічної оферти та політика конфіденційності знаходяться за постійним посиланням

https://expert.education/mod/page/view.php?id=113&forceview=1

 

Відео як саме працює плагін можна переглянути на нашому каналі у Ютуб

Частина 1.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZNwGXpT9qc

Частина 2.

 

Завантажити плагін можна за постійним посиланням

http://expert.education/_payallways_download/availability_payallways.zip

 

У найближчому часі плагін буде доступним для завантаження з офіційного репозиторію плагинів LMS Moodle

 


Середня оцінка:Корисно (1)
У відповідь на kyryll yevseiev

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

Alexandre Scherbyna -

Дякую за виконану роботу! Це просто супер! Надзвичайно корисний плагін для України, де досі не було технічної можливості автоматизувати процес оплати за навчання в Moodle. Особливо хочу відзначити розширені функціональні можливості в порівнянні з іншими плагінами, а саме можливість робити платним не весь курс, а лише його частину.

Але є питання до авторів. Наприклад, на сайті мого університету не можна допустити, щоб викладачі могли самостійно встановлювати оплату за свої курси, тим більше вносити власні банківські реквізити, бо це державний університет, а не приватна лавка. Очевидно, нам треба буде в ролі викладача відключити право роботи з плагіном, а надати це право якійсь іншій ролі. Причому цю роль можна надавати не тільки на рівні курсу, а й на рівні категорій курсів, оскільки різні кафедри і факультети можуть мати власні рахунки для оплати за навчання, я правильно розумію?

Також хотілося б дізнатися, в яку папку встановлюється плагін і з якими версіями Moodle він сумісний?

Ще раз дякую!

У відповідь на Alexandre Scherbyna

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

kyryll yevseiev -
Доброго дня, пане Олександр.
1. Так, вы маєте можливість встановити плагін на сайт вашого університету у режимі юридичної особи. Тобто, усі платежі від студентів будуть спрямовані на р/р університету. Це одна з двох глобальних опцій плагіну. 

Резюме тут таке - якщо ви юр.особа, то встановлюйте плагін як юр.особа. Якщо ви надаєте можливість викладачам заробляти на власних курсах - встановлюйте плагін у режимі фіз.особи. Якщо треба офіціозу в універі, а гроші хочеться заробляти незалежно та самостійно, тож встановлюйте на універський Мудл плагін як юр.особа, а на нашому порталі http://expert.education створюйте власні курси та приймайте як фіз.особа. 

2. Для встановлення плагіну використовуйте стандартний адмін інтерфейс LMS Moodle Плагіни -> установка плагинів.

3. Орієнтувалися на останню версію Мудла. Тожбо якщо щось не працює, оновляйте свій Мудл. Ми плануємо ще багато релізів (зараз працює з Портмоне, наступна версія - Приват24), тожбо і в майбутньому будемо орієнтуватися на останні версії платформи. Сумісність зверху-вниз обумовлюється архітектурою Мудл. 

Наш промо-лист знаходиться в аттачменті. Буду радий, якщо ви розшарите його серед колег з інших університетів та шкіл. Ми дійсно доклали багато зусиль для розробки PayAllWays і будемо надзвичайно вдячні додатковому промоушену серед професіоналів освіти.  

У відповідь на kyryll yevseiev

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

Alexandre Scherbyna -

Дякую за швидку відповідь.

Єдиний рахунок для всього сайту і окремий рахунок для кожного курсу - це два крайні випадки. А проміжні випадки можливі? Окремий рахунок для категорії курсів факультету чи підкатегорії курсів кафедри?

Орієнтуватися на останню версію Moodle - це добра порада, але я адмініструю також сайти, де в силу різних причин версія Moodle далеко не остання і стандартний інтерфейс встановлення плагінів не працює, тому я і запитую про те, на яких версіях тестувався плагін і в яку папку він встановлюється вручну.

Для популяризації вашого плагіну запрошую вас виступити на черговій конференції MoodleMoot Ukraine або хоча б розмістити на сайті конференції підбірку матеріалів.

У відповідь на Alexandre Scherbyna

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

kyryll yevseiev -
На даний час проміжні випадки можливі тільки якщо кафедра чи факультет встановлює окремий Мудл на своему піддомені та налаштовує PayAllWays у режимі юр.особи зі своїми реквізитами. Тобто якщо беремо 1 окремий Мудл, то на даний час можемо налаштувати або безліч рахунків для фізичних осіб або один рахунок для юридичної особи. Теоретично ми можемо зробити налаштування для декількох юр.осіб в рамках однієї системи, але найближчі плани передбачають розвиток плагіну в сторону додавання декількох платіжних систем. 

