Podział grupy na podgrupy

Podział grupy na podgrupy

Napisane przez: Igor Brzeżek ()
Liczba odpowiedzi: 4

Szukam i szukam ale nic nie znalazłem w temacie jak niżej.

Jest kurs, w nim mam kilka grup (uczelnia, rok, i podział na grupy studenckie). Teraz w ramach każdej grupy (powiedzmy po około 20-25 osób) chcę stworzyć coś w rodzaju grup projektowych, grup zadaniowych. Po co? Realizowane laboratoria będą wykonywane właśnie w tych grupach aby nauczyli się pracować razem a ja abym miał mniej sprawozdań do sprawdzania uśmiech Tylko czy to jest możliwe w Moodle? Sedno w tym, że aby to miało sens na grupę musiało by zostać do Moodle przesłane jedno sprawozdanie i po jego ocenie wszystkie osoby z takie podgrupy miałby mieć automatycznie wstawiana ocenę. Takiej możliwości nie widzę.

W odpowiedzi na Igor Brzeżek

Odp: Podział grupy na podgrupy

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()
Są tutaj dwa etapy
  1. utworzenie grup "zadaniowych" o innym składzie niż grupy "dziekanatowe",
  2. utworzenie zadania grupowego.

1. Żeby utworzyć dwa różne zestawy grup w kursie, użyj mechanizmu "groupings". W polskim tłumaczeniu nazywa się to trochę myląco "grupy nadrzędne", ale to właśnie umożliwia tworzenie różnych zestawów grup w kursie. Czyli możesz mieć zestaw z grupami "dziekanatowymi" i drugi zestaw - z grupami "zadaniowymi".

2. Żeby utworzyć zadanie grupowe (w którym jeden student wysyła pracę w imieniu grupy "zadaniowej", potem Ty tę pracę oceniasz raz, a ocena idzie do wszystkich członków grupy) skorzystaj z tych opcji, pamiętając, żeby w opcji "Grouping for student groups" wybrać zestaw grup "zadaniowych"

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Podział grupy na podgrupy

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Jeszcze gwoli uzupełnienia - grupy "zadaniowe" mogą, ale nie muszą być podgrupami grup "dziekanatowych". Te zestawy grup są od siebie niezależne.

I przy okazji, tutaj film pokazujący sposób tworzenia zestawów grup (dla Moodle wersji 3.1, ale idea jest nadal ta sama w nowszych wersjach Moodle).

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Podział grupy na podgrupy

Napisane przez: Igor Brzeżek ()
Dzięki za informację. Podział na grupy i "pod-grupy" mam już od jakiegoś czasu ale nie używałem nigdy zadań grupowych. Zaraz zabieram się do testowania.
W odpowiedzi na Igor Brzeżek

Odp: Podział grupy na podgrupy

Napisane przez: Anna Dębicka ()

Witam, 

Mam również problem z tworzeniem grup. 

Chciałam stworzyć nadrzędną grupę, która składa się z 3 dużych grup (t2, t3, t4) . W aktywnościach dodałam możliwość samodzielmego zapisu do tych grup (bez limitu osób ). Studenci zaczęli się zapisywać. 

W innej aktywności dodałam możliwość tworzenia samodzielnie przez studentów grup projektowych (limit od 2 do 5 osób ). 

Niestety w drugiej aktywności pojawiają się stworzone przeze mnie wcześniej duże grupy tylko tym razem z limitem do 5 os.

Czy istnieje możliwość ukrycia tych dużych grup i ich rozdzielenia ? Tak, żeby nie było ich widać w tej aktywności, w której studenci sami tworzą grupy? 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Anna

Załącznik ($a)