Integrace se třetími stranami

Integrace se třetími stranami

autor Lucie Neubauerová -
Počet odpovědí: 4

Dobrý den, 

dokázali byste mi poradit, jakým způsobem propojit Moodle se systémem 3 strany? 

Slyšela jsem o jakémsi konektoru, ale nedokážu dohledat plnohodnotné informace. Otázkou je, zda vůbec nějaký existuje. Dále se dočítám o různých pluginech, například Microsoft vytvořil speciální plugin pro Moodle. Existuje nějaký univerzální, případně je potřeba nějaký? 

Potřebuji přenášet data z Moodlu (výsledky kurzů,..) a do Moodlu (kurzy zapsané uživatelům) ze systému 3. strany. 

Děkuji za pomoc, případně ráda doplním potřebné info, pokud jsem se vyjádřila velmi stručně. 


Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lucie Neubauerová

Re: Integrace se třetími stranami

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Dobrý den.

Vždy záleží na tom, co přesně od integrace očekáváte a jaké možnosti nabízí externí systém. Většinou se neobejdete bez zakázkového vývoje ušitého na míru přímo tomu, co potřebujete. Pokud nemáte k dispozici vlastní vývojáře, doporučuji obrátit se s podrobnější poptávkou na některého z oficiálních Moodle partnerů.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Integrace se třetími stranami

autor Lucie Neubauerová -

Dobrý den, 

děkuji za odpověď. 

V případě, kdy chci ze systému 3 strany načítat uživatele a jím přiřazené kurzy do Moodlu a naopak z Moodlu jejich výsledky do systému 3 strany, je potřeba dovývoj? 

Podařilo se mi najít ještě možnost připojení přes webové služby, ale nejsem si jistá, jestli je to správné řešení.

V odpovědi na Lucie Neubauerová

Re: Integrace se třetími stranami

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Ano, integrace se ve valné většině řeší přes webové služby. Skrze ně voláte příslušná API na obou koncích integrace. Ale pořád platí, že záleží na tom, jakými funkcemi disponuje ten druhý systém, se kterým Moodle integrujete.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Integrace se třetími stranami

autor Lucie Neubauerová -
Děkuji za informace.
Nakonec jsem se rozhodla řešit import a export dat přes .csv (případně .xlsx). Ručně veškeré operace zvládnu. Potřebovala bych však celý proces trochu zautomatizovat.
Je nějaký modul, který by mi umožnil automatický export výsledků? Myšleno tak, že by běžela pravidelně v noci plánovaná úloha, která by exportovala data (změny) do souboru a ukládala je na předem určené místo?