Щодо вашого питання 
>>>
Очевидно, нам треба буде в ролі викладача відключити право роботи з плагіном
<<<
Якщо плагін встановлено з налаштуваннями юридичної особи, то тільки роль адміністратора має можливість змінювати ці реквізити або перейти в режим ФОПів. Якщо це режим ФОПів, то будь-яка роль, яка має можливість створити курс, має також можливість блокування курсу та/або його елементів. 

Щодо підтримки архаїчних версій Мудлу - однозначно ні. Фінанси передбачають максимальну захищеність, а на це в певній мірі можна розраховувати тільки при використанні останніх стабільних версій, так як чим старіша система, тим більш відомі її уразливості. Так чи інакше, PayAllWays не тестувався на старих версіях, але саме для вас я у найближчому часі напишу, як можливо встановити плагін без стандартного інтерфейсу встановлення плагинів, якщо це взагалі можливо. Але як і раніше плагін на цих версіях тестуватися не буде. Моя особиста думка полягає в тому, що якщо власник системи свідомо відокремив себе від оновлень цієї системи, то це його власний вибір. Нажаль, або на щастя, ми орієнтуємось на сумісність з новими апдейтами.

Щодо конференції, дякую за запрошення. Ми обов'язково виступимо. та й матеріали розмістимо. Чи можна десь підписатися на новини щодо конференції, щоб отримати інформацію про її дату, час та місце проведення якомога раніше, щоб спланувати власний графік?
У відповідь на kyryll yevseiev

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

Alexandre Scherbyna -

Розділити сайт університету на сайти окремих факультетів і кафедр - це надто радикальна пропозиція. усміхаюсь

Для ролей в Moodle є такі контектсти: 1) система, 2) категорія або підкатегорія курсів, 3) курс, 4) елемент курсу. Тому мені здалося не зовсім логічним, що параметри оплати можна задавати в усіх контекстах, крім 2).

Будь-який плагін повинен містити інформацію про версії Moodle, з якими він працює. Наскільки я зрозумів, ваш працює тільки з 3.8. Але я не називав би всі інші версії архаїчними.

Про плагіни Moodle, які можна встановлювати лише через стандартний інтерфейс, я ще не чув.

Ви і всі, хто тут зареєстрований, одержать запрошення на конференцію, яка планується на 22 травня.

У відповідь на Alexandre Scherbyna

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

kyryll yevseiev -
>>>Розділити сайт університету на сайти окремих факультетів і кафедр - це надто радикальна пропозиція. <<<Дозвольте з вами не погодитися. Це не є радикальним рішенням, а навпаки самим типовим.
Візьміть будь-який універ на западі, та в ньому усі факультети висять на окремих піддоменах.
Вот Техаський Технологічний https://www.ttu.edu/ розділ - academics
Вот ми співпрацюємо з Арлінгтонським Технологічним - https://vt.edu/resources/faculty-and-staff.html - усі департаменти на окремих піддоменах

Вот моя альма-матер - Каразіна - усі факультети на окремих піддоменах
https://www.univer.kharkov.ua/ua/departments
зокрема, рідний мехмат взагалі розділений зараз на два окремих факультети
http://math.univer.kharkov.ua/
http://www-csd.univer.kharkov.ua/

Тобто встановити Мудл як moodle._specified_faculty.univer.org - немає жодних ані логічних ані технологічних проблем. Та взагалі, навіщо математикам бачити курси філологів та навпаки?

По інших ваших питаннях я відповім у робочий час після консультацій з командою.
У відповідь на kyryll yevseiev

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

Alexandre Scherbyna -
Студентам одного факультету часто курси читають викладачі з інших факультетів. Тоді або студенту або викладачу доведеться реєструватися на кількох сайтах. А як зібрати в деканаті дані про успішність студентів з усіх цих сайтів?
У відповідь на Alexandre Scherbyna

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

kyryll yevseiev -
Пане Олександр, я перепрошую, але ви питаєте в мене, як організувати роботу Університету в темі про платіжний плагін )) Зареєструватися на декількох системах для студента не повинно бути особливою проблемою. Існують декілька плагінів для авторизації через соціальні мережі. Тожбо достатньо мати один аккаунт у Твіттері або Фейсбуці, щоб швидко авторизуватися на декількох мудлах. У самому мудлі існують можливості по експорту/імпорту оцінок, тощо.

Тем не менш, якщо спростити ваше питання, воно звучить як - чи існує можливість налаштування декількох рахунків юридичної особи для однієї системи. І відповідь - на данному етапі - ні.

Але, тем не менш, ми зацікавлені в розповсюдженні плагіну і якщо це обмеження буде суттєвою перешкодою, звісно ми його усунемо.

