Přihlašování účastníků do různých skupin

Přihlašování účastníků do různých skupin

autor Lenka Bednaříková -
Počet odpovědí: 11

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli je možné pomocí systému Moodle vytvořit systém na přihlašování účastníků do různých skupin.

Konkrétněji: plánujeme projektový den, kdy na škole budou v různých učebnách různé projekty pro studenty, kdy každý ze studentů se může přihlásit do jednoho z těchto projektů. Je třeba také omezit počet přihlášených osob. Je možné něco takového pomocí Moodle realizovat?

Děkuji za odpověď

Lenka Bednaříková

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lenka Bednaříková

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor Miroslav Sklenář -

Dobrý den, myslím, že můžete použít standardní modul Anketa (kde můžete také nastavit limity). https://docs.moodle.org/32/en/Choice_activity 

Případně, pokud chcete s účastníky dál pracovat v Moodle a zobrazovat jim třeba materiály apod., pak můžete využít rozšiřující plugin Group choice (https://moodle.org/plugins/mod_choicegroup). Účastníci se Vám rozdělí přímo do skupin kurzu. 

Mirek Sklenář

V odpovědi na Miroslav Sklenář

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor Lenka Bednaříková -

Dobrý den,

děkuji moc za odpověď, dnes jsem vyzkoušela, ale mám problém...

Stalo se mi, že přestože jsem nestavila limity, byly překročeny...Takže u volby, kde byl limit 15 studentů se mi najednou objevilo 24... Když jsem přebytečné odstranila, opět se mi tam někteří objevili... - pro sebe mám vysvětlení, že studenti zůstali přihlášeni na stránce, kde ještě nebyla volba naplněna, proto mohli tuto volbu zvolit a odeslat...

Lze tomu nějak předejít? Napadla mě třeba varianta, refresh stránky v nějakých rozumných intervalech, ale vůbec netuším, jestli něco takového je možné v systému Moodle nastavit, ideálně pro konkrétní stránku...

Pro upřesnění používám verzi Moodle 2.4, možná v novější již je doladěno...


Děkuji za odpověď

Lenka Bednaříková

V odpovědi na Lenka Bednaříková

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor Lukáš Mižoch -

Je nějaký důvod, proč používáte 3–5 let starou verzi?

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor Lenka Bednaříková -

Asi jediný... obava z aktualizace...

V odpovědi na Lenka Bednaříková

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor Lukáš Mižoch -

To chápu, ale používáte systém, pro který vyšly poslední bezpečnostní aktualizace v roce 2014. To mi přijde jako docela velké riziko.

V odpovědi na Lenka Bednaříková

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor David Pačes -

Dobrý den,

problém bude jinde, nejspíše máte u Ankety povolený skupinový režim, Moodle potom totiž nastavený limit chápe jako limit pro každou jednotlivou skupinu. Student pak může danou volbu vybrat i v případě, že je již obsazena lidmi z jiných skupin a on už by byl přes limit. Pokud by ošem došlo k obsazení lidmi z téže skupiny, tak už mu systém výběr volby nepovolí, protože to hlídá právě dle skupin. Je to dost nesmyslné, ale bohužel takto se modul chová.. Řešením je vypnout u Ankety skupinový režim, pak je limit brán pro všechny účastníky kurzu dohromady.

 

V odpovědi na David Pačes

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor Lenka Bednaříková -

Dobrý den,

to mě také napadlo, ale já tvořím jinou skupinu než studenti a mě to nedovolí vybrat si již obsazenou aktivitu...

Navíc mi je líto zrušit skupiny, protože aktivity jsou napříč jednotlivými třídami a pokud zruším skupiny, nebudou moci jednotlivý třídní přehledně zjistit, jestli je jejich student již někde zapsán či nikoliv...

Ještě jsem to znovu prozkoumala s těmi skupinami... a máte pravdu, pokud nechám volbu "všichni uživatelé", tak mi to nedovolí vybrat aktivitu, protože je plná, pokud ale zvolím jen konkrétní skupinu, tak aktivitu zvolím... Napadlo mě tedy, nejde někde v oprávnění uživatelů zakázat studentům, aby mohli měnit zobrazené skupiny? Kdyby mohli mít jen skupinu "všichni uživatelé", zapsat by se nemohli, ale vyučující by měli o skupinách přehled...


V odpovědi na Lenka Bednaříková

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor David Pačes -

Dobrý den,

skupiny v kurzu rušit nemusíte, stačí pouze vypnout v průběhu hlasování skupinový režim u Ankety (běžná nastavení modulu - režim skupin -> žádné skupiny) a po skončení hlasování si jej klidně můžete zase zapnout a filtrovat studenty dle skupin.

V odpovědi na David Pačes

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor Lenka Bednaříková -

Dobrý den,

ano, vím, že skupiny rušit nemusím. Ale chtěla jsem, aby učitelé mohli průběžně kontrolovat, jestli mají své studenty přihlášeny nebo ne... k tomu byla nabídka volby skupiny ideální...

Dá se to obejít tím, že člověk vyexportuje informace do tabulky a filtruje... ale to již je zase o trochu složitější....

V odpovědi na David Pačes

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Je to dost nesmyslné, ale bohužel takto se modul chová.

Asi by stálo za to prohledat tracker a případně požádat o novou funkci - dovedu si představit přepínač, kterým se toto chování nastavuje ("limit napříč skupinami" / "limit v rámci skupin").

Chová se to stejně při režimu oddělených a viditelných skupin?

V odpovědi na David Mudrák

Re: Přihlašování účastníků do různých skupin

autor David Pačes -

To by asi stálo, přesně tak nějak bych si to představoval i já, mít možnost toto chování přepínat, protože nyní, když není nijak upozorněno na odlišné chování v případě nastaveného skupinového režimu, je to pro uživatele matoucí a domnívají se pak, že limity nefungují..

A ano, v režimu oddělených i viditelných skupin se to chová stejně, student může zvolit volbu i "nad limit" (pokud není limitu dosaženo lidmi z jeho skupiny).