Kwestionariusz otwarty dla gości Moodle 3.2.1

Kwestionariusz otwarty dla gości Moodle 3.2.1

Napisane przez: Marcin Frankiewicz ()
Liczba odpowiedzi: 4

Czy istnieje możliwość aby odwiedzający stronę WWW goście mogli wypełniać kwestionariusz bez konieczności logowania się(ewentualne auto-logowanie dla gości)?

Wiem że w oficjalnej dokumentacji Moodle napisane jest że goście mają zawsze dostęp tylko do odczytu...

Czy istnieje jakiś hack, który umożliwi odwiedzającym wypełnienie kwestionariusza bez logowania? Potrzeba stworzyć dodatkową rolę?

Uprawnienia dla kwestionariusza i nie tylko..

autologinguests : yes
mod/questionnaire:submit = dodany_gość(guest)
mod/questionnaire:view = dodany gość(guest)
Moodle : 3.2.1



W odpowiedzi na Marcin Frankiewicz

Odp: Kwestionariusz otwarty dla gości Moodle 3.2.1

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Gdzieś kiedyś coś takiego robiłem i pamiętam, że oprócz zmiany uprawnień gościa trzeba było zmienić coś w bazie danych i chyba jeszcze w którymś z plików w katalogu \questionnaire\db\

Jeśli odnajdę swoje notatki z tamtego czasu, to dam znać, a tymczasem...

... może feedback byłby lepszym wyjściem?

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Kwestionariusz otwarty dla gości Moodle 3.2.1

Napisane przez: Marcin Frankiewicz ()

Istnieje wątek na tym forum który o tym mówi, jednakże dotyczy on Moodla 2.2...


https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=240103&parent=1042944

W odpowiedzi na Marcin Frankiewicz

Odp: Kwestionariusz otwarty dla gości Moodle 3.2.1

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

A, i to na dodatek wątek z tymi hackami, których nie mogłem sobie przypomnieć uśmiech

Ale jeśli ten sposób w 3.2 nie działa, to niestety więcej nie pomogę.

Ale, czy feedback nie będzie ok? Dlaczego potrzebujesz konkretnie kwestionariusza? Ten hack, który działał w 2.2 też miał swoje minusy, bo - o ile dobrze pamiętam - nie zabezpieczał on w żaden sposób przed ryzykiem równoczesnego wypełniania kwestionariusza przez dwie osoby z uprawnieniami gościa.

W każdym razie, od tamtego czasu nie używałem tego rozwiązania, m.in. ze względu na ten minus. Można użyć modułu feedback, a w ostateczności google forms albo lime survey (ale te dwa ostatnie to już oczywiście rozwiązania poza moodle)

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Kwestionariusz otwarty dla gości Moodle 3.2.1

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Zdecydowanie masz rację. Czuję się trochę wywołany do tablicy, bo walczyłem o tę funkcjonalność i rzeczywiście do pewnej wersji moodle 2 to działało. Później również nie sprawdzałem. Zamiast poważnie ingerować w moodla i bazę danych zacząłem używać limesurvey.

Swoją drogą poza problemami z zapisem wyników kwestionariusza w bazie, niezmiennie uważam, że taka funkcjonalność w moodlu mogła by jednak istnieć.