Dziwny wyglad po instalacji Moodle 3.1

Dziwny wyglad po instalacji Moodle 3.1

Napisane przez: Haberek H ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam


Zainstalowalam Moodle 3.1 (po raz pierwszy w zyciu ;)) i w kazdej przegladarce wyglada to tak jak na zalaczonym screenie.

Czy ktos potrafi mi powiedziec dlaczego tak jest?


Dodam, ze Moodle zainstalowalam na hostingu, nie na localhost.


Prosze o pomoc.

Pozdrawiam


Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Haberek H

Odp: Dziwny wyglad po instalacji Moodle 3.1

Napisane przez: Andrzej Tokarski ()

Hi, Nie jestem specjalistą od instalacjii moodla na zewnętrzym hostingu, bo mam postawiony na swoim własnym,

ale Twoje moodle wygląda jak plik index.html otworzony bez całej reszty strony internetowej czyli poza serwerem.

Wydaje mi się, że na Hostingu zainstalowałaś tylko moodle, ale Twój Hosting albo nie posiada serwerów do obsługi moodle, albo ich ze swoim moodlem nie połączyłaś. Co bardziej prawdopodobne, hosting może mieć niższe wersje serwerów niż wymagania Twojego moodla, w takim przypadku trzeba by było zainstalować np. moodle 2.9 . Skontaktuj się z adminem hostingu i zapytaj czy hosting zapewnia serwer Apache oraz bazę danych MySQL i obsługę języka PHP i w jakiej wersji. Sprawdź też jakie są wymagania wersji tych serwerów dla Twojego moodla - możesz to zrobić na moodle.org. Hosting musi mieć wyższe lub co najmniej takie same jak Twoje wersje, bo inaczej nie będą działać. Np, jeśli Twoje moodle wymaga php5 a serwer ma tylko php4, (podobnie z Apaczem i MySQL).

Moodle.org  sugeruje najnowsze wersje do instalacji  moodla ale większość popularnych, w miarę tanich  hostingów nie spełnia jeszcze wymagań najnowszych wersji moodle. 

Np hosting "nazwa.pl" sugeruje że jest możliwość dostępu?? do php5 , a nie mówi, że go zapewnia. W tym wypadku trzeba byłoby samemu kombinować jak to połączyć, ale ja jeszcze tego nie robiłem. Na razie jestem pod localhostem choć przez www jestem na sieci.

Mam nadzieję że  cokolwiek pomogłem.

Pozdrawiam, Andrzej.

PS: Odpisz czy się udało, bo też przymierzam się do zewnętrznego hostingu.

W odpowiedzi na Andrzej Tokarski

Odp: Dziwny wyglad po instalacji Moodle 3.1

Napisane przez: Jarosław Maciejewski ()

akurat nie ma Pan tutaj racji, moodle na poziomie instalatora sprawdza połączenie do bazy, wersję PHP i MySQL.. .gdyby coś było nie tak nie zezwoliłby na instalację... 

 

wracając do sprawy, niech Pani spróbuje się zalogować do panelu moodle, następnie iść do Administracja serwisu / ► Serwer / ► HTTP a następnie odhaczyć opcję "Oddzielaj argumenty znakiem slash (Use slash arguments)" [jest to opcja pierwsza na stronie] i zapisać... być może ruszy...