مشکل در دانلود فایلهای با عناوین فارسی

مشکل در دانلود فایلهای با عناوین فارسی

از Ali Ahmadian در
Number of replies: 3

با سلام

من مودل را در شبکه داخلی راه اندازی کردم و استفاده می کنم.مشکلی این هست که وقتی فایلی با عنوان فارسی ( نام فایل به صورت فارسی تایپ شده) را در درس بارگذاری میکنم دانشجویان از شبکه داخلی دانشگاه به راحتی دانلود می کنند ولی وقتی از منزل به مودل وصل می شوند دانلود فایل با خطا مواجه می شود.در مورد فایلهایی با عنوان لاتین هیچ مشکلی وجود ندارد.

تعداد امتیازات:  -
In reply to Ali Ahmadian

در پاسخ به: مشکل در دانلود فایلهای با عناوین فارسی

از Moien Abadi در

سلام 

اگر بفرمایید که نسخه مودل شما چند است؟ وچه پیغام خطایی نشان داده می شود؟ دقیق‌تر می توانیم کمک کنیم.

همچنین بگید که در تنظیمات دیتابیس تنظیم Collation دیتابیس مودل شما چیست؟

In reply to Moien Abadi

از Ali Ahmadian در

نسخه مودل 3.0.4 می باشد و در مرورگر پیغام خطای 504 نشان داده می شود. nدر بخش مدیریت قسمت محیط unicode را نصب شده نشان می دهد .فکر کنم پیش فرض  utf8_general_ci نصب شده است.

In reply to Ali Ahmadian

از Moien Abadi در

یعنی شما در هنگام دریافت فایل‌ها با اسم لاتین  (مثلا abcd.doc) از خارج از شبکه داخلی دانشگاه مشکلی ندارید؟ ولی وقتی می‌خواهید از خارج از شبکه داخلی  فایلی که اسمش فارسی است ( مثلا راهنمای_تکلیف.doc) را دانلود کنید با خطای 504 یا Gateway Time-out مواجه می شوید؟

اگر مطمئن هستید که تنظیمات collation دیتابیس شما مشابه تصویر زیر درست است:
collation دیتابیس
ببنید مقدار  max_execution_time در php.ini  چند است؟ آن را افزایش دهید و ببینید تغییری حاصل می شود؟

در حین این تست پیشنهاد میکنم نمایش پیغام های اشکال زادیی را در مودل را در بخش مدیریت > توسعه > اشکال زدایی فعال و تیک بزنید.
اشکال زدایی
بعد ببینید چه خطاهایی نمایش می‌دهد. آنگاه اینجا ارسال کنید شاید اینطوری بهتر بتوانیم با مشورت مشکل را پیدا کنیم.