Nie możesz zapisac się na ten kurs (???)

Nie możesz zapisac się na ten kurs (???)

Napisane przez: Anna Łuczak ()
Liczba odpowiedzi: 3

Witam,

mam świeżutko zainstalowanego moodle30. Próbuję go poznać. Stworzyłam przykładowy kurs, przykładowego użytkownika i nie mogę się za pomocą jego konta zapisać na kurs. Logowanie bez problemu.

Czy mogę liczyć na podpowiedź, na którą opcję w administracji powinnam zwrócić uwagę?


W odpowiedzi na Anna Łuczak

Odp: Nie możesz zapisac się na ten kurs (???)

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Jeśli ten użytkownik ma być nauczycielem tego kursu, to administrator musi go dodać jako nauczyciela (blok administracja > użytkownicy > zapisani użytkownicy)

Jeśli ten użytkownik ma być studentem, to można go dodać tak samo, jak nauczyciela (ale oczywiście z inną rolą), albo pozwolić użytkownikom na samodzielne zapisy: https://docs.moodle.org/30/en/Self_enrolment

W odpowiedzi na Anna Łuczak

Odp: Nie możesz zapisac się na ten kurs (???)

Napisane przez: Jarosław Maciejewski ()

oczywiście,

 

standardowo to admin albo wykładowca musi zapisać ręcznie studentów na kurs, aby to zmienić wchodzimy do kursu po lewej wybieramy Użytkownicy / ► Metoda zapisów, następnie szukamy na liście 'Zapisywanie samodzielne (Student)' i klikamy na przekreślone obok oko [oznacza aktywację] a następnie obok tego modułu dajemy strzałkę do góry, tak aby ta metoda była na samej górze listy, poniżej będzie np. 'Zapisywanie ręczne'.

 

Jak będzie za trudne dam obrazki.