Pliki w moodle

Pliki w moodle

Napisane przez: Alambert Nano ()
Liczba odpowiedzi: 6

Witam

Czy jest możliwość załadowania bezpośrednio do katalogu kursu plików.

Mam  moodle 3.1 i  nie wiem gdzie je trzyma. W opisie  znalazłem że  w moodledata tworzone są katalogi z ID kursu. Niestety u mnie takich katalogów nie ma , w ustawieniach mam ze pliki są w moodledata ale dalej nie wiem gdzie ich szukać

W odpowiedzi na Alambert Nano

Odp: Pliki w moodle

Napisane przez: Alambert Nano ()

Witam

Mam jeszcze jeden problem 

- rozmiar przesyłanych  plików w ustawieniach  mam 8M , w ustawieniach php i serwera wwww ( w tym konkretnym przypadku nginx) po 12 M a załadowac moge max 2M

W odpowiedzi na Alambert Nano

Odp: Pliki w moodle

Napisane przez: Alambert Nano ()

Problem z dużymi plikami rozwiązany - źle wpisałem parametry 

client_max_body_size

Zrobiłem go w pliku konfiguracyjnym domeny a  powinienem w głównym pliku nginx.conf


Jedna problem z katalogami przechowującymi pliki do kursów nadal aktualny

W odpowiedzi na Alambert Nano

Odp: Pliki w moodle

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Plików nie wgrywa się bezpośrednio do katalogu moodledata. I tak by nie były dostępne w kursie. Dawno, dawno temu, w moodle w wersji 1.x było to możliwe, ale teraz już nie.

Napisz, dlaczego chcesz to zrobić, co chcesz przez to osiągnąć, to może uda się coś wymyślić.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Pliki w moodle

Napisane przez: Alambert Nano ()

Myślałem o łatwiejszym wgrywaniu materiałów,  zwłaszcza, że miałem problemy przesyłaniem dużych plików .

Teraz jak rozwiązałem  problem z plikami w nginx temat jest  w sumie nieaktualny.

Dzięue  z aodpowiedź

W odpowiedzi na Alambert Nano

Odp: Pliki w moodle

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

W każdym razie, dobry sposób na przesyłanie dużych (np. gigadużych) plików: https://docs.moodle.org/32/en/File_system_repository