Kurs munro1 (Using Moodle) - problemy z linkami

Kurs munro1 (Using Moodle) - problemy z linkami

Napisane przez: Wojtek Thomas ()
Liczba odpowiedzi: 2
Witam,

Postanowiłem zainstalować u siebie prywatnego moodla do testów, na mojej stronie www: www.iit.pwr.wroc.pl/~wthomas/moodle
Po instalacji moodla postanowiłem zainstalować kurs pobrany ze strony www.moodle.org .

Niestety, okazało się, że bardzo wiele linków (do innych stron, do obrazków) działa niepoprawnie.

Problem polega na tym, że zakładają one, że moodle jest zainstalowany na serwerze www w głównym katalogu,
czyli np. /obrazek.gif zamiast /~wthomas/moodle/obrazek.gif

Czy ktoś spotkał się z tym problemem i ewentualnie sobie z nim poradził?
W odpowiedzi na Wojtek Thomas

Odp: Kurs munro1 (Using Moodle) - problemy z linkami

Napisane przez: Grzegorz Nowosielski ()
Tak, ja sobie poradziłem - ręcznie wszystko przeedytowałem. uśmiech

Trochę roboty było gdy parę miesięcy temu to robiłem. Jest to jednak na tyle dobre doświadczenie, że w nowo tworzonych kursach pamiętam o tym aby unikać tworzenia linków do plików w ten sposób jak to było tam zrobione.

Wydaje mi się że lepiej byłoby żeby cały kurs był robiony z plików graficznych i html znajdujących się w jednym katalogu i odwołaniami względnymi ./obrazek.gif (zaczynającymi się od kropki) a nie bezwględnymi typu /file.php/16/addchat.gif

Taki adres do pliku: /file.php/16/plik.gif
ma również tą wadę, że przy przenoszeniu kursu na inną platformę numerek 16 (u mnie akurat kursowi taki został numer przydzielony) okaże się nieprawidłowy i trzeba będzie wszędzie zmieniać bo na innej platformie kurs będzie miał inne ID.
W odpowiedzi na Grzegorz Nowosielski

Odp: Kurs munro1 (Using Moodle) - problemy z linkami

Napisane przez: Wojtek Thomas ()
Cytat: "Ja pochodzę od leniwej małpy, bo ta pracowita, to dalej banany na drzewie obiera". uśmiech

Też mi taki pomysł przyszedł do głowy, ale myślałem, że jest prostsze rozwiązanie. Poza tym taki kurs powinien być chyba
maksymalnie "przenośny".