Наприклад, зараз у кожному окремому курсі у режимі ФОПів налаштовуються платіжні реквізити ФОПу. Технічно не важко зробити глобальні налаштування для Юр.осіб налаштуваннями за замовченням та надати можливість їх редагувати для кожного окремого курсу.

Саме я не знаю внутрішню кухню університетів та скільки там в них існує рахунків для окремих факультетів.

До вашого питання
>>Для ролей в Moodle є такі контектсти: 1) система, 2) категорія або підкатегорія курсів, 3) курс, 4) елемент курсу. Тому мені здалося не зовсім логічним, що параметри оплати можна задавати в усіх контекстах, крім 2). << Саме на цей час режим юр.особи це налаштування на рівні (1) А налаштування для ФОПів на рівні (3) та (4).

Кажучи простіше, наша мета як розробників, визначити, хто є отримувачем коштів за окремий курс. Звісно, якщо Мудл встановлено від імені юр.особи то достатньо одного рахунку для отримання коштів за продані курси. Усе інше - це внутрішня кухня і юр.особа завжди може побачити, які студенти сплачували та за які конкретно курси.

Тем не менш, я буду вдячний Вам, якщо ви залишите побажання по удосконаленню плагіну із власного досвіду. Не обіцяю швидкого апдейту, так як зараз перед нами стоїть головна задача по розповсюдженню
та популяризації плагіну (і повірте, це немалі зусилля), але обіцяю, що усі побажання будуть зібрані до документу з функціональними вимогами наступних версій якщо ці побажання будуть цікаві хоча б ще двом трьом користувачам.
У відповідь на kyryll yevseiev

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

Alexandre Scherbyna -
Добре, дякую! Мені потрібен час щоб протестувати плагін, а потім, можливо, ми продовжимо цю розмову більш предметно.
У відповідь на Alexandre Scherbyna

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

kyryll yevseiev -
Пане Олександр, після консультацій з командою можу надати вам додаткові подробиці щодо сумісності плагіну зі старими версіями Мудлу.

Мінімально потрібна версія Мудл 3.7. збірка 2019052000
Ця версія (та наступні) має веб-інтерфейс для завантаження плагінів.

Раніші версії не підтримуються, оскільки мають суттєві розбіжності у архітектурі, а саме - структура БД, методи API, тощо.

Якщо є технічні складнощі по оновленню Мудлу, напишіть, будь-ласка, адміністратору УНПКДО Expert Education за адресою admin@expert.education та він виконає згідно комерційного контракту будь-які роботи по оновленню Мудлу та середовища (php/mysql/AJAX/web server тощо) на вашому сервері з гарантією якості.
У відповідь на kyryll yevseiev

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

Maks Mokriev -
Це супер. Ви просто неймовірні. Такий модуль для України досить актуальний. Мене вже неодноразово про таке запитували. Звичайно інтеграція з ПриватБанком врази додасть йому популярності.
Запропоную його встановити та протестувати.
У відповідь на kyryll yevseiev

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

Владимир Васильев -

Доброго дня!

Питання:

1) А де в системі можливо подивитися , наприклад администратору,  заплатив чи ні студент?

2) Чи можливо встановити признак (ознаку) студенту , що курс сплачено, якщо він оплатив  курс не через плагін?

3) Чи можливо відмінити ознаку оплати студенту , що курс сплачено вручну?

У відповідь на Владимир Васильев

PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

kyryll yevseiev -
Доброго дня.
1. Якщо доступ до курсу відкритий після оплати, то це і є ознакою того, що оплата була здійснена. Адміністратор може зайти до курсу під логіном студента та переконатися.

2. Звісно ні. Плагін для того і існує, щоб обробляти платежі.

3. Звісно ні. Плагін для того і існує, щоб обробляти платежі . Якщо ви хочете приймати платежі в ручному режимі, вам не потрібен наш плагін.

До речі, якщо ви маєте будь-яке відношення до сайту iyt.in.ua, будь ласка, вкажіть якісь контакти на вашому сайті, наприклад телефон або електронну пошту, бо нам потрібно з вами зв'язатися. Якщо ви не маєте до цього сайту нікого відношення, то просто проігноруйте цей запит. Дякую.
У відповідь на kyryll yevseiev

Re: PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

Олексій Марценюк -

Доброго дня, на жаль, бачу, що плагін неможливо завантажити, ви припинили його розробку, розповсюдження та підтримку?

У відповідь на kyryll yevseiev

Re: PayAllWays - плагін для монетизації Moodle в Україні

Alexandre Scherbyna -

Ось, знайшов посилання на вільну версію від Андрія Семенця: https://github.com/semteacher/moodle-payment_gateway_liqpay ;

Проте не знаю нескільки вона функціональна. Я її не тестував. Протестуйте Ви і повідомте нам про результат.