چطور میتونم یک مودل demo داشته باشم

چطور میتونم یک مودل demo داشته باشم

از Amin Farajzadeh در
Number of replies: 2
باسلام

چطور میتونم یک سایت مودل شبیه  http://school.demo.moodle.net داشته باشم که هرچند وقت یکبار ریست بشه.

برای ریست شدن درس ها یک پلاگین پیدا کردم (local_sandbox) اما میخوام کل سایت ریست بشه.

تعداد امتیازات:  -
In reply to Amin Farajzadeh

در پاسخ به: چطور میتونم یک مودل demo داشته باشم

از Moien Abadi در
سلام

خوب فکر کنم یک راهش این باشه که از آنجایی که کل سایت هم در واقع یک شبه درس است با کمی کد نویسی و ارتقا این پلاگین بتوانید این کار را بکنید.
از روی فایل readme می توانید ببینید که روش کارش چطوری است. یا اینکه  ازش ایده بگیرید و خودتون یک پلاگین بنویسید که هم moodledata مورد نظرتون را restore  کنه و هم  database را.
در واقع اطلاعات درس ها در دو سطح در مودل ذخیره می شوند. داده هایی که در دیتابیس نگهداری می شوند و داده هایی که جنس فایلی دارند.  توی این پلاگین این کار در سطح درس ها انجام می شود که با تغییرات در آن می توانید آن را در سطح کل سایت که یک شبه درس است اجرا کنید.
امیدوارم این توضیح برای شروع نوشتن یک پلاگین خوب کمک کند.
In reply to Moien Abadi

در پاسخ به: چطور میتونم یک مودل demo داشته باشم

از Moien Abadi در

یک نکته را باید اصلاح کنم:

کل سایت یک شبه درس نیست. بلکه صفحه frontpage‌ مودل در واقع یک شبه درس است که میتوانید از آن بکاپ بگیرید. خیلی از اطلاعات کل سایت، الزاما در بسته بکاپ صفحه اول مودل ذخیره نمی شود.  خیلی از مقادیر کافینگ مودل در دیتابیس را باید جداگانه دوباره بازنشانی کنید. به نوعی هم دیتابیس را باید دوباره با اطلاعات اماده شده جایگزین کنید و هم مودل دیتا را .