Automatické hodnocení - škály

Automatické hodnocení - škály

autor Lucie Neubauerová -
Počet odpovědí: 6

Dobrý den, 

máte někdo zkušenosti s hodnocením kurzů pomocí škál?

Potřebovala bych, aby výstup/hodnocení testu bylo pouze Splnil/Nesplnil a tento výsledek exportovat ze systému v xls. Našla jsem metodu hodnocení škálami, ale zatím jsem narazila jen na možnost, kdy v rámci kurzu, oblast Známky, zadávám škály u jednotlivých uživatelů ručně.

Dokáže systém přiřadit škálu uživatelům automaticky na základě získaného počtu bodů (př.: 0-5 bodů = nesplnil, 6-10 bodů = splnil)?

Děkuji a s pozdravem

Lucie Neubauerová

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lucie Neubauerová

Re: Automatické hodnocení - škály

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Doporučuji použít další známku (bude vypočítaná) a tu přiřadit škále. Hodnota škály je 1,2 (nesplnil,splnil).

Pak můžete exportovat je vypočtené položky.





Křestní jméno Příjmení E-mailová adresa Uživatelské jméno xxx (Skutečná hodnota)
1 user18@seznam.cz1 user1 Nesplňuje
2 user18@seznam.cz2 user2 Splňuje
buž 3 user18@seznam.cz3 buser3 Splňuje

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Automatické hodnocení - škály

autor Lucie Neubauerová -

Dobrý den, 

děkuji Vám za odpověď. 

Nastavit se mi vše podařilo a funguje. Jen bych měla otázku k samotném výpočtu, který jste uvedl =ceil((t+5)/10).

Co znamenají jednotlivá čísla, tedy 5 a 10 ve výpočtu? Čistě pro případ, že bych chtěla podmínky poupravit.

Děkuji a s pozdravem

Lucie Neubauerová

V odpovědi na Lucie Neubauerová

Re: Automatické hodnocení - škály

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Jde o výpočet známky, obrázky se bohužel slily do jednoho, tento



Při výpočtu jsem použil převod 0-4,9 na 1 a 5-10 na 2

slovy = vyšší celé číslo(( známka +5)/10)

Popis je na https://docs.moodle.org/35/en/Grade_calculations

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Automatické hodnocení - škály

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Je nějaký důvod, proč to dělat takto a ne pomocí round() ?

V odpovědi na David Mudrák

Re: Automatické hodnocení - škály

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé
Jo řešení je více, hlavně jsem chtěl navést na výpočet nové známky a nutnost transformace. Skýtá to mnoho zajímavých možností.
Zdraví Bohuš Havel